Χτύπησε "13άρι" στο Περιστέρι ...

Την 13η συνεχόμενη φετινή νίκη του σημείωσε στο Περιστέρι ο ΠΑΟΚ, στον επαναληπτικό αγώνα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, κερδίζοντας με 1-3 τον Ατρόμητο...

Ο Λουτσέσκου παράταξε στην αρχική ενδεκάδα τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Μάτος, Βαρέλα, Μαλεζά, Αζεβέδο στην άμυνα, Σάκχοφ, Κάνιας αμυντικά χαφ, μεσοεπιθετικά τους Μακ, Πέλκα, Λημνιό και στην κορυφή της επίθεσης τον Κουλούρη...

Η παροιμία φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη, βρήκε εφαρμογή στα πρώτα 22 λεπτά της αναμέτρησης, καθώς οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε ένα κλειστό παιχνίδι, με αρκετά λάθη στις μεταβιβάσεις. Σε εκείνο το χρονικό σημείο, το σουτ του Μπουσούλαζιτς από καλή θέση πέρασε άουτ.

Οι γηπεδούχοι φάνηκε να ανεβάζουν στροφές και έξι λεπτά αργότερα, ο Ντιγκινί από καλή θέση σούταρε άουτ, στην καλύτερη φάση ως τότε στο ματς. Στην αρχή της έγινε φάουλ στον Αζεβέδο που δε δόθηκε.

Ο ΠΑΟΚ «χτύπησε» στο 30ό λεπτό με τον Σάκχοφ που μετά από εξαιρετική πάσα του Κουλούρη, πλάσαρε στη δεξιά γωνία του Μίρκοβιτς ανοίγοντας το σκορ!

Ο Δικέφαλος μπήκε στην επανάληψη πολύ νωχελικά και το πλήρωσε στο 54ο λεπτό, όταν δέχτηκε την ισοφάριση με κοντινή κεφαλιά του Βασιλακάκη. Ο Λουτσέσκου πέρασε στο ματς τους Κρέσπο αντί του Μάτος και Μπίσεσβαρ αντί του Πέλκα, προσπαθώντας να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας. Και τα κατάφερε!

Στο 67ο λεπτό ο Κάνιας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-2 για να ολοκληρωθεί η σεμνή τελετή με γκολ του Κουλούρη στο 79ο λεπτό, μετά από εκπληκτική μπαλιά του Μπίσεσβαρ! Ο ΠΑΟΚ πήρε το πρώτο του φετινό διπλό στην πρωτεύουσα, θα είναι παρόν στην κλήρωση της Δευτέρας και συνεχίζει τον δρόμο του για το φετινό ΝΤΑΜΠΛ!

...........................................................

87ο λεπτό: Φοβερή απόκρουση του Πασχαλάκη σε κεφαλιά του Κωτσόπουλου!

79ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κουλούρης μετά από εκπληκτικη μπαλιά του Μπίσεσβαρ

75ο λεπτό: Μουλέν στη θέση του Σάκχοφ

73 λεπτό: Κυριακίδης στη θέση του Νάτσου

67ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κάνιας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή!

66ο λεπτό: Πάνω στη γραμμή ο Μαλεζάς απομακρύνει σωτήρια το σουτ του Κωτσόπουλου

49o λεπτό: Κόρνερ ο Ούμπιντες, κεφαλιά ο Κωτσόπουλος άουτ

46ο λεπτό: Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Ντάουντα και Ντιγκινί εκτός, Βασιλακάκης, Κωτσόπουλος στο παιχνίδι

Ξεκινησε η επανάληψη

Ημίχρονο στο Περιστέρι με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 0-1

41ο λεπτό:Ο Πέλκας εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, ο Κουλούρης πήρε την κεφαλιά, άουτ

35ο λεπτό: Ο Πέλκας μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή αλλά ο Μίρκοβιτς απομάκρυνε σε κόρνερ

30ό λεπτό: Φοβερό ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σάκχοφ μετά από εξαιρετική πάσα του Κουλούρη, όπως μπορείτε να δείτε ΕΔΩ

26ο λεπτό: Ο Ντιγκινί από καλή θέση σούταρε άουτ, στην καλύτερη φάση ως τώρα στο ματς. Στην αρχή της πρέπει να έγινε φάουλ στον Αζεβέδο που δε δόθηκε

24ο λεπτό: Κίτρινη στον Μπουσούλαζιτς για μαρκάρισμα στον Λημνιό

22ο λεπτό: Σουτ του Μπουσούλαζιτς από καλή θέση άουτ

21ο λεπτό: Σουτ του Πέλκα αουτ, δεν ανησύχησε ο Μίρκοβιτς

18ο λεπτό: Τίποτε το αξιομνημόνευτο ως τώρα στο παιχνίδι

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Ατρόμητος: Μίρκοβιτς, Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Σάκιτς, Ούμπιδες, Μπουσούλατζιτς, Νάτσος (73' Κυριακίδης), Μπρούνο, Ντιγκινί (46' Βασιλακάκης), Ντάουντα (46' Κωτσόπουλος).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος (57' Κρέσπο), Βαρέλα, Μαλεζάς, Αζεβέδο, Κάνιας, Σάκχοφ (75' Μουλέν), Λημνιός, Πέλκας (61' Μπίσεσβαρ), Μακ, Κουλούρης.

........................................................

Έγινε γνωστή η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

18:55 Σε εξέλιξη η προθέρμανση των δύο ομάδων, λίγος ο κόσμος στο γήπεδο αυτήν την ώρα