Νάτοι, Νάτοι οι πρωταθλητές!!!

Για την 29η αγωνιστική της Super League, o ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας τον Πλατανιά με 1-3 και πλέον η προσοχή όλων είναι στραμμένη στην πειθαρχική της ΕΠΟ...

Ο Ίβιτς παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Γλύκο κάτω από τα δοκάρια, Κρέσπο, Βαρέλα, Κίτσιου, Μάτος στην άμυνα, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, αμυντικά χαφ, Μπίσεσβαρ, Ουάρντα, Κάμπος μπροστά τους και Αθανασιάδη στην κορυφή της επίθεσης σε ένα 4-2-3-1.

Ο ΠΑΟΚ αυτήν τη φορά μας ξάφνιασε θετικά, καθώς μπήκε πολύ δυνατά στο ματς αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους καθώς το σκορ στο 8ο λεπτό ήταν 0-2!

Οι παίκτες του Ίβιτς αφού απείλησαν στο 3ο λεπτό με τον Ουάρντα που από καλή θέση σούταρε άουτ, πήραν κεφάλι στο σκορ ένα λεπτό αργότερα με τον Αιγύπτιο να σημειώνει το πρώτο του γκολ στην Super League, μετά από γύρισμα του Κίτσιου από τα αριστερά και εύκολο τελείωμα!

Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των παικτών μας ήρθε στο 8ο λεπτό ο Τζάλμα Κάμπος να κάνει το 0-2 εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας του Πλατανιά. Η πίεση του ΠΑΟΚ ψηλά απέφερε καρπούς, η ομάδα πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό βάζοντας τα πολύ δύσκολα στους γηπεδούχους.

Στα λεπτά που ακολούθησαν ο ΠΑΟΚ μετέφερε την πίεση πίσω από τη μεσαία γραμμή, ο Πλατανιάς πήρε μέτρα στο γήπεδο, αλλά ως τη λήξη του ημιχρόνου δεν απείλησε, την ώρα που οι 250 φίλοι του Δικεφάλου δε σταμάτησαν ούτε λεπτό να ενισχύουν την προσπάθεια των παικτών μας για την κατάκτηση της νίκης!

Στο 55ο λεπτό, χρειάστηκε η μεγάλη επέμβαση του Γλύκου σε γύρισμα του Γιακουμάκη για να διατηρηθεί το 0-2, ενώ στο 57' ο Ίβιτς πέρασε στο ματς τον Μαλεζά αντί του Μπίσεσβαρ, αλλάζοντας το σύστημα του Δικεφάλου σε 3-5-2 με Κάμπος και Αθανασιάδη μπροστά, ενώ οι Μάτος - Κίτσιου ανέβηκαν στη μεσαία γραμμή.

Στο 63ο λεπτό, ο Σάκχοφ έγραψε το 0-3 μετά από εξαιρετική ενέργεια του Ουάρντα, στο 73ο λεπτό, είχαμε χαμένο τετ α τετ του Κάτσε μετά από εξαιρετική μπαλιά του Κάμπος, δύο λεπτά αργότερα έχασε εξίσου μεγάλη ευκαιρία ο Πρίγιοβιτς, στο 75ο λεπτό, ο Αποστολόπουλος απομάκρυνε πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Βαρέλα, για να έρθει στο 78ο λεπτό να πετύχει το 1-3 ο Μενδρινός, ένα γκολ που έμελλε να είναι το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους. Στο 79ο λεπτό, ο Κοκκαλάς βρήκε την μπάλα με τα χέρια έξω από την γραμμή της μεγάλης περιοχής του, ο Βάτσιος και ο βοηθός  δεν είδε τίποτε...

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Καρυπίδης, Μπανανά, Μαραγκός (21' Μενδρινός), Κάργας, Στάθης (71' Αποστολόπουλος), Μουνάφο, Γιορέντε (81' Παπανικολάου), Ντίντακ, Γιακουμάκης, Μικαλάι.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Κίτσιου, Σάκχοφ (70' Κάτσε), Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ (57' Μαλεζάς), Κάμπος, Ουάρντα, Αθανανασιάδης (65' Πρίγιοβιτς).

...................................

Τέλος, 1-3 ο ΠΑΟΚ που πιθανότατα έκανε σήμερα ΒΗΜΑ ΤΙΤΛΟΥ!

91ο λεπτό: Κίτρινη στον Βαρέλα, που την επεδίωξε

3 λεπτά οι καθυστερήσεις, παίζονται ήδη

88ο λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία ο Πρίγιοβιτς!

81ο λεπτό: Παπανικολάου στη θέση του Γιορέντε

79ο λεπτό: Ο Κοκκαλάς βρήκε την μπάλα με τα χέρια έξω από την γραμμή της μεγάλης περιοχής του, ο Βάτσιος και ο βοηθός  δεν είδε τίποτε

78ο λεπτό: 1-3 ο Μενδρινός

76ο λεπτό: Πολύ αυστηρό φάουλ δίνει ο Βάτσιος λίγο έξω από την περιοχή μας! Στο τείχος η μπάλα, πέρασε η φάση

75ο λεπτό: Ο Αποστολόπουλος απομακρύνει πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Βαρέλα

73ο λεπτό: Χαμένο τετ α τετ ο Κάτσε μετά από εξαιρετική μπαλιά του Κάμπος

71ο λεπτό: Αποστολόπουλος στη θέση του Στάθη

70ό λεπτό: Κάτσε στη θέση του Σάκχοφ, που φεύγοντας δέχεται την κίτρινη (την επεδίωξε), Ο Σάκχοφ με την κίτρινη που πήρε θα μπει καθαρός στα play offs, αν βέβαια ο ΠΑΟΚ συμμετέχει σε αυτά!

67ο λεπτό: Φάουλ για κάρτα του Καρυπίδη στον Κάμπος, δε δίνει τίποτε ο Βάτσιος!

65ο λεπτό: Πρίγιοβιτς στη θέση του Αθανασιάδη

63ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σάκχοφ μετά από εξαιρετική ενέργεια του Ουάρντα

Με τρεις στην άμυνα ο ΠΑΟΚ, 3-5-2 με Κάμπος και Αθανασιάδη μπροστά

58ο λεπτό: Σουτ του Καρυπίδη άουτ

57ο λεπτό: Ο Μαλεζάς στη θέση του Μπίσεσβαρ με εσωτερικές αλλαγές στην 11άδα μας

55ο λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του Γλύκου σε γύρισμα του Γιακουμάκη

51ο λεπτό: Σουτ του Μάτος άουτ

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να είναι στο 0-2

1 λεπτό οι καθυστερήσεις

41ο λεπτό: Κεφαλιά του Σίγκνιεβιτς άουτ

40ό λεπτό: Αδυναμία άμυνας και Γλύκου να απομακρύνουν σέντρα που βγήγκε στην περιοχή μας, ευτυχώς χωρίς συνέπειες

36ο λεπτό: Κίτρινη στον Κίτσιου για μαρκάρισμα στον Στάθη

29ο λεπτό: Σέντρα του Μάτος, σουτ του Μπίσεσβαρ άουτ!

27ο λεπτό: Αδυναμία της άμυνας να απομακρύνει, σουτ του Κάργας άουτ

25ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ δεν πιέζει πλέον ψηλά αλλά στον χώρο της μεσαίας γραμμής ...

21ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Μενδρινός αντί του Μαραγκού

20ό λεπτό: Ο Ουάρντα από πολύ καλή θέση καθυστέρησε και χάθηκε η ευκαιρία

8ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο Κάμπος εκμεταλλεύεται λάθος των γηπεδούχων και κάνει το 0-2

5ο λεπτό: Τετ α τετ ο Γιακουμάκης, άουτ η μπάλα

4ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ γύρισμα του Κίτσιου και ο Ουάρντα ανοίγει το σκορ

2ο λεπτό: Σουτ του Ουάρντα άουτ