Ο κατήφορος τελειωμό δεν έχει ...

Μια ακόμη ήττα  γνώρισε η Εθνική ομάδα, αυτή τη φορά στο Μπέλφαστ από τη Β. Ιρλανδία με 3-1...

Ο Τζιόλης ξεκίνησε στο βασικό σχήμα και έπαιξε 90 λεπτά, ενώ ο Πέλκας μπήκε στο 71' και πέντε λεπτά αργότερα πέρασε στο ματς ο Κλάους. Δεν χρησιμοποιήθηκε ο Στέλιος Κίτσιου...

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35' με τον Ντέιβις, ο οποίος ανενόχλητος με προβολή έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα. Στο 45΄προσπάθεια του Μήτρογλου σταμάτησε στο δοκάρι και στο 49' οι Ιρλανδοί  με τον Μαγκένις πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 58' έγινε το 3-0, όταν ο Ντέιβις έπιασε την κεφαλιά από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καρνέζη ο οποίος άργησε πάρα πολύ να αντιδράσει.

Το μόνο που πέτυχε η Εθνική ήταν να μειώσει με τον Αραβίδη στο 86'...

ΒΟΡΕΙΑ ΙΡΛΑΝΔΙΑ (ΟΝΙΛ): Μακγκόβερν, Μακόλεϊ, Μάκνερ (84' Μακάλοκ), Κάθκαρτ, Ντέιβις, Μπραντ, Έβανς, Ντάλας, Νόργουντ, Γουάρντ (81' Μακ Γκιν), Μαγκένις (78' Μπόις) .

ΕΛΛΑΔΑ (ΤΣΑΝΑΣ): Καρνέζης, Μόρας, Τοροσίδης, Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Τζιόλης, Κονέ (71' Πέλκας), Αραβίδης, Σάμαρης, Μήτρογλου (76'Αθανασιάδης), Καρέλης (65' Μάνταλος).