Αυτόχειρας και ... χειρουργείο!!!

Για την 8η αγωνιστική της Super League, ο Δικέφαλος έχασε εκτός έδρας από τον γάβρο με 2-1, με τον ΠΑΟΚ να αυτοκτονεί και τον καραγκιόζη με τη σφυρίχτρα να ξεφτυλίζεται ...

Ο Αρετόπουλος δεν υπέδειξε οφ σάιτ στο ξεκίνημα της φάσης του γκολ της ισοφάρισης του γάβρου, δεν απέβαλε Μποτία - Μιλοβόγιεβιτς σε καραμπινάτες περιπτώσεις, και έδινε τα φάουλ σε εμάς με το σταγονόμετρο ενώ στον γάβρο με το τσουβάλι! Το εργαλείο της ΚΕΔ έκανε τη δουλειά του!

Το παιχνίδι διακόπηκε 4 φορές λόγω καπνογόνων, με το ανθρωπάκι με τη σφυρίχτρα να ξεκαθαρίζει στην 3η φορά πως, αν ξανασυμβεί θα το διακόψει, κάτι που δεν το έκανε, καθώς αυτό είναι προνόμιο ανθρώπων με παντελόνια!

Ο Ίβιτς παρέταξε στο αρχικό σχήμα τον Γλύκο κάτω από τα δοκάρια, Λέοβατς, Βαρέλα, Μαλεζά, Μάτος στην άμυνα, Κάνιας, Σάκχοφ, Τσίμιροτ στη μεσαία γραμμή και Ροντρίγκεζ, Αθανασιάδη, Κάμπος στην επίθεση.

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ άφησε εκτός 11άδας τον Μπίσεσβαρ και δικαιώθηκε για την επιλογή του, καθώς οι τρεις χαφ (στο α' ημίχρονο) ανασταλτικά εξαφάνισαν τους μέσους του γάβρου που αυτή τη φορά ο ΠΑΟΚ δεν του επέτρεψε να μπει δυνατά στο παιχνίδι όπως συνηθίζει στα εντός έδρας παιχνίδια.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με κοντινό σουτ του Βαρέλα. Προηγήθηκε εκτέλεση κόρνερ του Κάμπος, κεφαλιά του Μαλεζά, απόκρουση του Καπίνο και ο Βαρέλα από κοντά άνοιξε το σκορ.

Ο Δικέφαλος έλεγξε απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα στο πρώτο μισό, ήταν η ομάδα που έκλεισε όλους τους διαδρόμους προς την εστία του Γλύκου, με τον γάβρο να περιμένει να πάρει κανένα στημένο από τον ξεφτιλισμένο Αρετόπουλο για να απειλήσει.

Στο 17ο λεπτό, ο Κάμπος μπήκε μόνος στην περιοχή από τα αριστερά αλλά στο τέλος τα έκανε μαντάρα και σπατάλησε μια καλή ευκαιρία! Στο 25ο λεπτό έγινε το 1-1. Ήταν ένα ανόητο αυτογκόλ του Βαρέλα, σε φάση που ξεκίνησε από οφ σάιτ, το οποίο δεν υποδείχθηκε!!! Σε δική μας φάση και ενώ πίσω του ήταν Γλύκος – Ματος, αυτός με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου.

Στο 44ο λεπτό, ο Μιλιβόγιεβιτς ανέτρεψε τον Κλάους που έμπαινε μόνος και του ο Αρετόπουλος του έδειξε κίτρινη!!! Η μπάλα είχε φύγει μπροστά και ο γάβρος σημάδεψε τον Κλάους. Ο ορισμός της κόκκινης που έγινε γαργάρα. Το φάουλ το εκτέλεσε ο Ροντρίγκες ελάχιστα άουτ από το αριστερό «Γ» του Καπίνο

Στο 62ο λεπτό, μοναδικό τετ α τετ ο Κάμπος που πλάσαρε άουτ, μετά από φοβερή μπαλιά του Τσίμιροτ! Από εκείνο το σημείο και μετά ο γάβρος είχε 2-3 καλές ευκαιρίες και στο 82ο λεπτό, είδαμε την απόκρουση της χρονιάς από τον Γλύκο σε κεφαλιά του Μποτία! Στο επόμενο λεπτό, δόθηκε ανύπαρκτο οφ σάιτ στον Ροντρίγκες και αποβολή του Σνάουτσνερ για διαμαρτυρία (το είδαμε και αυτό!), στο 87ο λεπτό, χάθηκε μεγάλη ευκαιρία από τον  Ροντρίγκες, ενώ  στο 89ο λεπτό, δολοφονικό τάκλιν του Μποτία στον Ροντρίγκες, τιμωρήθηκε με κίτρινη!!!

Στο παιχνίδι κρατήθηκαν 13 λεπτά καθυστερήσεις (σωστά) και στο 96' ο Μιλιβόγιεβιτς με κεφαλιά έκανε το 2-1...

Συμπερασματικά ο ΠΑΟΚ πάλεψε στο τηγάνι, είχε τις ευκαιρίες να καθαρίσει το ματς, αλλά πλήρωσε 2 παιδικά λάθη της άμυνάς του... Όλη η Ελλάδα σήμερα είδε πως η παράγκα της ΚΕΔ ζει και βασιλεύει σαν να μην έγινε απολύτως τίποτε!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

γάβρος: Καπίνο, Φιγκέιρας, Βιάνα (46' Ελαμπντελαουί), Μποτία, Ντα Κόστα, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς, Φορτούνης (98' Καμπιάσο), Σεμπά, Ελιουνούσι, Ιντέγε.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς, Βαρέλα, Λέοβατς (81' Κρέσπο), Τσίμιροτ, Σάκχοφ (74' Μπίσεσβαρ), Κάνιας (46' Χαρίσης), Ροντρίγκες, Αθανασιάδης, Κάμπος.

..................................................

Θυμηθείτε τα όσα έγιναν στη Μουνιχία

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη λόγω του καπνού που έχει δημιουργηθεί από τους πυρσούς

20:37 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον γάβρο στη σέντρα

3ο λεπτό: Ο Βιάνα από πλάγια θέση σούταρε άουτ

5ο λεπτό: Ο Ροντρίγκες έφυγε από τα πλάγια, ο Κλάους δεν πρόλαβε τη σέντρα του

6ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα από κοντά. Προηγήθηκε εκτέλεση κόρνερ του Κάμπος, κεφαλιά του Μαλεζά, απόκρουση του Καπίνο και ο Βαρέλα από κοντά άνοιξε το σκορ

12ο λεπτό: Ωραίο γύρισμα του Ροντρίγκες, δεν βρήκε καλά την μπάλα ο Κάμπος χάθηκε η ευκαιρία

15ο λεπτό: Σουτ του Ελεονούσι, απέκρουσε ο Γλύκος

17ο λεπτό: Ο Κάμπος μπήκε μόνος στην περιοχή και στο τέλος τα έκανεν μαντάρα!

25ο λεπτό: 1-1 ανόητο αυτογκόλ ο Βαρέλα, σε φάση που ξεκίνησε από οφ σάιτ!!!

28ο λεπτό: Παλι διακοπή στο ματς λόγω καπνού

32ο λεπτό: Κίτρινη στον Κάνιας

42ο λεπτό: Κίτρινη στον Βιάνα θα μπορούσε να έχει και άλλο χρώμα η κάρτα

44ο λεπτό: Ο Μιλιβόγιεβιτς ανατρέπει τον Κλάους που έμαινε μόνος και του δείχνει κίτρινη!!!

45ο λεπτό: Το φάουλ το εκτέλεσε ο Ροντρίγκες ελάχιστα άουτ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

Από μία κίτρινη σε Ροντρίγκες και Φιγκέιρας, Αρετόπουλε είσαι τεράστιος καραγκιόζης

21:44 Ξεκίνησε η επανάληψη

46ο λεπτό: Ελαμπντελαουί αντί του Βιάνα και Χαρίσης αντί του Κάνιας

Πάλι διακοπή στο ματς λόγω καπνογόνων

Πέρασαν 9 λεπτά χωρίς να παιχτεί ποδόσφαιρο!

21:54 το παιχνίδι ξεκίνησε

59ο λεπτό: Σέντρα του Ροντρίγκες προβολή του Κλάους, άουτ η μπάλα!

62ο λεπτό: Τι χάνεις ρε Καμπος!!! Μοναδικό τετ α τετ άουτ!Φοβερή μπαλιά του Τσίμιροτ στην ευκαιρία του Κάμπος

81ο λεπτό: Κρέσπο αντί του Λέοβατς

82ο λεπτό: Η απόκρουση της χρονιάς σε απόκρουση του Γλύκου σε κεφαλιά του Μποτία

83ο λεπτό: Ανύπαρκτο οφ σάιτ στον Ροντρίγκες και αποβολή του Σνάουτσνερ

87ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία ο Ροντρίγκες!!!

89ο λεπτό: Δολοφονικό τάκλιν του Μποτία στον Ροντρίγκες, κίτρινη δείχνει!!!

90ό λεπτό: Ο Ροντρίγκες εκτέλεσε το φάουλ άουτ

11 λεπτά οι καθυστρήσεις

91ο λεπτό: Κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς άουτ

2-1 στο 96' με τον Μιλιβόγιεβιτς που δεν έπρεπε να ήταν στο ματς, καθώς του χαρίστηκε κόκκινη

97ο λεπτό: Πάλι διακοπή στο ματς, λόγω καπνογόνων

99ο λεπτό: Σουτ του Ροντρίγκες άουτ, υπήρχε οφ σαιτ που δόθηκε

............................................

18:57 Έφτασε η αποστολή του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, δεν έλειψαν οι αποδοκιμασίες καθώς και το γνωστό αντεθνικό που φωνάζουν κάθε φορά οι "Έλληνες" της Μουνιχίας

Όπως έγινε γνωστό, οπαδοί του ΠΑΟΚ βρέθηκαν στο ξενοδοχείο στο οποίο διέμεινε η αποστολή στην Αθήνα και ντόπαραν ψυχολογικά τους παίκτες, εμψυχώνοντάς τους!

19:40 Βγήκαν για ζέσταμα Γλύκος και Μπρκιτς

19:25 Μαζί με την αποστολή και ο Γιώργος Τζαβέλλας!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ, χωρίς Μπίσεσβαρ και πάλι!!!

19:50 Βγήκε και η υπόλοιπη ομάδα του ΠΑΟΚ για ζέσταμα