βάζελος - ΠΑΟΚ

Δεν το πίστεψαν.... :     2   :   0     Ο δρόμος για να γίνουμε ξανά μεγάλοι θα είναι μακρύς! Εμείς μαζί για μια ζωή, αϊτε αϊτέ δικέφαλε... Στο πρώτο ημίχρονο ο Τεροβίτσας και ενώ το σκορ ήταν 0-0 έκλεισε τα μάτια του σε πέναλτι υπερ μας. Απλά δείτε εδώ: 20 άτομα που ζουν στην Αθήνα οργανώθηκαν από το PAOKmania.gr και αποθέωσαν την ομάδα κατά την αποχώρησή της από το ξενοδοχείο! (θα ανεβούν videos απο το ξενοδοχείο σύντομα!)
Δεν το πίστεψαν....
:

2

:

0

Ο δρόμος για να γίνουμε ξανά μεγάλοι θα είναι μακρύς! Εμείς μαζί για μια ζωή, αϊτε αϊτέ δικέφαλε...
Στο πρώτο ημίχρονο ο Τεροβίτσας και ενώ το σκορ ήταν 0-0 έκλεισε τα μάτια του σε πέναλτι υπερ μας.
Απλά δείτε εδώ:20 άτομα που ζουν στην Αθήνα οργανώθηκαν από το PAOKmania.gr και αποθέωσαν την ομάδα κατά την αποχώρησή της από το ξενοδοχείο!(θα ανεβούν videos απο το ξενοδοχείο σύντομα!)

O ΠΑΟΚ στον αγώνα είχε δύο όψεις: Στο πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά καλός αλλά ίσως όχι τόσο τολμηρός απ΄ όσο έπρεπε. Ο αντίπαλος του ήταν ανύπαρκτος σε όλο το 45 λέπτο.

Ωστόσο το γεγονός ότι δεν το πιστέψαμε αλλά και τα εγκλήματα του Τεροβίτσα που δεν έδωσε καθαρό πέναλτι υπέρ του δικεφάλου ενώ στην συνέχεια σφύριξε την εσχάτη των ποινών σε βάρος του ΠΑΟΚ, σε μία φάση όπου o Κωνσταντινίδης τσιμπάει καθαρά πρώτα την μπάλα ήταν οι αιτίες που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ!

Στο δεύτερο; Δεν υπήρχε ΠΑΟΚ και δώσαμε την ευκαιρία στους άλλους να μιλούν για μία καθαρή νίκη.

Η γεύση που μας έμεινε ήταν ότι ο ΠΑΟΚ ναι μεν αδικήθηκε από τον διαιτητή αλλά δεν ήταν αρκετά καλός αφού δεν μπόρεσε στο δεύτερο να κάνει ούτε μία φάση απέναντι σε έναν ανύπαρκτο πραγματικά αντίπαλο!

Ο ΠΑΟΚ έδειξε ότι δεν μπορεί ακόμα να έχει σταθερά καλή αγωνιστική παρουσία για 90 λεπτά, και ότι χριεάζεται πολύς δρόμος για να γίνουμε ξανά μεγάλοι . ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ και απορούμε με κάποιους που κάνουν όνειρα για πρωτάθλημα.

Τους θωρούμε μάλλον προβοκάτορες και ανθρώπους που θέλουν να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο. Ούτε για τον διαιτητή θα είμαστε τόσο φανατικοί.

Γνωρίζουμε ότι αύριο ότι κάποιες φυλλάδες θα ρίξουν το βάρος στις ευθύνες του διαιτητή που έκανε τα πάντα για να προηγηθεί ο βάζελος, όμως εμείς εδώ στο paokmania είμαστε της γνώμης ότι ο ΠΑΟΚ απλά ακόμα δεν είναι τόσο δυνατός για να νικάει και αυτούς. Όταν εμείς γίνουμε παντοδύναμοι τότε θα τα πούμε με τον κάθε τεροβίτσα που τολμάει να πουλάει τρέλα σε αυτήν την ΑΓΙΑ ΟΜΑΔΑ. Χρειάζεται δουλειά και υπομονή...

Όλοι μαζί ενωμένοι σαν μία γρονθιά είναι σίγουρο ότι θα δούμε καλύτερες ημέρες

Αυτός που πρέπει να πάρει τα πολλά ΜΠΡΑΒΟ είναι ο νεαρός ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ! ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΛΙΚΑΡΕ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ!

Άλλη μία σπουδαία εμφάνιση του Ρουντ Κνολ! Συνέχισε έτσι Ολλανδέ.

Καλοί οι Λάκης και Σάλμον.

Όσο για τον Σωτήρη Μπαλάφα; :Είναι γνωστό ότι ο μάνατζερ του που κάνει δουλειές με τον Παναθηναϊκό και έχει και πελάτη του τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη αλλά άλλους παίκτες του Παναθηναϊκού αρνήθηκε την ειδική ρήτρα γιατί φαίνεται πως βλέπουν τον ΠΑΟΚ ως σκαλοπάτι για κάτι άλλο: Τα συμπεράσματα δικά σας.

ΥΓ: Προδότη τι κοιτάς τον ΘΕΟ προς τα πάνω;; Κοίτα προς την τσέπη του Τζίγκερ. Η μόνη θρησκεία σου είναι τα ΛΕΦΤΑ.... ΠΡΟΔΟΤΗ

Aparadektos-Stallion

PAOKMANIA.GR

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Οι ενδεκάδες:
ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Φερνάντες, Κωνσταντινίδης, Χαραλάμπους, Μελίσσης, Μπαλάφας, Ηλιάδης, Βαγγελής, Λάκης, Σάλμον, Κνολ, Πεχλιβάνης.

βάζελος (Ζοσέ Πεσέιρο): Μάλαρτζ, Βύντρα, Νίλσον, Σαριέγκι, Μόρις, Μάτος, Τζιόλης, Καραγκούνης, Ρομέρο, Ν'Ντόι, προδότης.

Γκολ: 43' Καραγκούνης (πέναλτυ),83' προδότης.

Διαιτητής: Β. Τεροβίτσας (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Γ. Πάνου (Αιτ/νίας), Δ. Γούκος (Ηπείρου)
Τέταρτος: Μ. Γερμανάκος (Αθηνών)

Δηλώσεις

Φερνάντο Σάντος:

"Ήταν ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με τον Παναθηναϊκό δυνατότερο στον αγωνιστικό χώρο, μας πίεσε και δεν μπορέσαμε να παίξουμε όπως θέλαμε. Αμυντικά πήγαμε καλά, αλλά επιθετικά ήμασταν ακίνδυνοι. Πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό γιατί παρουσίασε ένα οργανωμένο σύνολο. Έχουμε ευθύνη για την εικόνα που δείξαμε, γιατί είχαμε έναν παίκτη περισσότερο στο χώρο του κέντρου αλλά δεν το εκμεταλλευτήκαμε. Στη φάση του γκολ επίσης μπορούσαμε να διώξουμε την μπάλα γρήγορα, αλλά αδρανήσαμε.

Στον επιθετικό τομέα θα δουλέψουμε πολύ τις επόμενες ημέρες, πρέπει να επικεντρωθούμε πολύ στην προσπάθεια για βελτίωση της αποτελεσματικότητάς μας. Στο δεύτερο ημίχρονο φέραμε μία ισορροπία και φαινόταν ότι εμείς προσπαθούσαμε για το γκολ. Κλείσαμε τον Παναθηναϊκό πίσω και όλα έδειχναν ότι είχαμε μια υπεροχή, η οποία σε συνδυασμό με την αποτελεσματικότητα θα έφερνε την ισοφάριση. Δυστυχώς με στημένη φάση δεχθήκαμε και το δεύτερο γκολ και προφανώς είναι ένα αδύναμο σημείο μας αυτό. Μετά ήταν δύσκολο να επιστρέψουμε, καθώς το 2-0 ήταν ένα σκορ που δεν άφηνε περιθώρια.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τον χαρακτήρα που δείξαμε στο γήπεδο. Υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορούμε να βελτιώσουμε, αλλά αυτά θα τα δούμε μέσα στην εβδομάδα. Αυτό το παιχνίδι τελείωσε και κοιτάζουμε μπροστά στο επόμενο."

Ντανιέλ Φερνάντες:

"Πρέπει να κάνουμε νίκες στην συνέχεια για να πάρουμε τα πάνω μας. Με τον Σάντος έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα, έχουμε παιχνίδια μπροστά μας και θέλουμε να δείξουμε ένα διαφορετικό πρόσωπο".

Ρουντ Κνολ:

"Δεν παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο και μας στοίχισε. Ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε στην συνέχεια. Σήμερα απλά δεν είμαστε καλοί. Ήταν διαφορετικό ματς απο αυτό με την Ξάνθη. Στην φάση του πέναλτι δεν ήξερα που να βάλω τα χέρια μου, για να δώσει πέναλτι τα χέρια μου έπρεπε να είναι ψηλα. Ο Παναθηναϊκός έχει πολύ καλούς παίκτες και σήμερα ήταν πολύ καλύτεροι απο μας. Την άλλη φορά πρέπει να κάνουμε κάτι διαφορετικό".

Παντελής Κωνσταντινίδης:

"Για τον διαιτητή, νομίζω πως ήταν ο αρνητικός πρωταγωνιστής. Δεν θα ήθελα να πω τίποτα άλλο. Όλα αυτά πάντως ανήκουν στο παρελθόν, το θέμα είναι ότι χάσαμε με 2-0 και αυτή είναι η ουσία για μας".