Τίποτα δεν τις σταματά! Νίκη και στο Ηράκλειο!

Η ομάδα του ΠΑΟΚ ΜΟRRIS αντιμετώπισε το μεσημέρι της Κυριακής 14 Απριλίου 2019 τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο, όπου, διατηρώντας το αήττητο, πέτυχε ακόμη μία νίκη με 0-3 επί της κρητικής ομάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυρες» δεν άργησαν να πάρουν το προβάδισμα, όταν στο 22' η Κωνσταντίνα Στράντζαλη, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα έγραψε το 0-1. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 28', η Ελένη Κακαμπούκη, "καπνίζοντας" δίχτυα του αντιπάλου, ανέβασε το σκορ, κάνοντας το 0-2 για τον ΠΑΟΚ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ συνέχισε να έχει την υπεροχή, με το γήπεδο να έχει "κατηφορίσει" προς την πλευρά των αντιπάλων, αλλά τελικά το τρίτο γκολ ήρθε στο 88', με σκόρερ την Gizela Betancourt.

Η ομάδα του Δικεφάλου απέδειξε για ακόμη μία φορά ότι δίκαια βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με μηδενικές απώλειες βαθμών, ούσα ο ηγέτης του ποδοσφαίρου γυναικών στη χώρα μας.