Αγκαλιά ΚΑΙ με τον φετινό τίτλο!

Για την 17η αγωνιστική της Α' Εθνικής γυναικών στο ποδόσφαιρο, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στη Νέα Μεσήμβρια τον Άρη με 3-1 ...

Ο Δικέφαλος, ο οποίος ξεκίνησε με αρχική ενδεκάδα τις: Παπακωνσταντίνου, Γεωργίου, Γκάτσου, Μήτκου, Σμιλίκοβιτς, Στράντζαλη, Κακαμπούκη, Βαρδαλή, Σπυριδωνίδου, Μπετανκούρ, Χατζηγιαννίδου, προσπάθησε να πάρει από την αρχή τα ηνία του αγώνα, αλλά η αμυντική τακτική του αντιπάλου του δεν του επέτρεψε να ανοίξει το σκορ του αγώνα στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Gizela Betancourt άνοιξε το σκορ, γράφοντας το 1-0 για τον ΠΑΟΚ στο 48'. Λίγο αργότερα, Miljana Smiljkovic, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 2-0 στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Gizela Betancourt, αποδεικνύοντας ακόμη μία φορά την ποιότητα και το πάθος της, πλασάροντας την μπάλα πάνω από την τερματοφύλακα, έκανε το 3-0 για τον ΠΑΟΚ στο 65'.Οι αντίπαλες, στο 75ο λεπτό, μείωσαν σε 3-1, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, αναδεικνύοντας τον ΠΑΟΚ θριαμβευτή του αγώνα!

Με τη σημερινή νίκη, η ομάδα «αγκαλιάζει» και το φετινό τίτλο, δικαιώνοντας όλους όσους πίστεψαν στην ανανέωση αφ' ενός και στη διατήρηση των πρωτείων αφ' ετέρου, βάζοντας το καλό του ΠΑΟΚ πάνω από πρόσωπα.

Η ομάδα ευχαριστεί όλους όσους έδωσαν δυναμικό «παρόν» στο γήπεδο, μετατρέποντας τη Ν. Μεσημβρία σε Τούμπα...

Στη Ν. Μεσημβρία παρευρέθηκαν ο Πρόεδρος του Α.Σ. ΠΑΟΚ κ. Αθανάσιος Κατσαρής μαζί με τον Αντιπρόεδρο κ. Δημοκράτη Παπαδόπουλο, προκειμένου να στηρίξουν τα κορίτσια στην προσπάθειά τους να κατακτήσουν την πολυπόθητη νίκη!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Γεωργίου (87' Νεφρού), Γκάτσου, Μήτκου, Σμιλίκοβιτς, Στράντζαλη (65' Βοριά), Κακαμπούκη, Βαρδαλή, Σπυριδωνίδου (61' Πούλιου), Μπετανκούρ, Χατζηγιαννίδου

..................................................

75ο λεπτό: 3-1 μειώνει ο Άρης, μετά από λάθος της Παπακωνσταντίνου

66ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 η Μπετανκούρ, με πλασέ πάνω από την τερματοφύλακα!

58ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 με κεφαλιά η Σμιλίκοβιτς, μετά από κόρνερ

47ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Μπετανκούρ με κοντινό σουτ και 1-0 ο ΠΑΟΚ. Η Μπετανκούρ χώθηκε ανάμεσα στην τερματοφύλακα και σε μια αμυντικό του Άρη και σκόραρε

45ο λεπτό: Η Χατζηγιαννίδου με έγκαιρη παρέμβασή της σταμάτησε την προσπάθεια της Παντελιάδου

40ό λεπτό: Ελάχιστες οι καλές φάσεις στο ματς

20ό λεπτό: Σουτ της Βαρδαλή από καλή θέση, άουτ

15ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ η Μπετανκούρ (κεφαλιά)!

10ο λεπτό: Αναγνωριστικό το ξεκίνημα της αναμέτρησης με τις Παντελιάδου - Ντιμιτρίεβιτς να βρίσκονται στην 11άδα του 'Αρη

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Μήτκου,  Χατζηγιαννίδου, Κακαμπούκη, Σμιλίκοβιτς, Γκάτσου, Σπυριδωνίδου, Στράντζαλη, Γεωργίου, Μπετανκούρ,  Βαρδαλή