Διπλό στο Αγρίνιο, χτίζει μέταλλο πρωταθλητή!

Για την 18η αγωνιστική της Super League, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό με 0-1, αν και έπαιζε με "10" από το 32', λόγω απερίσκεπτης ενέργειας του κλάους ...

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Κούσας, Χαντάκιας, Ροντρίγκες (65' Ρόσα), Μύγας (40' Κουτρομάνος), Ρότσα, Μάκος, Πάουλο, Κλέσιο, Μουνιός, Μαρκόφσκι.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Λέοβατς, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ (63' Μαλεζάς), Κάμπος (40' Μυστακίδης), Πέλκας  (76' Κάνιας), Αθανασιάδης.

Σύντομα περισσότερα...

........................................................

To παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

4ο λεπτό: Επέμβαση του Γλύκου σε φάουλ που εκτέλεσαν οι γηπεδούχοι και το είδε μόνο ο Καλογερόπουλος!!!

6ο λεπτό: Τεράστια ευκαιρία με τον Σάκχοφ που πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής σε άδεια εστία άουτ!!!

11ο λεπτό: Ο Μάτος πέφτει στην περιοχή του Παναιτωλικού, επιθετικό είδε ο Καλογερόπουλος!

14ο λεπτό: Απίστευτη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ! Αρχικά ο Μπίσεσβαρ και στη συνέχεια ο Σάκχοφ (δοκάρι) δεν μπόρεσαν να νικήσουν την Κυριακίδη

16ο λεπτό: Ανεπανάληπτο τετ α τετ του Μπίσεσβαρ άουτ!!!

21ο λεπτό: Ακυρώνεται σαν οφ σάιτ το γκολ του Κρέσπο (ήταν)

Φτάσαμε στα μισά του 45λεπτου

31ο λεπτό: Ο Κλάους μπήκε στην περιοχή από μπαλιά του Μπίσεσβαρ, αλλά σούταρε πιεζόμενος άουτ

32ο λεπτό: Κόκκινη ο Κλάους, με 10 ο ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης έκανε κίνηση με τον αγκώνα του στον Χαντάκια που τον πίεζε συνεχώς και ο Καλογερόπουλος τον έστειλε στα αποδυτήρια. Λάθος του Κλάους που κρεμάει την ομάδα, ξέροντας πως ο καλός στρατιώτης του συστήματος δεν θα το σκεφτεί καν!

40ό λεπτό: Κουτρουμάνος στη θέση του Μύγα και Μυστακίδης στη θέση του Κάμπος (αναγκαστική)

41ο λεπτό: Κοντινή κεφαλιά του Σάκχοφ άουτ!!!

45ο λεπτό: Σουτ του Μπίσεσβαρ άουτ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

44'+ 4': Κίτρινη στον Σάκχοφ

Ξεκίνησε η επανάληψη με τους γηπεδούχους στη σέντρα

51ο λεπτό: Αν είναι δυνατόν!!! Τε α τετ ο Σάκχοφ πλασάρει πάνω στον Κυριακίδη52ο λεπτό: Ο Καλογερόπουλος αποφασίζει επιτέλους να κιτρινίσει τον Χαντάκια!59ο λεπτό: Κίτρινη στον Μουνιός για τράβηγμα στον Μυστακίδη62ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μυστακίδης με κοντινή κεφαλιά!63ο λεπτό: Μαλεζάς στη θέση του Μπίσεσβαρ

65ο λεπτό: Ρόσα στη θέση του Ροντρίγκες

72ο λεπτό: Κίτρινη στον Πέλκα

76ο λεπτό: Κάνιας στη θέση του Πέλκα που αποχώρησε υποβασταζόμενος!

80ό λεπτό: Κίτρινη στον Ρότσα για κράτημα στον Μάτος

86ο λεπτό: Ο Μάτος προσπαθεί με κοντινή προβολή να σκοράρει, αλλά δεν βρίσκει μπάλα

88ο λεπτό: Κίτρινη χωρίς λόγο στον Μυστακίδη

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

92ο λεπτό: Κίτρινη και στον Λέοβατς

.........................................................

15:50 Έφτασε στο γήπεδο η αποστολή του ΠΑΟΚ

16:35 Ξεκίνησε το ζέσταμα ο ΠΑΟΚ. Εκτός αποστολής τελικά έμεινε ο Χάρης Χαρίσης...