Θα προσκυνάς στου Aleksandar τη χώρα!

Για την 4η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στην Τούμπα την αεκ με 2-0 ...

Χωρίς να εντυπωσιάσει  Δικέφαλος του Βορρά, πήρε το καθαρό τρίποντο με δύο γκολάρες του Πρίγιοβιτς, από ένα σε κάθε ημίχρονο και πέρασε στη βαθμολογία την χάρτινη, παρά το -2 με το οποίο ξεκινήσαμε τη σεζόν! Ο ΠΑΟΚ δεν μπήκε στο ματς με πάθος όπως θα περιμέναμε και στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο η αθηναϊκή ομάδα μάλλον αισθανόταν άνετα στην πυρακτωμένη Τούμπα. Ειδικά όσο οι παίκτες της έβλεπαν τον Φινλανδό ρέφερι να χαρίζει την μία κίτρινη μετά την άλλη, συνέχιζαν το ατιμώρητο σκληρό παιχνίδι. Στο 15ο λεπτό ο Μπάρκας απέκρουσε πολύ δύσκολα την καρφωτή κεφαλιά του Βαρέλα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πέλκα και στο 24΄η αεκ απείλησε για πρώτη φορά με τον Λιβάγια να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι μας, σε μια φάση που ξεκίνησε από λάθος του Κάνιας! Πέντε λεπτά αργότερα ο Πρίγιοβιτς με σεντερφορίσιο γκολ εκτέλεσε την αεκ, βάζοντας φωτιά στην Τούμπα. Στο 39ο λεπτό είχαμε επέμβαση Πασχαλάκη σε κεφαλιά του Πόνσε, με τον τερματοφύλακά μας να αποσοβεί το 1-1. Στην επανάληψη και στο 59ο λεπτό μετά από σέντρα του Μάτος, ο Πρίγιοβιτς με εκπληκτική  εκτέλεση νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπάρκας δίνοντας προβάδισμα νίκης στον ΠΑΟΚ.
 Από εκεί και μεά η αεκ προσπάθησε να βγει στην επίθεση, είχε ένα σουτ του Μπακασέτα στο δοκάρι και τίποτε άλλο! Το τελευταίο σφύριγμα του Φινλανδού βρήκε τον ΠΑΟΚ να προσθέτει ένα ακόμη τρίποντο στην ως τώρα βαθμολογική του συγκομιδή επί ενός διεκδικητή του τίτλου! Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Μπίσεσβαρ (88' Βέρνμπλουμ), Πέλκας (80' Ελ Καντουρί), Λημνιός (74' Ζαμπά), Πρίγιοβιτς.

αεκ: Μπάρκας, Μπακάκης, Λόπες, Οικονόμου, Λαμπρόπουλος, Σιμόες (86' Τσόσιτς), Γαλανόπουλος (64' Κλωναρίδης), Μπακασέτας, Μάνταλος, Λιβάια, Πόνσε (70' Γκάλο).

...................................Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησηςΤέλος3 λεπτά οι καθυστερήσεις 88ο λεπτό: Βέρνμπλουμ στη θέση του Μπίσεσβαρ86ο λεπτό: Τσόσιτς στη θέση του Σιμόες80ό λεπτό: Ελ Καντουρί στη θέση του Πέλκα79ο λεπτό: Κίτρινη στον Ζαμπά για φάουλ στον Μάνταλο που δεν πέταξε την μπάλα έξω με τον Μάτος πεσμένο από δικό του φάουλ76ο λεπτό: Τεράστια ευκαιρία ο Ζαμπά, τετ α τετ άουτ

74ο λεπτό: Σουτ του Μάνταλου άουτ, Ζαμπά στη θέση του Λημνιού

70ό λεπτό: Γκάλο στη θέση του Πόνσε

67ο λεπτό: Σουτ του Πέλκα από καλή θέση, άουτ

64ο λεπτό: Κλωναρίδης στη θέση του Γαλανόπουλου

62ο λεπτό: Δοκάρι ο Μπακασέτας

59ο λεπτό: Σέντρα ο Μάτος και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πρίγιοβιτς53ο λεπτό: Φοβερή προσπάθεια του Μαουρίσιο, το σουτ ελάχιστα άουτ48ο λεπτό: Σουτ του Πέλκα άουτ

Ημίχρονο με τον Φινλανδό να μη δίνει το φάουλ πάνω στον Βιεϊρίνια στην εκπνοή

39ο λεπτό: Φάουλ κέρδισε ο Λιβάγια σε καλή θέση, έπεσε πολύ εύκολα. Επέμβαση Πασχαλάκη σε κεφαλιά του Πόνσε
33ο λεπτό: Επιτέλους κίτρινη ο Μάνταλος, μπορούσε και ΚΟΚΚΙΝΗ32ο λεπτό: Σουτ του Μαουρίσιο άουτ29ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πρίγιοβιτς με απίθανο σουτ στο "Γ'

22ο λεπτό: Κίτρινη στον Μαουρίσιο! Δεν είναι καλά ο Φινλανδός

20ό λεπτό: Δοκάρι ο Λιβάγια

19ο λεπτό: Σουτ του Μπίσεσβαρ μπλόκαρε ο Μπάργκας

15ο λεπτό: Φοβερή επέμβαση του Μπάρκας σε κεφαλιά του Βαρέλα

9ο λεπτό: Σουτ του Μάνταλου σε κόρνερ ο Πασχαλάκης

8ο λεπτό: Ο Φινλανδός χαρίζει κίτρινη ματς στον Γαλανόπουλο

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα και τον ΠΑΟΚ να επιτίθεται προς την 4

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του διαιτητή που έφυγε πρόσφατα

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Μπίσεσβαρ (88' Βέρνμπλουμ), Πέλκας (80' Ελ Καντουρί), Λημνιός (74' Ζαμπά), Πρίγιοβιτς. Αναπληρωματικοί: Ρέι, Χατσερίδης, Βέρνμπλουμ, Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Καρέλης

αεκ: Μπάρκας, Μπακάκης, Λόπες, Οικονόμου, Λαμπρόπουλος, Σιμόες (86' Τσόσιτς), Γαλανόπουλος (64' Κλωναρίδης), Μπακασέτας, Μάνταλος, Λιβάια, Πόνσε (70' Γκάλο). Αναπληρωματικοί: Τσιντώτας, Γκάλο, Τσόσιτς, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης

.......................................

18:53: H ομάδα των χάρτινων πρωταθλητών κάνει τη είσοδο της στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας, ο Μπάρκας τα ακούει καλά από την κερκίδα.

Το σύνθημα κλέφτες κλέφτες δονεί την ατμόσφαιρα

19:00: Στο γήπεδο η αποστολή του Δικεφάλου, υποδοχή από Ιβάν.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

19:35 Ρέι και Πασχαλάκης έχουν βγει για ζέσταμα

19:40 Βγήκαν και οι τερματοφύλακες των ΚΛΕΦΤΩΝ για την καθιερωμένη προθέρμανση

19:54 Για προθέρμανση και οι παίκτες του ΠΑΟΚ μέσα σε αποθέωση, ακολούθησαν πέντε λεπτά αργότερα οι "χάρτινοι, τρομοκρατημένοι"