Με τα δυο πόδια στους "8"

Για το πρώτο παιχνίδι της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, ο ΠΑΟΚ διέλυσε στα Τρίκαλα την τοπική ομάδα με 1-5...

Ο Δικέφαλος ξεκίνηε το παιχνίδι με τουν Ρέι κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα Μάτος - Βαρέλα - Κρέσπο - Δεληγιαννίδη, αμυντικά χαφ τους Σάκχοφ - Τσίμιροτ, μπροστά τους Πέλκας - Μπίσεσβαρ - Λημνιός και στην κορυφή ο Πρίγιοβιτς. Η ομάδα μπήκε καλά στο ματς και μόλις στο 5ο λεπτό ο Μάτος, με κοντινό πλασέ, μετά την απόκρουση του Αποστολίδη σε πλασέ του Πρίγιοβιτς, έκανε το 0-1.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Πάνος με κεφαλιά ισοφάρισε, με τον Δεληγιαννίδη να χάνει τον παίκτη και τον Ρέι να μη βγαίνει να καθαρίσει τη φάση!  Με αυτό το σκορ πήγαν οι ομάδες και στο 57ο λεπτό ο Μάτος και πάλι έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, με τη βοήθεια αμυντικού των γηπεδούχων. Από εκεί και πέρα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα και το σκορ πήρε ... την ανηφόρα!

Έτσι στο 70ό λεπτό, ο Μπίσεσβαρ μετά από μπαλιά του Πρίγιοβιτς πλάσαρε εύστοχα τον Αποστολίδη στο 80ό λεπτό, μετά από σέντρα του Σάκχοφ από τα δεξιά, ο Κάμπος από κοντά έγραψε το 1-4 και στο 94ο λεπτό ο Σάκχοφ από κοντά μετά από κεφαλιά πάσα του Κουλούρη, διαμόρφωσε το τελικό 1-5...

Τρίκαλα: Αποστολίδης, Γκόλιας, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Ανδρεόπουλος (71' Τσιάρας), Κοτσώνης, Γροντής, Χιντζίδης, Τόμιτς, Πάνος, Καπός. Αναπληρωματικοί: Βουτσελάς, Μυρσινιάς, Ζήσης, Ντίνας, Ζγκούρι, Κατσαντώνης, Τσιάρας.

ΠΑΟΚ: Ρέι, Βαρέλα, Μαλεζάς, Μάτος, Δεληγιαννίδης, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Λημνιός (68' Κάμπος), Μπίσεσβαρ (82' Μυστακίδης), Πέλκας (76' Κουλούρης), Πρίγιοβιτς.

....................................................

68ο λεπτό: Κάμπος στη θέση του Λημνιού

65ο λεπτό: Τεράστια χαμένη ευκαιρία ο Μάτος, από κοντά σούταρε άουτ 57ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ! Ο Μάτος και πάλι δίνει προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, με τη βοήθεια αμυντικού των γηπεδούχων48ο λεπτό: Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ για θεάτρο, σε φάση που έμοιαζε για πέναλτι!!! Ξεκίνησε η επανάληψη, με τον Δεληγιαννίδη να συνεχίζει στην ενδεκάδαΗμίχρονο44ο λεπτό: Τραυματισμός του Δεληγιαννίδη, διάστρεμμα στον αριστερό αστράγαλο. Στην ίδια φάση πήρε και κίτρινη24ο λεπτό: Κίτρινη στον Πάνο για διαμαρτυρία3ο λεπτό: Σέντρα ο Λημνιός, κεφαλιά ο Μάτος άουτ20ό λεπτό: Σουτ του Πέλκα, μπλόκαρε ο Αποστολίδης18ο λεπτό: Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο για σκληρό μακάρισμα στον Μπίσεσβαρ15ο λεπτό: Ο Πάνος με κεφαλιά ισοφάρισε, με τον Δεληγιαννίδη να χάνει τον παίκτη12ο λεπτό: Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Πέλκα αυτή τη φορά11ο λεπτό: Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Πρίγιοβιτς, μετά από σέντρα του Δεληγιαννίδη7ο λεπτό:  Ελάχιστα άουτ το δυνατό σουτ του Τσίμιροτ5ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μάτος, με κοντινό πλασέ, μετά την απόκρουση του Αποστολίδη σε πλασέ του Πρίγιοβιτς