Τσέκαρε εισιτήριο για τους "8"

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε στην Τούμπα, στο πλαίσιο του επαναληπτικού αγώνα του γ' γύρου του Κυπέλλου Ελλάδας τα Τρίκαλα με 2-1 και τσέκαρε το εισιτήριό του για την επόμενη φάση του θεσμού...

Μπροστά σε 3.000 περίπου θεατές, ο Λουτσέσκου παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Σιαμπάνη κάτω από τα δοκάρια, Πούγγουρα, Κρέσπο, Μαλεζά, Δεληγιαννίδη στην άμυνα, Τσίμιρτοτ, Σάκχοφ αμυντικά χαφ, Λημνιό, Μπίσεσβαρ, Μακ μεσοεπιθετικά, και στην κορυφή της επίθεσης τον Πρίγιοβιτς.

Ο Δικέφαλος έχοντας το υπέρ του 1-5 σκορ του πρώτου αγώνα, παρατάχτηκε με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή του, με τον τεχνικό της ομάδας να δίνει χρόνο συμμετοχής σε κάποιους παίκτες που είχαν μικρή συμμετοχή ως τώρα στα επίσημα παιχνίδια. Απέναντι σε έναν αντίπαλο που παρατάχτηκε με διπλή ζώνη άμυνας, ο ΠΑΟΚ κυκλοφορούσε την μπάλα με υπομονή είχε την κατοχή της σε μεγάλο ποσοστό, ενώ έβγαλε και επικίνδυνες για την εστία του Αποστολίδη τελικές που όμως δε μεταφράστηκαν σε κάποιο γκολ!

Στο 11ο λεπτό, χάθηκε πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Πρίγιοβιτς, που μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ,έκανε την προβολή άουτ! Στο 26ο λεπτό, μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Μακ που πλάσαρε από καλή θέση άουτ και στο 38ο λεπτό, ο Μπίσεσβαρ έβγαλε τον Πρίγιοβιτς με τον Αποστολίδη, πήγε να τον περάσει αλλά η μπάλα βγήκε άουτ!

Αυτές ήταν οι καθαρές ευκαιρίες του Δικεφάλου στο πρώτο 45λεπτο, ένα διάστημα στο οποίο επιθετικά τα Τρίκαλα δεν υπήρχαν...

Στην επανάληψη οι λίγοι θεατές είδαν τρία γκολ, τα τελευταία δύο μάλιστα στις καθυστερήσεις! Αρχικά στο 72ο λεπτό, τηνκεφαλιά του Πρίγιοβιτς, την απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αποστολίδης, αλλά έξι λεπτά αργοτερα ο Σέρβος με κοντινό σουτ έκανε το 1-0.

Στο 89ο λεπτό, κεφαλιά του Γροντή, ο Σιαμπάνης με τη βοήθεια του δοκαριού απέκρουσε εντυπωσιακά, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μιλοσάβλιεφ πέτυχε με πλασέ το 1-1, για να έρθει στο 93' ο Πρίγιοβιτς να μετατρέψει σε γκολ το πέναλτι που έκανε αμυντικός των γηπεδούχων, όταν η σέντρα του Μυστακίδη βρήκε στο χέρι του!

ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Πούγγουρας, Κρέσπο (60' Μυστακίδης), Μαλεζάς, Δεληγιαννίδης, Τσίμιρτοτ (81' Πέλκας), Σάκχοφ, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Μακ (69' Κουλούρης), Πρίγιοβιτς.

Τρίκαλα: Αποστολίδης, Χιντζίδης, Λεάντρο, Κοτσώνης, Πάνος, Τσιάρας, Ανδρεόπουλος, Ντίνας, Γροντής, Τόμιτς (61' Μιλοσάβλιεβ), Ζγκούρι (73' Ντακόλ).

....................................................

93ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με πέναλτι του Πρίγιοβιτς

92ο λεπτό: Ο Μιλοσάβλιεφ με αριστερό πλασέ ισοφαρίζει

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

89ο λεπτό: Κεφαλιά του Γροντή, ο Σιαμπάνης με τη βοήθεια του δοκαριού αποκρούει!

81ο λεπτό: Πέλκας στη θέση του Τσίμιροτ

80ό λεπτό: Τεράστια απόκρουση του Αποστολίδη σε κοντινή κεφαλιά του Κουλούρη

78ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πρίγιοβιτς από κοντά, μετά από απόκρουση του Αποστολίδη σε σουτ του Μπίσεσβαρ

40ό λεπτό: Σουτ του Μπίσεσβαρ άουτ

38ο λεπτό: Ο Μπίσεσβαρ έβγαλε τον Πρίγιοβιτς με τον Αποστολίδη, πήγε να τον περάσει αλλά η μπάλα βγήκε άουτ!

36ο λεπτό: Κίτρινη στον Τσιάρα για μαρκάρισμα στον Σάκχοφ

30ό λεπτό: Χαμένο τετ α τετ ο Πρίγιοβιτς

26ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Μακ που πλάσαρε από καλή θέση άουτ

19ο λεπτό: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, το εκτέλεσε ο Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Αποστολίδης

14ο λεπτό: Σουτ του Τσίμιροτ, μπλόκαρε ο Αποστολίδης

11ο λεπτό: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πρίγιοβιτς, που μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ,έκανε την προβολή άουτ!

8ο λεπτό: Κίτρινη στον Κρέσπο για κράτημα στον Ζγκούρι

Χωρίς κάτι αξιόλογο στα πρώτα 7 λεπτά της αναμέτρησης

Το παιχνίδι ξεκίνησε

................................................

Το pregame της αναμέτρησης ...

Η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ...

16:23 Ξεκίνησαν ζέσταμα Σιαμπάνης και Ρέι, νωρίτερα βγήκαν και αυτοί των Τρικάλων

16:40 Σε εξέλιξη η προθέρμανση και των δύο ομάδων.