Με κοράκια στα χωράφια πώς να πας για τίτλο;

Για την 3η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στο "Γεντί Κουλέ" τον ΟΦΗ με 1-3 και μάλιστα με ανατροπή, καθώς βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο 22ο λεπτό ...

Ο ΠΑΟΚ με τη νίκη του αυτή, έφτασε τις επτά στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ, σε σύνολο σαράντα ενός αγώνων και συνεχίζει το αήττητο σερί του στο φετινό πρωτάθλημα, κάνοντας το 3Χ3, σε ένα γήπεδο πραγματικό χωράφι.

Δεν ξεκίνησε με καλούς οιωνούς η αναμέτρηση, καθώς μόλις στο 3ο λεπτό ο διαιτητής που ακούει στο όνομα Διαμαντόπουλος και ο απαράδεκτος βοηθός του (Αλεξέας), δεν είδαν την πεντακάθαρη ανατροπή του Στρέζου στον Ζαμπά και δεν καταλόγισαν το οφθαλμοφανέστατο πέναλτι!

Μια απόφαση που έφερε εκνευρισμό στην ομάδα, έγιναν στη συνέχεια κάποια αβίαστα λάθη κυρίως από τους μέσους, για να έρθει στο 22' ο Παπαστεριανός να κάνει το 1-0, εκμεταλλευόμενος λάθος του Κάνιας, ανάμεσα στο κέντρο και τη μεγάλη μας περιοχή!

Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε! Η διαφορά ποιότητας και δυναμικότητας με τον ΟΦΗ είναι μεγάλη, η ομάδα στο τελευταίο δεκάλεπτο πάτησε μπάλα και αφού αρχικά ισοφάρισε στο 37' με τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ, ήρθε ο Μάτος στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου να δώσει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, με ωραία σκαστή κεφαλιά, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε από τα δεξιά ο Μπίσεσβαρ.

Στο 52ο λεπτό, ο Μπίσεσβαρ πάσαρε στον Ζαμπά που από πλάγια και δύσκολη θέση νίκησε για 3η φορά τον Στρέζο, γράφοντας το τελικό 1-3. ΣΤο υπόλοιπο διάστημα της επανάληψης ο ρυθμός του αγώνα έπεσε,  με τους Βέρνμπλουμ, Ουάρντα, Σάκχοφ να είναι οι τρεις κινήσεις του Λουτσέσκου από τον πάγκο.

Ακολουθούν δύο πολύ μεγάλα παιχνίδια στην Τούμπα, με Τσέλσι και χάρτινη και η ομάδα περνώντας από το Ηράκλειο, στρέφει πλέον την προσοχή της σε αυτά!

ΟΦΗ: Στρέζος, Κοροβέσης, Ποτουρίδης, Κομεσίδης, Κυριακίδης, Νάστος, Παπαστεριανός, Σάσι (55΄Πλατέλας), Νέιρα (65' Κουτσιανικούλης), Ντίνας (55' Αραβίδης), Βουό.

.....................................................

92ο λεπτό: Σουτ του Καρέλη, άουτ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις, παίζονται ήδη

85ο λεπτό: Κίτρινη στον Βέρνμπλουμ, τράβηξε τη φανέλα του Αραβίδη

81ο λεπτό: Κίτρινη στον Πλατέλα, για σκληρό μαρκάρισμα

79ο λεπτό: Σάκχοφ στη θέση του Μπίσεσβαρ

77ο λεπτό: Φάουλ για τον ΟΦΗ το εκτέλεσε ο Πλατέλας, κακή εκτίμηση της φάσης από τον Πασχαλάκη, ευτυχώς πέρασε η φάση

76ο λεπτό: Καλό σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Στρέζου

69ο λεπτό: Ουάρντα στη θέση του Ζαμπά

66ο λεπτό: Σουτ του Κουτσιανικούλη άουτ

65ο λεπτό: Κουτσιανικούλης στη θέση του Νέιρα

63ο λεπτό: Βέρνμπλουμ στη θέση του Κάνιας, αναμενόμενη κίνηση

62ο λεπτό: Γύρισμα ο Ζαμπά, αλλά ο Καρέλης δεν πρόλαβε την μπάλα, στο ίδιο λεπτό κίτρινη στον Μάτος

59ο λεπτό: Ο Αραβίδης πλάσαρε από καλή θέση άουτ, μετά από λάθος του ... Κάνιας

Ο Βέρνμπλουμ θα είναι η πρώτη αλλαγή του Λουτσέσκου

57ο λεπτό: Σουτ του Καρέλη από πλάγια θέση, άουτ.

55ο λεπτό: Αραβίδης στη θέση του Ντίνα και Πλατέλας αντί του Σάσι

52ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Ζαμπά και 1-3, στο ίδιο λεπτό κίτρινη στον Παπαστεριανό

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

Κίτρινη στον Ποτουρίδη, ενοχλήθηκαν οι Κρητικοί από τους πανηγυρισμούς του Πασχαλάκη...

45'+4': ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μάτος και 1-2. Προηγήθηκε κόρνερ του Μπίσεσβαρ και κεφαλιά του σκόρερ

45'+1': Ο Ντίνας εκτέλεσε φάουλ,ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ.

5 λεπτά οι καθυστερήσεις

42ο λεπτό: Πλησιάζουμε στο τέλος του ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να πιέζει για δεύτερο γκολ και να έχει την κατοχή της μπάλας!

37ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με όμορφο τελείωμα του Μπίσεσβαρ, μετά από μπαλιά του Ελ Καντουρί

Πέλκας, Ουάρντα και Βέρνμπλουμ σηκώθηκαν για ζέσταμα

34ο λεπτό: Κίτρινη στον Σάσι

29ο λεπτό: Χτύπημα του Βουό στον Βιεϊρίνια

26ο λεπτό: Κίτρινη στον Ζαμπά για φάουλ στον Κοροβέση

22ο λεπτό: 1-0 ο ΟΦΗ με τον Παπαστεριανό μετά από παιδικό λάθος του Κάνιας

21ο λεπτό: Σουτ του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Στρέζος

16ο λεπτό: Ο Ντίνας βρέθηκε  στην περιοχή μας, πρόλαβαν οι αμυντικοί και απομάκρυναν

3ο λεπτό: Ο Στρέζος πέφτει πάνω στον Ζαμπά, ο Διαμαντόπουλος και ο Αλεξέας δεν είδαν τίποτε! Όλος ο ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκε για το πέναλτι μαρς! Δείτε τη φάση ΕΔΩ

18:17 To παιχνίδι ξεκίνησε ...

ΟΦΗ: Στρέζος, Κοροβέσης, Ποτουρίδης, Κομεσίδης, Κυριακίδης, Νάστος, Παπαστεριανός, Σάσι (55΄Πλατέλας), Νέιρα (65' Κουτσιανικούλης), Ντίνας (55' Αραβίδης), Βουό. Αναπληρωματικοί: Σωτηρίου, Κουτσιανικούλης, Πλατέλας, Αραβίδης, Κοιλιάρας, Παπάζογλου, Μπολάκης

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας (63' Βέρνμπλουμ), Ζαμπά (69' Ουάρντα), Μπίσεβαρ (79' Σάκχοφ), Ελ Καντουρί, Καρέλης. Αναπληρωματικοί: Ρέι, Τόσκα, Βέρνμπλουμ, Σάκχοφ, Ουάρντα, Πέλκας, Άκπομ

....................................................

Το pregame ης αναμέτρησης

Έγινε γνωστή η σύνθεση του ΠΑΟΚ...

17: 23 Ξεκίνησαν ζέσταμα οι τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ, αρκετός κόσμος ήδη στις εξέδρες του γηπέδου

17:40 Βγήκε για ζέσταμα ο ΠΑΟΚ μέσα σε επευφημίες από τον κόσμο που βρίσκεται στη θύρα 6. Σε κακή κατάσταση δείχνει να είναι ο αγωνιστικός χώρος!