"Επτάσφαιρες" οι γυναίκες στη Νέα Μεσημβρία!

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ, διέλυσε στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας, την Πανσερραϊκή ΑΕ, με 7-0 για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ...

Όπως είχαν υποσχεθεί τα κορίτσια του Δικεφάλου από την Πέμπτη μέσω της Συνέντευξης Τύπου, στο συγκεκριμένο αγώνα ήθελαν να συνδυάσουν ουσία και θέαμα, πράγμα που πέτυχαν στον απόλυτο βαθμό.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, στο πράσινο χαλί της Ν. Μεσημβρίας, ο Δικέφαλος ευτύχησε να προηγηθεί με ένα γκολ από τα αποδυτήρια, αφού μόλις στο 2ο λεπτό, η νεαποκτηθείσα Πούλιου άνοιξε κι αυτή λογαριασμό με τα αντίπαλα δίχτυα, πετυχαίνοντας το «παρθενικό» γκολ στη νέα έδρα του Δικεφάλου, γράφοντας το 1-0. Την ακολούθησε η επίσης νεαποκτηθείσα Σπυριδωνίδου, το νέο επιθετικό κανόνι της ομάδας μας, η οποία και αυτή έκανε σεφτέ στα επίσημα γκολ, γράφοντας το 2-0 στο 23', το 3-0 στο 33' και το 4-0 στο 39', δικαιώνοντας όσους επέμεναν και εισηγήθηκαν την απόκτησή της.

Ο Δικέφαλος, ο οποίος πήγε στα αποδυτήρια πρηγούμενος με 4-0, επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο, με τον ίδιο ρυθμό, με τη Βαρδαλή να μεγαλώνει το σκορ στο 64' το σκορ σε 5-0. Πέντε λεπτά αργότερα, στο 69', η Στράντζαλη σκόραρε, κάνοντας το 6-0, με τη Σπυριδωνίδου να την ακολουθεί στο 74', πετυχαίνοντας το τέταρτο γκολ της με την ασπρόμαυρη φανέλα και συνολικά το 7-0 για την ομάδα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Γεωργίου, Σπυριδωνίδου, Κακαμπούκη (77' Πατερνά), Μήτκου, Νεφρού, Πούλιου (86' Καλέση), Βαρδαλή, Στράντζαλη, Καραπέτσα (53' Γκάτσου)

...............................................

Ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 4-0

39o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Σπυριδωνίδου με σουτ και 4-0 για τον ΠΑΟΚ που έχει μετατρέψει το ματς σε περίπατο!

33ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Σπυριδωνίδου και 3-0, μετά από μπαλιά της Γεωργίου και πάλι!

25ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τη Σπυριδωνίδου

23ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Σπυριδωνίδου με ανάποδο ψαλίδι μετά από σέντρα της Γεωργίου

15ο λεπτό: Έχει την υπεροχή ο ΠΑΟΚ και είναι η ομάδα που απειλεί, δείχνει να είναι θέμα χρόνου το 2-0

2ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Πούλιου με το καλημέρα και 1-0, στην πρώτη μας επίθεση, μετά από μπαλιά της Γεωργίου

16:00 Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:  Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Γεωργίου, Σπυριδωνίδου, Κακαμπούκη (77' Πατερνά), Μήτκου, Νεφρού, Πούλιου (86' Καλέση), Βαρδαλή, Στράντζαλη, Καραπέτσα (53' Γκάτσου)

Οι δύο ξένες παίκτριες του ΠΑΟΚ (Μπετανκούρ και Σμιλίκοβιτς), θα αρχίσουν να αγωνίζονται από το επόμενο παιχνίδι, καθαρά διαδικαστικό το θέμα με τα δελτία τους