Τρίμπαλο και περιμένει ... στραβοπάτημα!

Για την 20ή αγωνιστική του Γυναικείου Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ο ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στην Τρανδρία την αντίστοιχη του ΟΦΗ με 3-0...

Τα κορίτσια του Δικεφάλου μπήκαν στο παιχνίδι, έχοντας στο μυαλό τους μόνο τη νίκη, με το πρώτο γκολ να έρχεται στο 26' από τη Μάρκου. Δέκα λεπτά μετά, η Βαρδαλή έκανε το 2-0 στο 36', στέλνοντας την ομάδα στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο γκολ.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ευκαιρία για σκοράρισμα δόθηκε στην Παντελιάδου, η οποία την εκμεταλλεύτηκε και έκανε το 3-0 στο 53', το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αφού στα εναπομείναντα λεπτά μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει στόχο.

Απομένουν δύο αγωνιστικές για το τέλος του πρωταθλήματος, με τον ΠΑΟΚ MORRIS να ταξιδεύει στο Άργος, όπου θα αντιμετωπίσει την Κυριακή 13 Μαΐου 2018 τον τοπικό Φείδωνα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Νεφρού (60' Προξένου), Παλαμά, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Πατερνά (85' Σακελλάρη), Παντελιάδου (85' Γιάννου), Βαρδαλή, Γεωργίου (77' Πίτσιου), Κακαμπούκη, Μάρκου

.............................................

91ο λεπτό: Σουτ της Σακελάρη ... άουτ, ίδια τύχη και αυτό της Γιάννου στη συνέχεια

89ο λεπτό: Το σουτ της Μάρκου από καλή θέση καταλήγει στα χέρια της τερματοφύλακα του ΟΦΗ

86ο λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ (4η) με την Γιάννου στη θέση της Παντελιάδου

85ο λεπτό: Σακελλάρη στη θέση της Πατερνά

83ο λεπτό: Σουτ της Μάρκου άουτ, ίδια τύχη είχε και το σουτ της Παντελιάδου στο επόμενο λεπτό

77ο λεπτό: Πίτσιου στη θέση της Γεωργίου

74ο λεπτό: Η Παντελιάδου έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόμτιο δοκάρι

54ο λεπτό: Σουτ της Παλαμά άουτ, με τον ΠΑΟΚ να βομβαρδίζει την εστία του ΟΦΗ

53ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Παντελιάδου και 3-0 για τον ΠΑΟΚ!

49ο λεπτό: Καλοχτυπημένο φάουλ της Βαρδαλή, ανάποδο ψαλίδι της Χατζηιωαννίδου, η μπάλα πέρασε άουτ!

13:06 Ξεκίνησε η επανάληψη

Ημίχρονο στην Τριανδρία με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 2-0

44ο λεπτό: Σουτ της Παντελιάδου άουτ

42ο λεπτό: Σουτ της Κακαμπούκη άουτ

39ο λεπτό: Ο ΟΦΗ κάνει αισθητή την παρουσία του στην περιοχή μας με μια κεφαλιά που πέρασε άουτ

37ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Βαρδαλή και 2-0 για τον ΠΑΟΚ

35ο λεπτό: Ανύπαρκτες επιθετικά οι φιλοξενούμενες ως τώρα

28ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Μάρκου και 1-0 μετά από ασίστ της Βαρδαλή!

23ο λεπτό: Σουτ της Βαρδαλή πάνω από τα δοκάρια

13ο λεπτό: Σουτ της Βαρδαλή, μπλοκάρει η τερματοφύλακας του ΟΦΗ

10ο λεπτό: Σουτ της Μάρκου άουτ

6o λεπτό: Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τη Γεωργίου να σουτάρει και η μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι των φιλοξενούμενων