Πολυβόλο ο ΠΑΟΚ στο Sarajevo!

Στο "Asim Ferhatović Hase" του Sarajevo η γυνακεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ διέλυσε την πρωταθλήτρια Λουξεμβούργου, Bettembourg με 8-0...

Αυτό ήταν το πρώτο από τα τρία παιχνίδια που θα δώσει ο Δικέφαλος με στόχο την πρόκριση στους "32" της διοργάνωσης... Τα παιχνίδια με την Vllaznia (αλβανική) και την SFK 2000 Sarajevo που ακολουθούν στις 25 και 28 του μήνα θα είναι σίγουρα πιο δύσκολα σε σχέση με το σημερινό ...

To παιχνίδι δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική, ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του Δικεφάλου που προηγήθηκε στο σκορ με την Dimitrijević στο 7', για να γίνει το 2-0 τέσσερα λεπτά αργότερα από την Βαρδαλή. Μέχρι τη λήξη του 45λεπτου ο ΠΑΟΚ ήταν ο κυρίαρχος στην αναμέτρηση, έβγαλε φάσεις, αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Στην επανάληψη, στο 49' η Μπράμε έκανε το 3-0 και τρία λεπτά αργότερα η Παντελειάδου το 4-0. Στο 61' η Dimitrijević ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0, ακολούθησαν δύο γκολ από την Βαρδαλή στο 72' και την Παντελειάδου στο 75', για να διαμορφώσει η αρχηγός του Δικεφάλου το τελικό 8-0 στο 89' πετυχαίνοντας το τρίτο δικό της τέρμα!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Γιάννου Ε., Κακαμπούκη (83' Στράντζαλη), Πατέρνα, Βαρδαλή, Χατζηγιαννίδου, Μάρκου (76' Σακελλάρη),  Dimitrijević, Παντελειάδου, Γιάννου Δ. (62' Σαχινίδου), Μπράμε

Bettembourg: Keipes, Marta Joana (83' Rocha), Marin, Raquel, Dos Santos, Besch, Nilles (69' Ney), Albrand, David, Ferreira, Correia (56' Kettenhofen)

.......................................

Tο παιχνίδι ξεκίνησε ...

3ο λεπτό: Η Παντελειάδου εκτέλεσε φάουλ, άουτ η μπάλα

7ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με την Dimitrijević μετά από μπαλιά της Παντελειάδου

11ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 με την Βαρδαλή μετά από ασίστ της Dimitrijević. Εξαιρετικό ξεκίνημα για τις νταμπλούχες Ελλάδας!!!

16ο λεπτό: Άουτ το σουτ της Κακαμπούκη

17ο λεπτό: Πολύ καλή ευκαιρία για το 3-0 με την Βαρδαλή!

18ο λεπτό: Πρώτη τελική για την Bettembourg με την Raquel να σουτάρει άουτ

19ο λεπτό: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με την Dimitrijević αυτή τη φορά

22ο λεπτό: Άστοχο το σουτ της Παντελειάδου από καλή θέση, στα μισά του ημιχρόνου, όλα δείχνουν πως ο ΠΑΟΚ θα έχει εύκολο έργο σήμερα.

24ο λεπτό: Την ίδια τύχη είχε και πάλι η προσπάθεια της Παντελειάδου...

Έχουμε φτάσει στο 36ο λεπτό, με τον ΠΑΟΚ να έχει κατεβάσει ταχύτητα μετά το 22'

37ο λεπτό: Κίτρινη στην Correia για μαρκάρισμα στην Κακαμπούκη

39ο λεπτό: Δεν βρήκε τον στόχο η προσπάθεια της Βαρδαλή

1 λεπτό οι καθυστερήσεις

45+1' H Keipers μπλοκάρει το σουτ της Βαρδαλή

Ημίχρονο στο Sarajevo με τον ΠΑΟΚ να είναι στο 2-0

47ο λεπτό: Η Keipes σταματάει το σουτ της Μάρκου

49ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Μπράμε και 3-0

52ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Παντελειάδου μετά από μπαλιά της Μπράμε

55ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία με την Παντελειάδου, μπλόκαρε η Keipes

56o λεπτό: Η Kettenhofen στη θέση της Correia

60ό λεπτό: Χαμένη ευκαιρία από την Κακαμπούκη

61ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Dimitrijević, την ασίστ η Μπράμε

62ο λεπτό: Σαχινίδου στη θέση της Γιάννου Δ.

65ο λεπτό: Συνεχίζεται ο επιθετικός μονόλογος του ΠΑΟΚ, κάθε επίθεση μυρίζει γκολ

69ο λεπτό: Ney στη θέση της Nilles

70ό λετπτό: Ευκαιρία με την Χατζηγιαννίδου

72ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Βαρδαλή και πάλι ασίστ η Μπράμε (η 3η στο ματς)!

75ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Παντελειάδου με απευθείας εκτέλεση φάουλ

76ο λεπτό: Σακελλάρη στη θέση της Μάρκου

80ό λεπτό: Ευκαιρία με την Παντελειάδου για τον ασταμάτητο ΠΑΟΚ

83ο λεπτό: Κλείνουν τις αλλαγές οι δύο ομάδες. Rocha στη θέση της Marta Joana και Στράντζαλη αντί της Κακαμπούκη

85ο λεπτό: Πολύ μεγάλη ευκαιρία με την Σαχινίδου

89ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Παντελειάδου, το 3ο δικό της σήμερα!