ΠΑΟΚ-WAVV 7-0

Mπείτε μέσα στο άρθρο και δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα! Τριπλέτα για φίλημα Βιερίνια φαντεζί και ουσία, Κονσεϊσάο παθιασμένος και ηγέτης, Μπακαγιόκο (Μπακαγκόλ!) εκτελεστής Στο γήπεδο του Ντόορβερθ έδωσαν το παρών περίπου 50 φίλοι του ΠΑΟΚ, ενώ αναρτήθηκε μεγάλο πανό από την Θύρα -4- με τίτλο: “Όχι στο νόμο Ορφανού”

Για άλλο ένα φιλικό με ερασιτεχνική ομάδα οι Μπακαγιόκο, Κονσεϊσάο, Βιερίνιαξεχώρισαν και ο ΠΑΟΚ έκανε όπως αναμενόταν πάρτι καθώς η αντίπαλος είναι μικρής δυναμικότητας. Πολοί κκαλό παιχνίδι και από Ηλιάδη, Ίβιτς και τον νεοφερμένο Μάρκο Αντόνιο.

(Ποδήλατο την ζωή των αντίπαλων αμυντικών προετοιμάζεται να κάνει ο Βερόν και το paokmania σας μεταφέρει την απόδειξη μέσω της φωτογραφίας)

ΠΑΟΚWAVV : 7-0 (τελικό)
(17'/ 31' Μπακαγιόκο, 46' Βιερίνια, 51'/60' Κονσεϊσάο, 82' Αναστασάκος, 90' Ίβιτς)

Συνθέση ΠΑΟΚ (πρώτο ημίχρονο): Κυριακίδης,
Κοντρέρας, Μάρκο Αντόνιο Ελίας, Μαλεζάς, Σνάουντσερ , Κων/νίδης, Φάλκον, Βιεϊρίνια, Ηλιάδης, Μπακαγιόκο, Αθανασιάδης

Σύνθεση ΠΑΟΚ (δεύτερο ημίχρονο): Γλύκος, Κοντρέρας, Μαλεζάς, Μάρκο Αντόνιο Ελίας, Μπαλάφας, Φάλκον, Βιερίνια, Βερόν, Ίβιτς, Κονσεϊσάο, Αναστασάκος

90' Το κερασάκι στην τούρτα από τον Ίβιτς. Εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Αναστασάκου στο δοκάρι και με σουτ του Ίβιτς γίνεται το 7-0.

87': Ακυρώνεται γκολ του Βιερίνια ως οφσάιντ

82': Πάσα από τον Βερόν στον Αναστασάκο, αυτός μπαίνει στην περιοχή και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

65': Στην εξέδρα οι οπαδοί του ΠΑΟΚ έχουν κλέψει την παράσταση...

60' Eξαιρετική μπαλιά του Ίβιτς, εκπληκτικό στοπάρισμα και εκτέλεση από τον Κονσεϊσάο που σημειώνει το 5-0

51' : Εξαιρετική κίνηση του Κονσεϊσάο, με προσωπιή ενέργεια πέρασε δύο αντιπάλους, σούταρε και 4-0

48' : Ο Αναστασάκος κάνει ωραία προσπάθεια, φτάνει κοντά στο γκολ αλλά το πλασέ του απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

46' Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Βιερίνια πετυχαίνει το 3-0 με πλασέ και ύστερα από πάσα του Κονσεϊσάο 45' Ημίχρονο

42' Μετά από ωραία ενέργεια του Ηλιάδη, ο Αθανασιάδης βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα αλλά αστόχησε από ευνοϊκή θέση

35': Ο Βιερίνια κάνει σπουδαία πράγματα στον αγωνιστικό χώρο, εντυπωσιάζει με τις περίτεχνες ενέργειες του.

31' : Εκπληκτική ενέργεια του Μπακαγιόκο , που πέρασε δύο ποδοσφαιριστές προχώρησε μέσα στην περιοχή και πέτυχε το 2-0. Σπουδαία εμφάνιση του Μπακαγιόκο

25: Διπλή μεγάλη ευκαιρία με Αθανασιάδη και Μαλεζά να μην μπορούν να σκοράρουν με σουτ.

20' : Σπουδαία ντρίμπλα από τον Βιερίνια, ένα-δύο με τον Αθανασιάδη, σουτ του Βιερίνια , η μπάλα πάει στα δίχτυα αλλα ο διαιτητής δίνει οφσάιντ.

18': Ο Φάλκο επίσης θετικός στα πρώτα αυτά λεπτά...

17' Γκολ του ΠΑΟΚ με τον Μπακαγιόκο μετά από ωραία προσπάθεια των Φάλκον- Αθανασιάδη, ο Μπακαγιόκο πήρε την μπάλα , πέρασε τον τερματοφύλακα και την έστειλε στα δίχτυα.

14': Δυνατό σου του Βιερίνια μπλοκάρει ο αντίπαλος πορτιέρο

12': Ο Βιερίνια ξεχωρίζει ως τώρα...

8': Διπλή χαμένη ευκαιρία από Βιερίνια-Μπακαγιόκο

4' Σουτ του Μπακαγιόκο η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι

3' Εκπληκτικό σουτ του Βιερίνια από τα αριστερά με το δεξί πόδι, με πολύ δυσκολία αποκρούει ο αντίπαλος πορτιέρο