Τον γλέντησε με ... τετράμπαλο!

Ο ΠΑΟΚ διέλυσε στην Τούμπα με 4-0 τον Παναθηναϊκό, σε παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League...

O Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Μαλεζά στην άμυνα, Κάνιας – Μαουρίτσιο αμυντικά χαφ, Μακ – Πέλκα – Λημνιό μπροστά τους και τον Κουλούρη στην κορυφή της επίθεσης. Ο Δικέφαλος έχοντας τη συμπαράσταση 28.000 οπαδών του, μπήκε φουριόζος στο γήπεδο, πίεσε από τα πρώτα λεπτά τον Παναθηναϊκό και μόλις στο 8ο λεπτό πήρε κεφάλι στο σκορ με ασύλληπτο σουτ του Πέλκα που έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Διούδη! Η Τούμπα πήρε φωτιά, όμως στα λεπτά που ακολούθησαν η ομάδα σταδιακά ελάττωσε την πίεση, αφήνοντας τον Παναθηναϊκό να πάρει μέτρα στο γήπεδο και ουσιαστικά για το υπόλοιπο του ημιχρόνου δεν απείλησε με εξαίρεση μια καλή φάση στο 35ο λεπτό, όταν το σουτ του Μακ το απέκρουσε ο Διούδης... Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ έπαιξε σαν ... ΠΑΟΚ και κυριολεκτικά έλιωσε τον βάζελο που πρέπει να έφυγε από τη Θεσσαλονίκη μάλλον ευχαριστημένος που το κοντέρ στα τέσσερα!  Στο 51ο λεπτό, ο Πέλκας με εκπληκτική προσπάθεια και άψογο τελείωμα έκανε το 2-0, στο 66ο λεπτό, δόθηκε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ και δεύτερη κίτρινη στον Ινσούα που σταμάτησε με το χέρι το σουτ του Μαουρίτσιο, το εκέλεσε ο Κουλούρης και 3-0, για να κλείσει το σκορ στο  73' ο Πρίγιοβιτς με εκπληκτικό σουτ, καρφώνοντας την μπάλα στα δίχτυα της αθηναϊκής ομάδας! Στο 79ο λεπτό, ο Στυλιάρας έδειξε κόκκινη στον Μακ που έσπρωξε τον Βιγιαφάνες με τον τελευταίο να προκαλεί...

Οι συνθέσεις ...

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Μαλεζάς, Κάνιας (57' Τσίμιροτ), Μαουρίτσιο, Μακ, Πέλκας, Λημνιός (79' Κάμπος), Κουλούρης (69' Πρίγιοβιτς).

βάζελος: Διούδης, Ινσούα, Μολέδο, Κουτρουμπής, Κολοβέτσιος, Λουντ, Κουρμπέλης, Καμπέσας, Βιγιαφάνες (85' Δώνης), Γιόχανσον (46' Χίλιεμαρκ), Αλτμαν (69' Χουλτ).

.................................Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησηςΤέλος85ο λεπτό: Δώνης στη θέση του Βιγιαφάνες82ο λεπτό: Κάμπος στη θέση του Λημνιού που καταχειροκροτείται81ο λεπτό: Κίτρινη στον Κουρμπέλη79ο λεπτό: Κόκκινη στον Μακ που έσπρωξε τον Βιγιαφάνες με τον τελευταίο να προκαλεί77ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πρίγιοβιτς με εκπληκτικό σουτ73ο λεπτό: Πρίγιοβιτς στη θέση του Κουλούρη

69ο λεπτό: Χουλτ στη θέση του Αλτμαν

67ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κουλούρης και 3-0

66ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ και δεύτερη κίτρινη στον Ινσούα που σταμάτησε με το χέρι το σουτ του Μαουρίτσιο

57ο λεπτό: Τσίμιροτ στη θέση του Κάνιας

54ο λεπτό: Κόρνερ ο Πέλκας κεφαλιά ο Βαρέλα άουτ

51ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πέλκας με εκπληκτική προσπάθεια και άψογο τελείωμα

49ο λεπτό: Σουτ του Βιγιαφάνες άουτ

46ο λεπτό: Χίλιεμαρκ στη θέση του Γιόχανσον

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0, χάρη στη γκολάρα του Πέλκα!

38ο λεπτό: Κίτρινη στον Μάτος για μαρκάρισμα στον Καμπέσας

35ο λεπτό: Σουτ του Μακ απέκρουσε ο Διούδης

Φτάσαμε στο 30' και η εικόνα της ομάδας μετά το γκολ του Πέλκα δεν ικανοποιεί!!!

12ο λεπτό: Κίτρινη στιν Ινσούα για μαρκάρισμα στον Λημνιό

9ο λεπτό: Κίτρινη στον σκόρερ για τον πανηγυρισμό του εκτός γηπέδου

8ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Δημήτρης Πέλκας με ασύλληπτο σουτ στο "Γ"

3ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία με τον Μακ να αποφεύγει τον Διούδη αλλά το γύρισμά του το έδιωξαν οι αμυντικοί

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Το pregame της αναμέτρησης...

18:45 Σε εξέλιξη η προθέρμανση των τερματοφυλάκων

18:55 Αποθέωση για την ομάδα κατά την είσοδό της στον αγωνιστικό χώρο! Εντυπωσιακή σκηνή με τους παίκτες να σηκώνουν τα χέρια σαν να λένε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ