Εύκολο απόγευμα στο Καυτανζόγλειο ...

Για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στο Καυτανζόγλειο τον Αιγινιακό με 0-5...

Με πολλές αλλαγές παράταξε τον ΠΑΟΚ ο Λουτσέσκου στο Καυτανζόγλειο έχοντας στο αρχικό σχήμα τους Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, Πούγγουρα – Ζαμπράνο – Μαλεζά – Δεληγιαννίδη, αμυντικά χαφ Μαουρίτσιο – Σάκχοφ, στη μεσαία γραμμή Βρακά – Πέλκα – Λημνιό και στην επίθεση Πρίγιοβιτς.

Απέναντι σε μια ομάδα Β' Εθνικής, ο Δικέφαλος σε ένα εντελώς αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 5ο λεπτό με τον Λημνιό που εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Πέλκα και με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ.

Από εκεί και πέρα ο ΠΑΟΚ είχε το έλεγχο της αναμέτρησης και την κατοχή της μπάλας, όμως δεν βγήκαν κάποιες σημαντικές ευκαιρίες με εξαίρεση ένα σουτ του Μαουρίτσιο στο 29ο λεπτό. Ο Τόλιος παρά τα χρονάκια του, όταν χρειάστηκε σταμάτησε κάποιες επιθέσεις μας, για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να είναι μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ βρήκε άλλες τέσσερις φορές δίχτυα, με τους Πρίγιβιοτς (53' - 67'), Ελ Καντουρί 71' και Σάκχοφ με κεφαλιά στο 85'. Ο Δικέφαλος πέρασε στους "16" κάνοντας το 3Χ3 στον όμιλο, κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά από τότε που θεσπίστηκε η φάση των ομίλων στην προκριματική φάση!

Πλέον το μυαλό όλων στην ομάδα είναι το διπλό στην Ξάνθη, στο παιχνίδι που θα γίνει το Σάββατο 2/12...

Oι συνθέσεις των ομάδων:

Αιγινιακός: Τόλιος, Τοπαλίδης, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Ανδρικόπουλος, Αντωνιάδης, Γκαζολάρι (63' Ζούρκος), Δωματάς, Παπαδόπουλος (67' Τσολακίδης), Ντόγος (56' Φουρτσίου), Καρακώστας

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ζαμπράνο, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Σάκχοφ, Μαουρίτσιο (56' Κάτσε), Λημνιός, Πέλκας (61' Μακ), Βρακάς (63' Ελ Καντουρί), Πρίγιοβιτς

53ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 0-2 ο Πρίγιοβιτς, εξαιρετική η κάθετη του Πέλκα

51ο λεπτό: Ακυρώνεται σαν οφ σάιτ το γκολ του Πρίγιοβιτς, νωρίτερα το σουτ του Μαουρίτσιο το απέκρουσε ο Τόλιος

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

41ο λεπτό: Κεφαλιά του Πούγγουρα από κοντά, μπλόκαρε ο Τόλιος

40ό λεπτό: Σουτ του Πέλκα σε κόρνερ ο Τόλιος

37ο λεπτό: Κίτρινη στον Ανδρικόπουλο για μαρκάρισμα στον Πέλκα

33ο λεπτό: Ο Πέλκας εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα σε κόρνερ από τον Τόλιο

32ο λεπτό: Κίτρινη στον Καρακώστα για μαρκάρισμα στον Πέλκα

29ο λεπτό: Ο Γκαζολάρι αποφεύγει τον Ζαμπράνο, το σουτ του το μπλόκαρε ο Πασχαλάκης

26ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Μαουρίτσιο, πολύ κακό το τελείωμά του

21ο λεπτό: Σουτ του Πέλκα, μπλόκαρε ο Τόλιος

17ο λεπτό: Φάουλ σε καλή θέση για τον Αιγινιακό, πέρασε ψηλά άουτ η μπάλα

5ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Λημνιός με κοντινό σουτ μετά από σέντρα του Πέλκα από τα αριστερά

2ο λεπτό:  Φάουλ για τον Αιγινιακό από πλάγια θέση πέρασε χωρίς να δημιουργηθεί φάση

1o λεπτό: Σέντρα στο ματς

Λίγος κόσμος στις κερκίδες του Καυτατζόγλειου , αλλά κανει την παρουσία του αισθητή!

............................................................

Το pregame τη αναμέτρησης...

H σύνθεση του Δικεφάλου: Πασχαλάκης, Ζαμπράνο, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Σάκχοφ, Μαουρίτσιο, Λημνιός, Πέλκας, Βρακάς, Πρίγιοβιτς Αναπληρωματικοί: Σιαμπάνης, Δημητρίου, Χατζηδίμπας, Καντουρί, Κάτσε, Μακ, Κουλούρης

14:45: Σε εξέλιξη η προθέρμανση του Δικεφάλου