ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!

Για την 26η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας τον Ατρόμητο με 0-2, αποδεικνύοντας για μια ακόμη φορά ποια ομάδα αξίζει τον τίτλο ...

Μεγάλο διπλό για τους παίκτες του Λουτσέσκου, που εμφανίστηκαν στο γήπεδο σαν να μην τους έχει αγγίξει η νέα εξοντωτική τιμωρία της πειθαρχικής, επικρατώντας του Ατρομήτου πεντακάθαρα και δικαιότατα!

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα Μάτος, Μαλεζά, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, αμυντικά χαφ τους Μαουρίσιο, Κάνιας, μεσοεπιθετικά τους Πέλκα, Κάμπος, Λημνιό και στην κορυφή της επίθεσης τον Πρίγιοβιτς.

Σε ένα μέτριο και νευρικό πρώτο 45λεπτο, ο ΠΑΟΚ βρήκε την ευκαιρία στο 36ο λεπτό να ανοίξει το σκορ με τον Τζάλμα Κάμπος, μετά από εκπληκτική κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, στην οποία κυριολεκτικά χάθηκε η μπάλα! Κομπίνα για σεμινάριο και όχι σαν και αυτές που βλέπουμε να διαδραματίζονται τελευταία σε βάρος της ομάδας μας στις αίθουσες των δικαστηρίων (για να μην ξεχνιόμαστε)!

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοσή του και έφτασε στο 0-2, όταν στο 56ο λεπτό, ο Πέλκας με πανέξυπνη προσπάθεια από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα και ο Κρέσπο στην καρδιά της άμυνας της αθηναϊκής ομάδας σκόραρε, κλειδώνοντας ουσιαστικά το διπλό από νωρίς!

Ο ΠΑΟΚ διαχειρίστηκε εύκολα στο τελευταίο μισάωρο της αναμέτρησης το υπέρ του σκορ και πήρε μια πανάξια νίκη, αποδεικνύοντας για πολλοστή φορά φέτος ποια είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα!

Ατρόμητος:  Γιαννιώτης, Σάκιτς, Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης (76' Ούμπιντες), Ντιγκινί, Μπρούνο. Ντάουντα (60' Κωτσόπουλος ).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Πέλκας (79' Ελ Καντουρί), Κάμπος (84' Μακ), Λημνιός (64' Μπίσεσβαρ), Πρίγιοβιτς.

Υ.Γ. Σε κάθε παιχνίδι ως το τέλος της σεζόν που θα κερδίζουμε θα μπαίνει ο ΙΔΙΟΣ τίτλος!

....................................................

74ο λεπτό: Κίτρινη και στον Κάνιας

73ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια για φάουλ στον Μάντσον που έχει κάνει 10 ως τώρα

43ο λεπτό: Σουτ του Κάμπος , άουτ

37ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με εκπληκτική κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ. Σκόρερ ο Κάμπος με λόμπα

36ο λεπτό: Κίτρινη στον Ρισβάνη

35ο λεπτό: Κεφαλιά του Κάμπος άουτ

23ο λεπτό: Κίτρινη στον Πέλκα από τον Τζήλο

18ο λεπτό: Σουτ του Πέλκα άουτ

17ο λεπτό: Το σουτ του Βιεϊρίνια κοντράρει σε αντίπαλο και περνάει κόρνερ

13o λεπτό: Σέντρα ο Μαουρίσιο, δεν ανησύχησε ο Γιαννιώτης

7ο λεπτό: Το σουτ του Μπρούνο το απέκρουσε Πασχαλάκης και στη συνέχεια ο Βασιλακάκης σούταρε από μακριά άουτ

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Ατρόμητος:  Γιαννιώτης, Σάκιτς, Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης (76' Ούμπιντες), Ντιγκινί, Μπρούνο. Ντάουντα (60' Κωτσόπουλος ). Αναπληρωματικοί: Μίρκοβιτς, Λαζαρίδης, Νάτσος, Κυριακίδης, Ούμπιντες, Στρούγγης, Κωτσόπουλος

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Πέλκας (79' Ελ Καντουρί), Κάμπος (84' Μακ), Λημνιός (64' Μπίσεσβαρ), Πρίγιοβιτς.

Το pregame της αναμέτρησης...

H αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

16:20 Ξεκίνησαν ζέσταμα Πασχαλάκης και Ρέι, λίγο αργότερα και οι τερματοφύλακες του Ατρομήτου

16:37 Για ζέσταμα βγήκε ο ΠΑΟΚ, σε έναν αγωνιστικό χώρο που δείχνει σε καλή κατάσταση, λίγο νωρίτερα ξεκίνησαν προθέρμανση και οι γηπεδούχοι