Ανύπαρκτοι Ίβιτς και παίκτες!

Για την 24η αγωνιστική της Super League, ο ΠΑΟΚ έχασε στο ΟΑΚΑ από την αεκ με 3-0...

Χειρότερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να κάνει ο ΠΑΟΚ, από αυτό που έκανε σήμερα απέναντι στην αεκ! Μόλις στο 49ο δευτερόλεπτο μετά από σειρά λαθών, ο Αραούχο έγραψε το 1-0, με την ομάδα μας για ένα ακόμη παιχνίδι να μπαίνει νωχελικά και με νοοτροπία μικρομεσαίας ομάδας της λίγκας!

Σταδιακά ο Δικέφαλος έδειξε να συνέρχεται, αλλά στο 15' έχασε τον Κάμπος λόγω τραυματισμού, με τον Μπίσεσβαρ που έδωσε μια πνοή  στο πρώτο ημίχρονο. Στο δίλεπτο 27'-28' ο Γλύκος με σωτήριες επεμβάσεις σταμάτησε τους Αϊντάρεβιτς - Σιμόες, ο ίδιος όμως στο 41' έκανε μεγάλο λάθος το οποίο διόρθωσε ο Μαλεζάς με σκληρό φάουλ, δεχόμενος την κίτρινη κάρτα του Παπαπέτρου και αποδεικνύοντας ότι είναι ένας τερματοφύλακας ή του ύψους ή του βάθους ...

Η καλύτερη στιγμή του ΠΑΟΚ στο ημίχρονο ήρθε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν χάθηκε μεγάλη ευκαιρία με τον Κρέσπο, που βγήκε μόνος με τον Μπάργκας, αλλά πρόλαβε αμυντικός και κόντραρε στέλνοντας την μπάλα κόρνερ! Μετά το κόρνερ κοντινή η αμαρκάριστη κεφαλιά του Μάτος, πήγε πάνω στον Μπάργκας!!! Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο μισό του παιχνιδιού, είχε πολλά προβλήματα στα αριστερά, όπου δημιουργούνταν ρήγματα, ενώ τα αμυντικά χαφ συναγωνίζονταν ο ένας τον άλλον στα λάθη, με τον Τσίμιροτ να είναι αγνώριστος και πολύ μακριά τον κακό εαυτό του!

Το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε στο 53' όταν είδε την 2η κίτρινη ο Μαλεζάς (λάθος του!), ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα και η αεκ βρήκε την ευκαιρία στο τελευταίο 5 λεπτο να πετύχει άλλα δύο γκολ με τους Αραούχο (άγαλμα ο Γλύκος και εκτός θέσης) και τον Αραβίδη, σε μια φάση στην οποία κοιμήθηκε η άμυνα και ο Γλύκος έχασε την μπάλα σχεδόν μέσα από τα χέρια του...

Όσο για τον Παπαπέτρου έχει ενδιαφέρον να δούμε κάποια στιγμή τη συνολική εικόνα των φάουλ που έδωσε, καθώς στους γηπεδούχους τα έδινε με πολύ μεγάλη ευκολία, ενώ σε εμάς με το σταγονόμετρο...

αεκ: Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς (63' Μπακασέτας), Βάργκας (78' οικοδόμος), Μάνταλος, Αραούχο (88' Αραβίδης).

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Κρέσπο, Μάτος, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Κάμπος (15' Μπίσεσβαρ), Ενρικε (87' Μυστακίδης), Ουάρντα (54' Λέοβατς), Πρίγιοβιτς.

................................................

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

1ο λεπτό: 1-0 η αεκ με Αραούχο μετά από σειρά λαθών της άμυνάς μας!!!

6ο λεπτό: Κίτρινη στον Κρέσπο, πολύ αυστηρή, στη συνέχεια της φάσης σουτ του Γιόχανσον απο πολύ καλή θέση άουτ

9ο λεπτό: Ο Ενρίκε στην πλάτη της άμυνας, το σουτ του κόντραρε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ

15ο λεπτό: Μπίσεσβαρ στη θέση του Κάμπος, αναγκαστική αλλαγή

23ο λεπτό: Μετά το αρχικό ξάφνιασμα δείχνει να έχει συνέλθει ο ΠΑΟΚ

27ο λεπτό: Τετ α τετ ο Αϊντάρεβιτς, μπλοκάρει ο Γλύκος, κοιμήθηκε η άμυνα

28ο λεπτό: Σουτ του Σιμόες απέκρουσε ο Γλύκος

29ο λεπτό: Κίτρινη στον Αραούχο για μαρκάρισμα στον Ενρίκε

34ο λεπτό: Σουτ του Μάνταλου στην κίνηση άουτ

Η αεκ απειλεί κυρίως από την πλευρά του Κρέσπο...

41ο λεπτό: Πάλι λάθος ο Γλύκος το διόρθωσε ο Μαλεζάς με σκληρό φάουλ (κίτρινη)

45ο λεπτό: Καλή προσπάθεια του Μπίσεσβαρ, εξαιρετική σέντρα, αλλά ο Μάτος πάει και πέφτει πάνω στον Ενρίκε!

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

45+2: Φοβερή ευκαιρία με τον Κρέσπο, μόνος με τον Μπάργκας, πρόλαβε αμυντικό και κόντραρε στελνοντας την μπάλα κόρνερ! Μετά το κόρνερ κοντινή αμαρκάριστη κεφαλιά του Μάτος, πάνω στον Μπάργκας!!!

Ημίχρονο ...

Ξεκίνησε η επανάληψη με την αεκ στη σέντρα

48ο λεπτό: Σκληρό μαρκάρισμα στον Μπισεσβαρ και φάουλ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Ενρίκε μπλόκαρε ο Μπάργκας

50ό λεπτό: Μεγάλη επέμβαση του Γλύκου σε τετ α τετ του Μάνταλου...

53ο λεπτό: 2η κίτρινη στον Μαλεζά, με 10 ο ΠΑΟΚ, νωρίτερα ο Παπαπέτρου δεν έδειξε την κίτρινη στον Μάνταλο...54ο λεπτό: Λέοβατς στη θέση του Ουάρντα, αλλαγή τακτικής63ο λεπτό: Μπακασέτας στη θέση του Αϊντάρεβιτς72ο λεπτό: Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα μετά την αποβολή Μαλεζά74ο λεπτό: Επιτέλους ο Παπαπέτρου κιτρινίζει τον Σιμόες, στη συνέχεια κεφαλιά του Μάτος άουτ78ο λεπτό: Ο Οικοδόμος στη θέση του Βάργκας81ο λεπτό: Σουτ του οικοδόμου, σε κόρνερ ο Γλύκος86ο λεπτό: 2-0 ο Αραούχο87ο λεπτό: Ο Ίβιτς θυμάται τον Μυστακίδη και βγάζει τον Ενρίκε88ο λεπτό: Αραβίδης στη θέση του Αραούχο91ο λεπτό: 3-0 ο Αραβίδης, μεγάλη η ευθύνη του ΓλύκουΤέλος

......................................................

Το pregame της αναμέτρησης...

Λίγα λεπτά μετά τις 18:00 έφτασε η αποστολή του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, χωρίς προβλήματα, με τους παίκτες μας να κάνουν την καθιερωμένη βόλτα στον αγωνιστικό χώρο...

H αρχική 11άδα του ΠΑΟΚ ...

Εκτός αποστολής έμεινε ο Κάτσε...

18:40 Γλύκος και Μπρκιτς ξεκίνησαν την προθέρμασνή τους

18:50 βγήκε για ζέσταμα ο ΠΑΟΚ, μέσα σε αποδοκιμασίες

18:58 Βροχή από αντικείμενα στη γωνία του κόρνερ, όπου κάνουν προθέρμανση οι παίκτες μας!