Συνέχισε... με πεντάρα!

Για την 15η αγωνιστική της Α' Εθνικής των γυναικών, ο ΠΑΟΚ συνέτριψε στην Τριανδρία το Μεσολόγγι με 5-0...

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο ΠΑΟΚ MORRIS επικράτησε με σκορ 5-0 του Μεσολογγίου στην Τριανδρία, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Γυναικών.

Οι Νταμπλούχες Ελλάδας είδαν για μια ακόμη φορά την τύχη να τους κοντράρει πεισματικά, αφού είχαν 5(!) δοκάρια, όπως και στην προηγούμενη αναμέτρηση κόντρα στον Ατρόμητο, αλλά πετυχαίνοντας 5 γκολ πήραν τη δίκαιη νίκη, κατακτώντας ταυτόχρονα τους τρεις βαθμούς. Στο 35’ η Μάρκου με σουτ άνοιξε το σκορ, 1-0. Δύο λεπτά μετά, η Χατζηγιαννίδου με πλασέ πέτυχε το 2-0. Στο 55’ η Παλαμά με σουτ στην κίνηση έκανε το 3-0. Στο 83’ και στο 86’ η Κακαμπούκη με δύο τέρματα διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Ο Δικέφαλος έχει πια 40 βαθμούς και στην επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη, που έμεινε στους 36 μετά την ήττα του στην Καρδίτσα από τις Ελπίδες με 2-1.

Παρών στο γήπεδο της Τριανδρίας και ο ομοσπονδιακός τεχνικός Νεανίδων και Κορασίδων, Αντώνης Πριόνας, ο οποίος παρακολούθησε τις πολλές διεθνείς αθλήτριες του ΠΑΟΚ, αλλά και τις υπόλοιπες, όπως και αυτές της μεσολογγίτικης ομάδας. Διαιτητής: Κατεριάδης (ΕΠΣ Πέλλας)

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Πατερνά (59’ Δοϊρανλή), Νεφρού, Κακαμπούκη, Μάρκου (84’ Καλέση), Βαρδαλή, Στράντζαλη (69’ Γεωργίου), Ντιμιτρίγεβιτς (79’ Γιάννου Ε.), Παλαμά.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα:

86ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Η ίδια το 5-0

85ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Κακαμπούκη με κεφαλιά και 4-0

84ο λεπτό:  Καλέση αντί Μάρκου

79o λεπτό: Τρίτη αλλαγή για τον Δικέφαλο η  Γιάννου Ε. αντικαθιστά την Ντιμιτρίγεβιτς

35ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με την Μάρκου και 1-0

28ο λεπτό: Δεύτερο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ  με καρφωτή κεφαλιά αντίπαλης παίκτριας, σε σέντρα που βγήκε στην καρδιά της άμυνας του Μεσολογγίου

25ο λεπτό: Έχει αλλάξει η εικόνα του παιχνιδιού, ο ΠΑΟΚ έχει πλέον την κατοχή και προσπαθεί να φτάσει σε κάποιο γκολ

15ο λεπτό: Όσο κι αν φαίνεται παράξενο οι φιλοξενούμενες έχουν μια ελαφρά κατοχή μπάλας, χωρίς να απειλούν

6o λεπτό: Σουτ της Μάρκου στο οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων

15:02 Το παιχνίδι ξεκίνησε

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Πατερνά, Νεφρού, Κακαμπούκη, Μάρκου, Βαρδαλή, Στράντζαλη, Ντιμιτρίγεβιτς, Παλαμά

Παρών στο γήπεδο ο ομοσπονδιακός τεχνικός Νεανίδων και Κορασίδων, Αντώνης Πριόνας που θα έχει την ευκαιρία να δει τις πολλές παίκτριες του ΠΑΟΚ οι οποίες ανήκουν στο ρόστερ των Εθνικών ομάδων!