Να περάσει ο ... επόμενος!

Για την 17η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε στο νησί των Φαιάκων, την Κέρκυρα με 0-3...

Ο Λουτσέσκου παράταξε τον ΠΑΟΚ με 4-2-3-1, έχοντας τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, Μάτος, Βϊερίνια, Μαλεζά, Βαρέλα στην άμυνα, Τσίμιροτ, Μαυρίτσιο αμυντικά χαφ, Κάμπος, Λημνιό, Πέλκας στα χαφ, και στην επίθεση τον Κουλούρη.

Ο ΠΑΟΚ, έχοντας τη συμπαράσταση 1.000 και πλέον οπαδών του, μετά από ένα μετριότατο πρώτο δεκαπεντάλεπτο, ανέβασε στη συνέχεια στροφές και στο 23' πήρε κεφάλι στο σκορ, όταν ο Μάτος με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια νίκησε τον Κουτζαβασίλη κάνοντας το 0-1!

Στα λεπτά που ακολούθησαν ως το τέλος του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ ήταν ο κυρίαρχος στο παιχνίδι, είχε μια δυο ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά του, την ώρα που οι γηπεδούχοι δεν απειλούσαν την εστία μας, παρά μόνο με κάποια μακρινά σουτ που δεν ανησύχησαν τον σταθερότατο και σήμερα Πασχαλάκη.

Με την έναρξη της επανάληψης η Κέρκυρα είχε μια μικρή επιθετική δραστηριότητα, όμως στο 57' ο Κάμπος έκανε σέντρα σουτ από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε πάνω από τον Κουτζαβασίλη και έγινε το 0-2, ψαλιδίζοντας τις όποιες ελπίδες είχαν οι παίκτες της Κέρκυρας για να πάρουν κάτι από το παιχνίδι!

Ο ΠΑΟΚ με λυμένα πια τα πόδια των παικτών του, συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και στο 78' ο Πέλκας σημείωσε το 0-3, με εξαιρετική προσπάθεια!  Η καλύτερη επιθετική προσπάθεια της Κέρκυρας σημειώθηκε στο 81ο λεπτό, όταν ο Βαρέλα απομάκρυνε το πλασέ του Τουράμ, ενώ νωρίτερα πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση ο Πασχαλάκης σε προσπάθεια του επιθετικού των γηπεδούχων!

Στο τελευταίο ο Δικέφαλος έχασε μεγάλες ευκαιρίες για το τέταρτο γκολ, με κορυφαία την εκτέλεση φάουλ του Μαουρίτσιο στο 90ό λεπτό, ο Κουτζαβασίλης έμεινε άγαλμα, η μπάλα όμως πήγε στο δοκάρι!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Αναστασίου, Κ. Ντιόγκο, Μπάουμαν (63' Ρόλε), Γεωργίου, Κόντος (76' Γεωργακόπουλος), Ζορμπάς, Μυτίδης (59' Τουράμ).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βϊερίνια, Μαλεζάς, Βαρέλα, Τσίμιροτ, Μαυρίτσιο, Κάμπος (79' Μπίσεσβαρ), Λημνιός (59' Μακ), Πέλκας, Κουλούρης (58' Πρίγιοβιτς ).

.......................................................

92ο λεπτό: Άουτ και το σουτ του Μαουρίτσιο από πολύ καλή θέση

91ο λεπτό: Σουτ του  Πέλκα, άουτ, πήγε να κρεμάσει τον Κουτζαβασίλη!

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Ο Μαουρίτσιο εκτέλεσε φάουλ, ο Κουτζαβασίλης έμεινε άγαλμα, η μπάλα όμως πήγε στο δοκάρι!

87ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία ο Μακ...

81ο λεπτό: Ο Βαρέλα απομακρύνει πάνω στη γραμμή το πλασέ του Τουράμ, νωρίτερα εξαιρετική επέμβαση του Πασχαλάκη!

79ο λεπτό: Μπίσεσβαρ στη θέση του Κάμπος

78ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πέλκας και 0-3, εξαιρετική προσπάθεια!!!

77ο λεπτό: Κεφαλιά του Μάτος άουτ

76ο λεπτό: Γεωργακόπουλος αντί του Κόντος

73ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα να περνάει άουτ

72ο λεπτό: Κεφαλιά του Τουράμ άουτ

69ο λεπτό: Καλό σουτ του Πέλκα, άουτ η μπάλα!

65ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα να προσπαθεί με κεφαλιά να νικήσει τον Κουτζαβασίλη, αλλά να μη βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε

63ο λεπτό: Ρόλε αντί του Μπάουμαν

61ο λεπτό: Σουτ του Γεωργίου άουτ

59ο λεπτό: Τυράμ στη θέση του Μυτίδη και Μακ αντί του Λημνού

58ο λεπτό: Πρίγιοβιτς στη θέση του Κουλούρη

57ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κάμπος που έκανε σέντρα σουτ από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε πάνω από τον Κουτζαβασίλη και έγινε το 0-2!

Πιο επιθετικά μπήκε η Κέρκυρα στην επανάληψη

Πρίγιοβιτς, Μακ και Μπίσεσβαρ κάνουν ζέσταμα

52ο λεπτό: Σουτ του Μπάουμαν άουτ

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι ομάδες

45+1': Σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα άουτ, δίπλα από το δοκάρι της Κέρκυρας

1 λεπτό οι καθυστερήσεις

38ο λεπτό: Σουτ του Ζορμπά στην αντεπίθεση, άουτ

36ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης

31ο λεπτό: Ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την κεφαλιά του Μυτίδη

Συνεχίζει κανονικά ο Κάμπος, δεν πρέπει να ήταν κάτι σοβαρό

28ο λεπτό: Σουτ των Μαουρίτσιο άουτ

27ο λεπτό: Ο Τζήλος χαρίζει την κίτρινη σε παίκτη της Κέρκυρας για μαρκάρισμα στον Βιεϊρίνια.

25ο λεπτό: Ο Κουτζαβασίλης σταματάει δύσκολα το σουτ του Πέλκα, στέλνοντας την μπάλα κόρνερ

22ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μάτος με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια

21ο λεπτό: Τραυματισμός του Κάμπος, θα δούμε αν υπάρχει θέμα αλλαγής

17ο λεπτό: Σουτ του Κάμπος άουτ, περισσότερο από τα αριστερά αναπτύσσεται ο ΠΑΟΚ ως τώρα, με τα ανεβάσματα του Βιεϊρίνια

15ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Μαουρίτσιο βρήκε με κάθετη τον Κουλούρη, αυτός πλάσαρε τον Κουτζαβασίλη, αλλά ο τελευταίος απέκρουσε

14ο λεπτό: Ο Μαλεζάς με προβολή διώχνει προ του Μυτίδη, δεν είναι καλό το ξεκίνημα του ΠΑΟΚ στο ματς!

Φτάσαμε στο 10', χωρίς κάποια επικίνδυνη φάση το ματς ως τώρα, αρκετά τα αβίαστα λάθη ως τώρα. Με αντεπιθέσεις προσπασθούν να παίξουν οι γηπεδούχοι

4ο λεπτό: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πέρασε ανεκμετάλλευτο

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Αναστασίου, Κ. Ντιόγκο, Μπάουμαν (63' Ρόλε), Γεωργίου, Κόντος (76' Γεωργακόπουλος), Ζορμπάς, Μυτίδης (59' Τουράμ).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βϊερίνια, Μαλεζάς, Βαρέλα, Τσίμιροτ, Μαυρίτσιο, Κάμπος (79' Μπίσεσβαρ), Λημνιός (59' Μακ), Πέλκας, Κουλούρης (58' Πρίγιοβιτς ).

.....................................................

Το pregame της αναμέτρησης...

Έγινε γνωστή η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

14:10 Ο κόσμος του ΠΑΟΚ γεμίζει σιγά σιγά την κερκίδα απέναντι από τα επίσημα, είναι πολύ  περισσότερος σε σχέση με όλες τις προηγούμενες φορές που η ομάδα αγωνίστηκε εκεί!

14:25 Σε εξέλιξη το ζέσταμα του ΠΑΟΚ