Συνεχίζει να καλπάζει προς τον τίτλο!

Για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, o ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα τον Ατρόμητο ...

Μπροστά σε 27.000 θεατές, ο Λουτσέσκου παράταξε στο αρχικό σχήμα τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, αμυντικά χαφ τους Μαουρίσιο – Ολιβέιρα, μεσοεπιθετικά τους Λημνιό – Μπίσεσβαρ – Ενρίκε και στην κορυφη της επίθεσης τον Άκπομ

Μόλις στο 15' ο Κατράνης ανέτρεψε τον Άκπομ, ο Αζέρος ρέφερι έδωσε το καθαρό πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια, αλλά ο Θεοδωράκης, έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε!

Ο ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που είχε την κατοχή της μπάλας και πίεζε να βρει διαδρόμους προς την εστία του Ατρομήτου, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν ταμπούρι με ... αντεπιθέσεις!

Στο 39ο λεπτό, ο Βιεϊρίνια έβγαλε μια ωραία σέντρα στην καρδιά της άμυνας της αθηναϊκής ομάδας και ο Ολιβέιρα με κοντινή κεφαλιά, δε δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Θεοδωράκη για το 1-0, βάζοντας φωτιά στην Τούμπα.

Στο δεύτερο από τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων, ο Μάντσον ανέτρεψε τον Μπίσεσβαρ, ο Αζέρος έδειξε την άσπρη βούλα και ο Μπίσεσβαρ έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ διαχειρίστηκε το σκορ, έδωσε μέτρα στον Ατρόμητο χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα και στο 83' μετά από λάθος των φιλοξενούμενων, ο Μπίσεσβαρ πάσαρε στον Σφιντέρσκι και αυτός με πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή, σε κενή εστία το 3-0.

Η Τούμπα στο δεύτερο 45λεπτο σηκώθηκε πολλές φορές στο πόδι, στέλνοντας το ξεκάθαρο μήνυμα πως σε 5-6 εβδομάδες θα είμαστε και μαθηματικά πρωταθλητές! Ας αρχίσουν σιγά σιγά να το χωνεύουν οι αμφιβάλλοντες!

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Ολιβέιρα, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Ενρίκε (63' Γιαννούλης), Άκπομ (80' Σφιντέρσκι).

.................................

90ό λεπτό: Κίτρινη στον Μπρούνο, η 2η και αλέ

83ο λεπτό: Κορτ στη θέση του Ούμπιδες

82ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Λάθος των φιλοξενούμενων, ο Μπίσεσβαρ πάσαρε στον Σφιντέρσκι και αυτός από μακριά σε κενή εστία το 3-0

80ό λεπτό: Σφιντέρσκι στη θέση του Άκπομ!

72ο λεπτό: Ζήτησαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι σε μαρκάρισμα του Σάκχοφ στον Μπρούνο, νωρίτερα υπήρχε φάουλ στον Ολιβέιρα που δε δόθηκε

65ο λεπτό: Κίτρινη στον Μάντσον

63ο λεπτό: Γιαννούλης στη θέση του Ενρίκε

58ο λεπτό: Κωτσόπουλος στη θέση του Στρούγγη

53ο λεπτό: Τεράστια ευκαιρία ο Άκπομ, μετά από γύρισμα του ΜΠίσεσβαρ

46ο λεπτό: Μανούσος στη θέση του Κατράνη

Ημίχρονο με την Τούμπα στο πόδι να ζητάει Πρωτάθλημα και Κύπελλο

45'+2' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Άκπομ από τον Μάντσον! ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μπίσεσβαρ

39ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ολιβέιρα με κεφαλιά

34ο λεπτό: Κίτρινη στον Στρούγγη για κράτημα στον Άκπομ

32ο λεπτό: Κίτρινη στον Ενρίκε για μαρκάρισμα στον Ούμπιδες

31ο λεπτό: Κεφαλιά του Ενρίκε μπλόκαρε ο Θεοδωράκης

24ο λεπτό: Δυνατό μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια απέκρουσε ο Θεοδωρακης

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαουρίσιο! Τραυματισμός στο γόνατο. 21ο λεπτό: Σάκχοφ στη θέση του Μαουρίσιο

19ο λεπτό: Κίτρινη στον Μπρούνο και φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Ολιβέιρα άουτ

15ο λεπτό: Ο Κατράνης ανέτρεψε τον Άκπομ, πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το απέκρουσε ο Θεοδωράκης

6ο λεπτό: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Μάντσον να σουτάρει άουτ

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Ολιβέιρα, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Ενρίκε (63' Γιαννούλης), Άκπομ (80' Σφιντέρσκι). Αναπληρωματικοί: Ρέι, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Μίσιτς, Κάνιας, Σάκχοφ, Σφιντέρσκι

Ατρόμητος: Θεοδωράκης, Κατράνης (46' Μανούσος), Στρούγγης (58' Κωτσόπουλος), Καρασαλίδης, Κιβρακίδης, Νασιμέντο, Μπουσούλατζιτς, Σάκιτς, Ούμπιδες (83' Κορτ), Μπρούνο, Ενσικουλού. Αναπληρωματικοί: Μανδάς, Κωτσόπουλος, Βασιλακάκης, Λαζαρίδης, Μανούσος, Νάτσος, Κορτ

.........................................

Για πρώτη φορά φέτος κατά την άφιξη της αποστολής της ομάδας στην Τούμπα, την υποδέχτηκε κόσμος με το σύνθημα "Νάτοι, Νάτοι οι Πρωταθλητές"

H ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

16:24 Πασχαλάκης και Ρέι ξεκίνησαν ζέσταμα

16:25 Την ευκαιρία να τα πει με τους περσινούς (αλλά πιθανότατα και την νέα χρονιά) συμπαίκτες του είχε ο Ευθύμης Κουλούρης

16:30 Βγήκαν για ζέσταμα οι φιλοξενούμενοι

Δέκα λεπτά αργότερα βγήκε και ο ΠΑΟΚ με το σύνθημα "Νάτοι Νάτοι οι πρωταθλητές" να ακούγεται στην Τούμπα

17:00 Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση, στα αποδυτήρια οι ομάδες