Ν τ α μ π λ ο ύ χ ε ς! (vid)

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ, κέρδισε στην παράταση με 1-0 τις Ελπίδες Καρδίτσας και κατέκτησε το φετινό νταμπλ ...

Έτσι μετά την μεγάλη πίκρα που μας έδωσε σήμερα η ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ αντρική ομάδα με την ήττα της στην Τούμπα από τον ΠΑΣ, ήρθε η μεγάλη χαρά από τη γυνακεία ομάδα του ΠΑΟΚ, ένα τμήμα που τα τελευταία χρόνια μόνο χαρά δίνει στον κόσμο του Δικεφάλου...

{gallery}rrUVkhHVITg{/gallery}

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε το χρυσό γκολ στην παράταση με την Αρβανιτάκη, σε ένα ματς στο οποίο οι παίκτριες  του Δικεφάλου ήταν καλύτερες χωρίς να κυμανθεί η απόδοσή τους όμως σε υψηλά επίπεδα. Δυναμικό παρών έδωσαν οι φίλοι του ΠΑΟΚ που γέμισαν τις κερκίδες του "Ενωσιακού" και έσπρωξαν την ομάδα προς τον τίτλο. Ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να είχε σκοράρει νωρίτερα αλλά λίγο η ατυχία, λίγο η αστοχία δεν το επέτρεψαν.

Η ομάδα ολοκλήρωσε ονειρικά μια χρονιά κατακτώντας και τους δύο εγχώριους τίτλους και πλέον όλοι στο τμήμα περιμένουν μια καλή πορεία στην Ευρώπη την επόμενη σεζόν. Τρελό πανηγύρι στήθηκε μετά τη λήξη στον αγωνιστικό χώρο με τις παίκτριες να γίνονται ένα με τον κόσμο να γιορτάζουν την επιτυχία.

Oι συνθέσεις:

Καρδίτσα: Σακελλάρη- Πάσχου, Γρηγορίου, Ρήγα, Πελεκούδα, Σίμου, Ζήγρα, Κόλλια (110' Γκρέμου), Ζντράκβοβιτς, Κόγγουλη, Σρετένοβιτς.

ΠΑΟΚ: Χαραλαμπίδου, Αρβανιτάκη (110' Χαμαλίδου), Δμητρίου, Αδαμάκη (113' Μουρατίδου), Βλασιάδου, Χ"γιαννίδου, Βαρδαλή, Ντιμιτρίεβιτς, Παντελειάδου, Χαραλαμπίδου, Γκατζογιάννη, Γιάννου (69' Σπύρου)

....................................................................

Θυμμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα

To παιχνίδι ξεκίνησε

Γεμάτο το "Ενωσιακό", με τους φίλους του ΠΑΟΚ να δίνουν δυναμικό παρόν στο γήπεδο

13ο λεπτό: Τραυματισμός της Παντελειάδου, ευτυχώς η παίκτρια του ΠΑΟΚ συνέρχεται μετά τις πρώτες βοήθειες

20ό λεπτό: Υπερέχει ο ΠΑΟΚ που προσπαθεί να βρει διαδρόμους προς της εστία της Καρδίτσας

22ο λεπτό: Κεφαλιά της Γιάννου, δεν ανησυχεί η Σακελλάρη

26ο λεπτό: Σουτ της Παντελειάδου, πέφτει και μπλοκάρει η Σακελλάρη

29ο λεπτό: Σουτ της Σρετένοβιτς άουτ

37ο λεπτό: Σουτ της Αδαμάκη άουτ

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

45'+2: Κίτρινη στην Γρηγορίου της Καρδίτασς

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

52ο λεπτό: Τραυματισμός της Κόγγουλη της Καρδίτας, που αποχώρησε με φορείο

55ο λεπτό: Φάουλ εκτέλεσε η Παντελειάδου, άουτ

Επέστρεψε στο ματς η Κόγγουλη

Μέτριο το παιχνίδι, μια ελαφρά υπεροχή έχει ο ΠΑΟΚ, αλλά λείπουν οι μεγάλες φάσεις

60ό λεπτό: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Η Ντιμιτρίεβιτς βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση δεν έπιασε όμως το σουτ όπως θα ήθελε και η Σακελλάρη μπλόκαρε

61ο λεπτό: Παράλληλη σέντρα της Αρβανιτάκη, δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι της η Ντιμιτρίεβιτς

Ανεβάζει στροφές ο ΠΑΟΚ

Σε παιχνίδι που γίνεται στην Τρίπολη, Αστέρας - Ατρόμητος 2-1 στο 85' (Ράγιος με πεν. 41', Καλαντζής 63' - Ναπολεόνι 22' )

69ο λεπτό: Σπύρου στη θέση της Γιάννου

78ο λεπτό: Κίτρινη στην Πάσχου γιατί μήκε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς άδεια για να κάνει καθυστέρηση

83ο λεπτό: Φάουλ εκτέλεσε η Κόγγουλη, η μπάλα άουτ, δεν ανησύχησε η Χαραλαμπίδου

84ο λεπτό: Κάθετη της Παντελειάδου στην πλάτη της άμυνας της Καρδίτσας, αλλά Αρβανιτάκη και Ντιμιτρίεβιτς δεν προλαβαίνουν την μπάλα

Παίζονται οι καθυστερήσεις

91ο λεπτό: Κίτρινη στην Παντελειάδου για διαμαρτυρία

92ο λεπτό: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Κόγγουλη

Τέλος πάμε στην παράταση

1ο ημίχρονο παράτασης

99ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με την Παντελειάδου, η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι της Καρδίτσας (το τράνταξε)

103o λεπτό: Μεγάλο λάθος τυης Χαραλαμπίδου, ευτυχώς δεν το πλήρωσε ο ΠΑΟΚ

104ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με την Αρβανιτάκη που έπαιξε το 1-2 με την Παντελειάδου και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ

105ο λεπτό: Κίτρινη στην Πελεκούδα