Φιλική νίκη με ανατροπή ...

Ο ΠΑΟΚ στο τελευταίο φιλικό τεστ πριν την πρώτη αναμέτρηση με την Βασιλεία, νίκησε με 2-1 την Ολλανδική Ντε Γκράαφσαπ ...

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα (43' Μιχόγεβιτς), Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίτσιο, Πέλκας (59' Ουάρντα), Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Πρίγιοβιτς.

De Graafschap: Etemadi, Vd Pavert, Nieuwpoort, Vet, V. Mieghem, Abena, Thomassen, Serrarens, Nieuwpoort S., Olijve, Hamdaoui. Αναπληρωματικοί: Straalman, Tutuarima, Klaasen, Van den Hurk, Rondeel, Jurjus, El Jebli, Leidsman, Burgzorg, Huntelaar, Versteeg

Σύντομα περισσότερα ...

.....................................................

88ο λεπτό: Πέναλτι για τους Ολλανδούς, εκτελέστηκε άουτ από τον Van den Hurk!

74ο λεπτό: Ακυρώνεται σαν οφ σάιντ γκολ του Πρίγιοβιτς. Η φάση ξεκίνησε από προσπάθεια του Μπίσεσβαρ, πάσαρε στον Ουάρντα που σούταρε, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ο Πρίγιοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, χωρίς το γκολ να μετρήσει

70ό λεπτό: Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

65ο λεπτό: Κακή επιλογή του Ουάρντα που προτίμησε να σουτάρει ενώ είχε στα δεξια του ελεύθερους τους Πρίγιοβιτς - Κρέσπο

62ο λεπτό: Σουτ του Πρίγιοβιτς άουτ

59ο λεπτό: Ουάρντα στη θέση του εκνευρισμένου Πέλκα, με τον Μπίσεσβαρ να περνάει 10άρι

56ο λεπτό: Διακοπή στο ματς και ένταση μεταξύ των παικτών. Μετά από 2 λεπτά το παιχνίδι ξεκίνησε πάλι

50ό λεπτό: Τραυματισμός του Λημνιού μετά από δυνατό μαρκάρισμα, του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

Ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 2-1

44ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-1 ο ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να περνάει την μπαλιά στον Πρίγιοβιτς και αυτός αφού απέφυγε τον Etemadi σκόραρε

43ο λεπτό:  Ο Βαρέλα, αποχωρεί ενώ δυσκολεύεται να πατήσει το δεξί του πόδι. Μιχόγεβιτς στη θέση του

40ο λεπτό: Σκληρό μαρκάρισμα του Thomassen στον Βαρέλα, που πιθανότατα δεν μπορεί να συνεχίσει

39ο λεπτό: Σουτ του Πέλκα από καλή θέση απέκρουσε ο Etemadi

38ο λεπτό: Κίτρινη στον Μαουρίσιο για διαμαρτυρία

35ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ και 1-1 με τον Μάτος (κοντινό πλασέ), μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πέλκα

33o λεπτό: 1-0 η Ντε Γκράαφσαπ με τον Thomassen.

31ο λεπτό: Μακρινό ευθύβολο σουτ του Βαρέλα, άουτ

25ο λεπτό: Διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες

24ο λεπτό: Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση με δύναμη, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και βρήκε στο στήθος τον Etemadi, ο Πρίγιοβιτς πλάσαρε αλλά ο σε δύο χρόνους ο Etemadi μπλόκαρε

21ο λεπτό: Ο Etemadi μπλόκαρε το σουτ του Βαρέλα

20ό λεπτό: Σουτ του Πρίγιοβιτς άουτ

18ο λεπτό: Ο Λημνιός μπήκε μέσα στην περιοχή, προσπάθησε να βρει τον Πρίγιοβιτς, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα χέρια του Etemadi

Φτάσαμε στο 10ο λεπτό, παραμένει το 0-0

7ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια. Ο Etemadi με τις άκρες των δακτυλων και τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού έστειλε την μπάλα κόρνερ

6o λεπτό: Λάθος ο Κάνιας, ευτυχώς ο Πασχαλάκης το διόρθωσε πριν οι Ολλανδοί γίνουν επρισσότερο απειλτικοί

15:36 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Ολλανδούς στη σέντρα

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκη, Μάτος, Βαρέλα (43' Μιχόγεβιτς), Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίτσιο, Πέλκας (59' Ουάρντα), Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Πρίγιοβιτς. Αναπληρωματικοί: Σιαμπάνης, Mihojević, Warda, Λύρατζης, Μπαλογιάννης