Χωρίς αρχή και τέλος στη Ριζούπολη!

Στο γήπεδο της Ριζούπολης, ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Σμύρνης, για την 3η αγωνιστική της Super League.

O Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Ρέι κάτω από τα δοκάρια, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς στην άμυνα, Κάνιας, Πέλκα αμυντικά χαφ, Ελ Καντουρί, Κάμπος, Μπίσεσβαρ στη μεσαία γραμμή και Πρίγιοβιτς στην κορυφή της επίθεσης. Οι 600 και πλέον οπαδοί του ΠΑΟΚ, είδαν ένα μέτριο ξεκίνημα και από τις δύο ομάδες και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 15ο λεπτό, όταν χάθηκε η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ελ Καντουρί από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να απομακρύνουν... Ακολούθησαν τρεις επικίνδυνες για την εστία μας φάσεις, με τον Μπίσεσβαρ στο 19' και τον Πρίγιοβιτς στο 22' να απαντάνε στις φάσεις αυτές των γηπεδούχων. Στο 33ο λεπτό, είδε 2η κίτρινη ο Χουάρες, αφήνοντας την ομάδα του με 10. Τρία λεπτά αργότερα, είχε φοβερό δοκάρι ο Μπίσεσβαρ!!! Με εξαιρετικό πλασέ πήγε να κρεμάσει τον Τσόβιτς που ακούμπησε ελάχιστα την μπάλα στέλνοντάς την στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά απομάκρυναν οι αμυντικοί. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις ομάδες ισόπαλες 0-0, και τον ΠΑΟΚ να πατάει καλύτερα από τον Απόλλωνα σε γενικές γραμμές, με την αθηναϊκή ομάδα να παίζει κυρίως άμυνα, αλλά να είναι καλά διαβασμένη!

Ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη "κοιμήθηκε" από τον τρόπο παιχνιδιού των αντιπάλων, η μπάλα κυκλοφορούσε καμιά 20αριά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων και η ομάδα απείλησε ως το 90' μόνο με δύο κεφαλιές του Βαρέλα μετά από εκτελέσεις κόρνερ, παρά το ότι ο αντίπαλος έπαιζε με 10... Στο λεπτό αυτό (90') χάθηκε η καλύτερη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο ματς, όταν μετά από προσπάθεια του Μάτος, ο Μακ σούταρε αφήνοντας άγαλμα τον Τσόβιτς, όμως η μπάλα δεν του έκανε το κέφι καθώς σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του...

Συμπερασματικά η ομάδα για ένα ακόμη εκτός έδρας ματς δεν έπεισε, οι αλλαγές του Λουτσέσκου δε βοήθησαν, ο Μαουρίτσιο φάνηκε ανέτοιμος, ενώ αίσθηση προκάλεσε το γεγονός ότι ο Ρουμάνος τεχνικός άλλαξε και τα δύο αμυντικά χαφ με τα οποία ξεκίνησε το παιχνίδι!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Απόλλων Σμύρνης: Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Ντάσιος, Κονέ (90' Μενδρινός), Σιατραβάνης (90' Ελμπάζ), Αλμπάνης (78' Μάατσεν), Καστιγέχος, Μπιτζιμιν, Βαλλιάνος, Χουάρες.

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Κάνιας, Πέλκας (46' Μαουρίτσιο), Κάμπος, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (72' Μακ), Πρίγιοβιτς.

.............................................................Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησηςΤέλος93ο λεπτό: Ο Λέοβατς από καλή θέση σούταρε άουτ90ο λεπτό: Δοκάρι ο Μακ στο 90'89ο λεπτό: Στην κόντρα ο Απόλλωνας μπλόκαρε ο Ρέι

87ο λεπτό: Κίτρινη στον Μαουρίτσιο

84ο λεπτό: Κίτρινη στον Κάτσε

83o λεπτό: Κίτρινη στον Τσόβιτς για καθυστέρηση

78ο λεπτό: Μάατσεν στη θέση του Αλμπάνη

75ο λεπτό: Σε 2ο σέντερ φορ έχει μετατραπεί ο Μάτος στα τελευταία λεπτά, κίτρινη στον Κρέσπο για διαμαρτυρία

73ο λεπτό: Κεφαλιά του Βαρέλα άουτ

72ο λεπτό: Μακ στη θέση του Μπίσεσβαρ

63ο λεπτό: Κάτσε στη θέση του Κάνιας, άλλαξε και τα δύο αμυντικά χαφ ο Λουτσέσκου

58ο λεπτό: Σουτ του Κάνιας άουτ

50ό λεπτό: Κίτρινη στον Ελ Καντουρί

49ο λεπτό: Ο Μαουρίτσιο εκτέλεσε κόρνερ, ο Βαρελα πήρε την κεφαλιά αμαρκάριστος, στέλνοντας την μπάλα άουτ

46ο λεπτό: Μαουρίτσιο στη θέση του Πέλκα

Ημίχρονο στη Ριζούπολη

45+1': Κίτρινη στον Κοντοέ

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

44ο λεπτό: Σουτ του Μάτος, απέκρουσε ο Τσόβιτς, που είναι ο καλύτερος παίκτης των γηπεδούχων ως τώρα

41ο λεπτό: Σουτ του Ελ Καντουρί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ

36ο λεπτό: Φοβερό δοκάρι ο Μπίσεσβαρ!!! Με εξαιρετικό πλασέ πήγε να κρεμάσει τον Τσόβιτς που ακούμπησε ελάχιστα την μπάλα στέλνοντάς την στο αριστερό κάθετο δοκάρι

33ο λεπτό: 2η κίτρινη στον Χουάρες, σωστότατη και αυτή! Με 10 ο Απόλλων

30ό λεπτό: Κίτρινη στον Χουάρες για φάουλ στον Ελ Καντουρί

25ο λεπτό: Κίτρινη στον Πέλκα, που σαν αμυντικό χαφ ως τώρα δε λέει και πολλά...

22ο λεπτό: Ο Πρίγιοβιτς απέναντι στον Τσόβιτς, που μπλόκαρε το πλασέ του!

19ο λεπτό: Καλό σουτ του Μπίσεσβαρ, σε δύο χρόνους απέκρουσε ο Τσόβιτς

18ο λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Πρίγιοβιτς, που από κοντά πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Τσόβιτς

17ο λεπτό: Νέα απειλή από τον Απόλλωνα με τον Σιατραβάνη αυτή τη φορά

16ο λεπτό: Σουτ του Βαλλιάνου άουτ

15ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ελ Καντουρί από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να απομακρύνουν

12ο λεπτό: Χωρίς φάση στο ματς ως τώρα, με τον Απόλλωνα να έχει ισορροπήσει το καλό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ

5ο λεπτό: Στο μισό γήπεδο το παιχνίδι στα πρώτα του λεπτά

Λίγος σχετικά ο κόσμος στο γήπεδο (κοντά στις 2.000), υπάρχουν περισσότεροι από 500 οπαδοί του ΠΑΟΚ!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Απόλλων Σμύρνης: Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Ντάσιος, Κονέ (90' Μενδρινός), Σιατραβάνης (90' Ελμπάζ), Αλμπάνης (78' Μάατσεν), Καστιγέχος, Μπιτζιμιν, Βαλλιάνος, Χουάρες.

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Κάνιας, Πέλκας (46' Μαουρίτσιο), Κάμπος, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (72' Μακ), Πρίγιοβιτς.

.....................................................

To pregame της αναμέτρησης...

Έγινε γνωστή η σύνθεση του ΠΑΟΚ

18:40 Ρέι και Πασχαλάκης ξεκίνησαν ζέσταμα

Υπάρχουν φόβοι για προσπάθεια οπαδών αθηναϊκής ομάδας (στον Βόλο στον Βόλο σας σκίσαμε τον κ@λ@), να προκαλέσουν επεισόδια στην περιοχή της Ριζούπολης σε βάρος ΠΑΟΚτσήδων που θα δώσουν τον παρόν στην αναμέτρηση με τον Απόλλωνα!

18:50 Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έχει αρχίσει και μπαίνει στο γήπεδο, την ώρα που το ζέσταμα των δύο ομάδων είναι σε εξέλιξη