Ισόβιες Π Ρ Ω Τ Α Θ Λ Η Τ Ρ Ι Ε Σ!

Για την 16η αγωνιστική του Γυναικείου Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος στο δημοτικό γήπεδο Παλαμά (Προαστίου) της Καρδίτσας, με τις Ελπίδες με σκορ 2-2...

Αυτός ο βαθμός ήταν αρκετός, για να σφραγίσουν τα κορίτσια του ΠΑΟΚ την κατάκτηση του 11ου πρωταθλήματος του συλλόγου. Έτσι οι δύο αγωνιστικές που απομένουν για το φινάλε του πρωταθλήματος, μετατρέπονται σε τυπική διαδικασία.

Η ομάδα του Αλέξη Κατηκαρίδη άνοιξε το σκορ στο 22' με τη Ντιμιτρίεβιτς, μετά από ασίστ της Δημητρίου. Η τελευταία έγινε σκόρερ στο 42' στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Οι γηπεδούχες μείωσαν στο 52' με την Κόγγουλη και ισοφάρισαν στο 83' με την Κοντού.

Η διοίκηση και όλα τα μέλη της μεγάλης οικογένειας του ΑΣ ΠΑΟΚ , συγχαίρουν το γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου για την κατάκτηση του τίτλου, σε μία χρονιά ορόσημο καθώς συμπληρώνονται τα 90 χρόνια από την ίδρυση του Συλλόγου.

Oι συνθέσεις των ομάδων:

Ελπίδες Καρδίτσας: Τσιλίκα, Σίμου, Αλεξίου, Χρυσοστόμου, Λιάκου, Κόλλια, Κοντού, Κόγγουλη, Πύθουλα, Γούλα, Σρετένοβιτς

ΠΑΟΚ Morris: Πελετίδου, Χατζηγιαννίδου, Παντελειάδου (58' Γιάννου Δ.), Μάρκου, Δημητρίου, Γεωργίου, Γιάννου Ε. (89' Αδαμάκη), Πελεκούδα, Κακαμπούκη, Μπράμε, Ντιμιτρίεβιτς.

Οι 15 τίτλοι του τμήματος

11 Πρωταθλήματα(2002, 2006, 2007, 2008, 2009 ,2010, 2011, 2012, 2013,2015, 2016)

4 Κύπελλα Ελλάδος (2002, 2013, 2014, 2015)

.................................................

Η ομάδα μας με νίκη ή ισοπαλία κατακτά και μαθηματικά το 11ο πρωτάθλημα της ιστορίας της!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πελετιδου, Χατζηγιαννιδου, Παντελιαδου, Μαρκου, Δημητριου, Γεωργίου, Γιάννου Ε.,Πελεκουδα, Κακαμπουκη, Μπραμε, Ντιμιτριεβιτς

22ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Δημητρίεβιτς μετά από ασίστ της Δημητρίου ανοίγει το σκορ για τον Δικέφαλο.

42ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Δημητρίου με εκτέλεση φάουλ διπλασιάζει τα τέρματα του ΠΑΟΚ

52ο λεπτό: μειώνει η γηπεδούχος ομάδα με την Κογγούλη σε 1-2.

58o λεπτό: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στη θέση της Παντελιάδου περνάει η Γιάννου

85o λεπτό: Iσοφαρίζει η ομάδα της Καρδίτσας σε 2-2

91o λεπτό: Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ μπαίνει  η Αδαμάκη και βγαίνει η Γιάννου Ε

Τέλος αγώνα και μαθηματικά πρωταθλητής ο Δικέφαλος!.