Τρίμπαλο επί του συμπολίτη!

Για την 6η αγωνιστική του γυναικείου πρωταθλήματος  ποδοσφαίρου, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στο γήπεδο του ΠΑΟΝΕ,  την αντίστοιχη ομάδα του Άρη με 1-3...

Την αγωνιστική του «υπεροπλία» επιβεβαίωσε ο ισόβιος Πρωταθλητής ΠΑΟΚ MORRIS το απόγευμα της Κυριακής 2 Δεκεμβρίου 2018 στο γήπεδο των Ν. Επιβατών κόντρα στο συμπολίτη Άρη που βρέθηκε στο δρόμο του.

Τα κορίτσια του Δικεφάλου κατέκτησαν ακόμα τρεις βαθμούς, έχοντας το απόλυτο των νικών στη μέχρι τώρα πορεία τους και για άλλη μια φορά είναι το πρώτο φαβορί και για το φετινό τίτλο.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ξεκίνησε με σύστημα 3-4-3, έχοντας στην άμυνα την Γκάτσου, τη Σμιλίκοβιτς και τη Χατζηγιαννίδου, στο κέντρο τις Γεωργίου, Στράντζαλη, Κακαμπούκη και Μίτκου, και στην επίθεση τις Βαρδαλή, Betancourt και Σπυριδωνίδου, ευτύχησε να έχει σε δαιμονιώδη φόρμα τις τρεις μπροστινές του, με την αρχηγό Θωμαή Βαρδαλή να ανοίγει το σκορ στο 28', τη σκυτάλη να παίρνει η Gizela Betancourt γράφοντας το 0-2 στο 30', ενώ στο 44' και πάλι η Θωμαή Βαρδαλή με ασύλληπτο ανάποδο ψαλίδι έμελλε να κάνει το 0-3, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ εξακολούθησε να έχει την υπεροχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων, μόνο που αυτή δε μετατράπηκε σε κάποιο γκολ, δίνοντας την ευκαιρία στις γηπεδούχες να πετύχουν με πέναλτι το γκολ της τιμής... Νικητής της αναμέτρησης ήταν ο ΠΑΟΚ MORRIS με τελικό σκορ 1-3.

Με τη σημερινή του άνετη επικράτηση, ο Δικέφαλος απέδειξε ότι έχει μία Διοίκηση, η οποία στηρίζει το τμήμα και μοναδικός της σκοπός είναι η διατήρηση της πρωτοκαθεδρίας στο χώρο του γυναικείου ελληνικού ποδοσφαίρου, χωρίς προσωπολατρείες. Άλλωστε, οι ομάδες δε στήνονται με επικοινωνιακά τρικ και αυτό είναι κάτι που ο ΠΑΟΚ το γνωρίζει πολύ καλά... Για τους «ανησυχούντες», η σημαία του ΠΑΟΚ είναι μία, ο ασπρόμαυρος Δικέφαλος Αετός...

Δίπλα στα κορίτσια στάθηκαν φίλοι του Συλλόγου από την περιοχή, οι οποίοι μετέτρεψαν το γήπεδο σε «έδρα» της ομάδας.

Το παρόν στον αγώνα έδωσαν ο Β' Αντιπρόεδρος του Α.Σ. ΠΑΟΚ κ. Άλκης Ησαϊάδης, το μέλος του Δ.Σ. του Α.Σ. ΠΑΟΚ κ. Άκης Μπεκιάρης, ο Γενικός Αρχηγός του τμήματος κ. Κώστας Βαρδαλής, ο Έφορος κ. Ηλίας Ναλμπάντης, καθώς και η Έφορος του τμήματος στίβου κα. Τάνια Κεραμυδά.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Γεωργίου, Σμιλίκοβιτς, Μήτκου, Κακαμπούκη, Στράντζαλη (63' Πούλιου), Χατζηγιαννίδου, Σπυριδωνίδου (93' Σακελάρη), Βαρδαλή (85' Νεφρού), Μπετανκούρ, Γκάτζιου (80' Πατερνά )

..........................................

Τέλος, μεγάλο διπλό για τον ΠΑΟΚ!

93ο λεπτό: Σακελάρη στη θέση της Σπυριδωνίδου

Παίζονται καθυστερήσεις

90ό λεπτό: Πέναλτι για τον Άρη, ίσως δεν υπήρχε τίποτε, το εκτέλεσε η Παντελιάδου και 1-3

88ο λεπτό: Κίτρινη στην Παράσχου για αγκωνιά

85ο λεπτό: Νεφρού στη θέση της Βαρδαλή

81ο λεπτό: Σουτ της Παντελιάδου άουτ

80ό λεπτό: Πατερνά στη θέση της Γκάτζιου

78ο λεπτό: Κεφαλιά της Χατζηγιαννίδιυ άουτ!

Στο 77' το ματς

65ο λεπτό: Ακυρώνεται σωστά σαν οφ σάιντ το γκολ της Ντιμιτρίεβιτς

64ο λεπτό: Η Μαργαρίτη πέφτει στα πόδια της Πούλιου και μπλοκάρει

63ο λεπτό: Πούλιου στη θέση της Στράντζαλη, αναγκαστική αλλαγή

57ο λεπτό: Πολύ καλό μακρινό σουτ της Μπετανκούρ, δύσκολα η Μαργαρίτη απομάκρυνε!

16:02 Ξεκίνησε η επανάληψη

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να είναι κυρίαρχος στην αναμέτρηση!

42ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Βαρδαλή με καταπλητικό τελείωμα (γυριστό για όσκαρ!)

16ο λεπτό: Μεγάλη επέμβαση της Παπακωνσταντίνου σε σουτ της Κοκοβιάδου

14ο λεπτό: Κίτρινη στην Γκάτζιου καθ' υπόδειξη της εξέδρας!

12ο λεπτό: Σουτ της Παντελιάδου άουτ, αξίζει να δείτε το πως χτυπιόταν που δε σκόραρε, η ... πρώην παίκτριά μας!

10ο λεπτό: Αναγνωριστικό παιχνίδι στο ξεκίνημά του

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα και μπορείτε να το παρακολουθήσετε ΕΔΩ

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Γεωργίου, Σμιλίκοβιτς, Μήτκου, Κακαμπούκη, Στράντζαλη (63' Πούλιου), Χατζηγιαννίδου, Σπυριδωνίδου (93' Σακελάρη), Βαρδαλή (85' Νεφρού), Μπετανκούρ, Γκάτζιου (80' Πατερνά )