Ξανά στην κορυφή ο ΠΑΟΚ με ανατροπή!

Για την 11η αγωνιστική της Super League, σε παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 στην άδεια Τούμπα, τον Ατρόμητο με ανατροπή...

Ο Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Ρέι κάτω από τα δοκάρια, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια στην άμυνα, Τσίμιροτ, Κάνιας αμυντικά χαφ, Ελ Καντουρί, Τζάλμα, Μακ στη μεσαία γραμμή και Κουλούρη στην επίθεση...

Απέναντι σε έναν αντίπαλο που από την αρχή έδειξε ότι θα παίξει κλειστά, ο ΠΑΟΚ είχε δύο καλές στιγμές στο 1' και στο 7' με τους Μάτος και Κρέσπο να απειλούν τον Γιαννιώτη με κεφαλιές, χωρίς να καταφέρνουν να σκοράρουν, ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή της μπάλας χωρίς να απειλεί και στο 22ο λεπτό, εκτελέστηκε φάουλ από τα αριστερά και ο Στρούγγης με κεφαλιά νίκησε τον Ρέι, κάνοντας το 0-1.

Μετά από ένα διάστημα παγωμάρας, στο 34ο λεπτό, χάθηκε απίστευτη ευκαιρία από τον Ελ Καντουρί!!! Απίστευτη πραγματικά! Μόνος με την εστία μετά από σέντρα του Κάμπος την έστειλε άουτ! Έξι λεπτά αργότερα τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Κάνιας, το σουτ του από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε άουτ, δίπλα από το αριστερό «Γ» του Γιαννιώτη.

Στο 45' ο Παπαπέτρου έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Μακ από τον Στρούγγη και ο Βιεϊρίνια από τα 11 μέτρα ισοφάρισε. Αφού η ομάδα σπατάλησε 15 λεπτά χωρίς να απειλεί, στο 59ο λεπτό είχαμε μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ με τον Ελ Καντουρί να σουτάρει και ο Γιαννιώτης να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ. Ακόμη πιο μεγάλη ευκαιρία 10 λεπτά αργότερα όταν την κεφαλιά του Κρέσπο, την απέκρουσε πάνω στη γραμμή με κεφαλιά ο Ρισβάνης, με τον Γιανννιώτη εξουδετερωμένο!

Στο 71' ο Κάμπος με τη βοήθεια του χεριού αμυντικού των γηπεδούχων έκανε το 2-1, ανατρέποντας το σκορ με το αποτέλεσμα να μην αλλάζει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Παπαπέτρου...

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Τσίμιροτ (64' Πρίγιοβιτς), Κάνιας, Ελ Καντουρί (84' Σάκχοφ), Τζάλμα, Μακ (78' Λημνιός) Κουλούρης.

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Βασιλακάκης (80' Μενσά), Μπουσουλάτζιτς (88' Μπαστακός), Ρισβάνης, Ντιγκινί, Μάντσον, Ντάουντα, Ούμπιδες, Στρούγγης (64' Νάτσος).

............................................................

71ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με σουτ του Τζάλμα

69ο λεπτό: Κεφαλιά του Κρέσπο, απέκρουσε πάνω στη γραμμή με κεφαλιά ο Ρισβάνης, με τον Γιανννιώτη εξουδετερωμένο

65ο λεπτό: Κίτρινη στιν Βαρέλα

64ο λεπτό: Νάτσος στη θέση του Στρούγγη και Πρίγιοβιτς τη θέση του Τσίμιροτ!!!

59ο λεπτό:Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ με τον Ε Καντουρί να σουτάρει και ο Γιαννιώτης να αποκρούσει δύσκολα σε κόρνερ

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

45ο λεπτό: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Μακ από τον Στρούγγη, το εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια και 1-1

41ο λεπτό: Ο Ντιγκινί σούταρε αουτ μέσα από την περιοχή μας

40ό λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία ο Κάνιας! Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ

34ο λεπτό: Απίστευτη ευκαιρία ο Ελ Καντουρί!!! Απίστευτη! Μόνος με την εστία μετά από σέαντρα του Κάμπος την έστειλε στα περιστέρια!

30ό λεπτό: Κίτρινη στον Ντιγκινί

22ο λεπτό: Εκτελέστηκε φάουλ από τα αριστερά και ο Στρούγγης με κεφαλιά νίκησε τον Ρέι, 0-1

7ο λεπτό: Κεφαλιά του Κρέσπο άουτ

1ο λεπτό: Ο Μάτος πήρε την κεφαλιά από καλή θέση μπλόκαρε ο Γιαννιώτης

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ατρόμητο στη σέντρα

............................................................................

Το pregame της αναμέτρησης...

Καλησπέρα σας από την Τούμπα. Το τελευταίο ματς που διεξάγεται για την ομάδα μας χωρίς την παρουσία του κόσμου. Ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί στο επόμενο εντός έδρας τον Παναθηναικό με την υποστήριξη των φίλων του.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ:Ρέυ, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιειρίνια, Κάνιας, Τσίμιροτ, Καντουρί, Μακ, Κάμπος, Κουλούρης

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ:Πασχαλάκης, Κάτσε, Δεληγιαννίδης, Λημνιός, Σάκχοφ, Πρίγιοβιτς, Μαλεζάς

18:30: Οι δυο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα.