Διπλό μες στο τηγάνι ΠΑΟΚολέ ολέ!

Για την 5η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας τον γάβρο με 0-1 ...

Χωρίς να παίξει καλό ποδόσφαιρο, ο Δικέφαλος πήρε το διπλό στον Πειραιά, χάρη σε αυτογκόλ που σημείωσε ο Βούκοβιτς στο 49ο λεπτό. Η φάση ξεκίνησε από σέντρα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, ο Γιαννιώτης έχασε την μπάλα και ο Βούκοβιτς στην προσπάθειά του να την απομακρύνει την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του!

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στην αρχή του ματς, όμως όσο περνούσε η ώρα ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε το παιχνίδι και άρχισε να επισκέπτεται σταδιακά την περιοχή του Γιαννιώτη, έλειπε όμως το καθαρό μυαλό ώστε να εκμεταλλευτούν οι παίκτες μας τα κενό που άφηναν στα μετόπισθεν οι γηπεδούχοι...

Οι παίκτες του θρήνου απειλούσαν κυρίως με στημένες φάσεις τις οποίες με περισσή ευκολία τους έδινε ο Ελβετός ρέφερι, ενώ με λάθη ήταν και οι βοηθοί του, τα περισσότερα σε βάρος μας.

Στην επανάληψη και μετά το 0-1, η ομάδα δε λειτούργησε καθόλου καλά, σίγουρα ο σκοπός αγιάζει τα μέσα, έδωσε γήπεδο στον Ολυμπιακό που έβγαλε αρκετές τελικές, χωρίς όμως κανείς από τους παίκτες του να καταφέρει να νικήσει τον αίλουρο Πασχαλάκη, ο οποίος ότι πήγαινε μέσα το σταματούσε!

Με το σημερινό παιχνίδι ο Δικέφαλος έκανε το 5Χ5 στο πρωτάθλημα, έβγαλε ένα δύσκολο πρόγραμμα συνεχόμενων αγώνων και πήρε σημαντικότατες νίκες απέναντι σε συνδιεκδικητές του τίτλου (ΑΕΚ και Ολυμπιακό)...

γάβρος: Γιαννιώτης, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης (82' Γκιγιέρμε), Καμαρά, Ποντένσε, Φορτούνης (82' Φετφατζίδης), Χριστοδουλόπουλος (69' Γκερέρο), Χασάν.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια (84' Τόσκα), Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Μαουρίσιο, Κάνιας, Λημνιός (72' Βέρνμπλουμ), Πέλκας (58' Ζαμπά), Μπίσεσβαρ, Πρίγιοβιτς.

............................................

98ο λεπτό: Κίτρινη στον Πασχαλάκη

97ο λεπτό: Κόντρα ο ΠΑΟΚ αλλά χάνεται η ευκαιρία, νέα ευκαιρία ο Χασάν στην επίθεση του γάβρου!

91ο λεπτό: Κίτρινη στον Μάτος

90ό λεπτό: Ο Πασχαλάκης σταμάτησε τον Χασάν! Μεγάλη επέμβαση

8 λεπτά οι καθυστερήσεις

84ο λεπτό: Ξεκίνησε το ματς μετά από 4λεπτη διακοπή. Στο ίδιο λεπτό Τόσκα στη θέση του Βιεϊρίνια

82ο λεπτό: Φετφατζίδης,  Γκιγιέρμε μπαίνουν στις θέσεις τον Φορτούνη, Μπουχαλάκη

80ό λεπτό: Διακοπή στο παιχνίδι λόγω καπνογόνων

77ο λεπτό: Φάουλ για κάρτα του Καμαρά στον Μπίσεσβαρ, δε δίνει απολύτως τίποτε ο Ελβετός

75ο λεπτό: Νέα κεφαλιά του Μεριά άουτ, έχουμε θέμα στα στημένα με αυτόν

72ο λεπτό: Βέρνμπλουμ στη θέση του Λημνιού

71ο λεπτό: Ανύπαρκτο οφ σάιντ στον Πρίγιοβιτς από τον βοηθό ...

69ο λεπτό: Γκερέρο στη θέση του Χριστοδουλόπουλου

66ο λεπτό: Κίτρινη στον Κάνιας για κράτημα στον Φορτούνη

62ο λεπτό: Σουτ του Μπουχαλάκη άουτ, μετά το 0-1 πιέζει πάλι ο γάβρος, δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα ο ΠΑΟΚ!

58ό λεπτό: Στη θέση του Πέλκα, ο Ζαμπά

57ο λεπτό: Σουτ του Καμαρά, η μπάλα άουτ

54ο λεπτό: Επέμβαση του Πασχαλάκη σε προσπάθεια του Φορτούνη

49ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ! Σεντρα σουτ ο Βιεϊρίνια η μπάλα έφτασε στον Βούκοβιτς ο οποίος στην προσπάθειά του να τη διώξει έγραψε το 0-1

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

42ο λεπτό: Ο Ελβετός βάζει και πάλι τον γάβρο στην περιοχή μας με αυστηρό φάουλ, εκτέλεσε ο οικοδόμος άουτ

39ο λεπτό: Κοντινή κεφαλιά του Μεριά άουτ. Μόνο από στημένα απειλεί ο γάβρος

37ο λεπτό: Κόντρα για τον ΠΑΟΚ με τον βοηθό να δείχνει οφ σάιντ τον Πρίγιοβιτς

34ο λεπτό: Κίτρινη στον Χασάν για φάουλ στον Βαρέλα

32ο λεπτό: Απόκρουση του Πασχαλάκη σε σουτ του Χασάν

31ο λεπτό:  O Γιαννιώτης σταματάει τετ α τετ με τον Μάτος, στη συνέχεια ο βοηθός έδωσε οφσάιντ με τον παίκτη του ΠΑΟΚ όμως να καλύπτεται

Θα υπάρξει καθυστέρηση στην έναρξη λόγω των πυρσών που άναψαν στις κερκίδες

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια (84' Τόσκα), Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Μαουρίσιο, Κάνιας, Λημνιός (72' Βέρνμπλουμ), Πέλκας (58' Ζαμπά), Μπίσεσβαρ, Πρίγιοβιτς.

...............................................

19:00 Χωρίς προβλήματα έφτασε στο γήπεδο η αποστολή του ΠΑΟΚ

19:40 Πασχαλάκης και Ρέι βγήκαν για ζέσταμα ακολούθησαν και οι τερματοφύλακες των γηπεδούχων