Βαριά ήττα για την Κ20 στην Αθήνα!

Για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του Δικεφάλου, γνώρισε βαριά ήττα στο γήπεδο των Σπάτων από την ΑΕΚ με 3-0...

Ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αθήνα μετρώντας επτά νίκες σε επτά αγώνες μακριά από την Θεσσαλονίκη. Οι δύο ομάδες είχαν τρία χρόνια να συναντηθούν καθώς το παιχνίδι του πρώτου γύρου είχε αναβληθεί. Ο Βλάνταν Ίβιτς παρέταξε την ομάδα του με 4-3-3 έχοντας στην κορυφή τον Κούστα και τον Δοδοντσάκη στο κέντρο της άμυνας. Ο Δεληγιαννίδης επέστρεψε στην βασική 11άδα και αγωνίστηκε ως αριστερό μπακ και ο νεαρός Σιαμπάνης πήρε θέση κάτω από την εστία του ΠΑΟΚ.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν κακό για τον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι στο 8′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με πλασέ έπειτα από φάση διαρκείας. Οι παίκτες του Δικεφάλου μετά την ψυχρολουσία του γρήγορου τέρματος κατάφεραν να αντιδράσουν, δημιούργησαν ευκαιρίες κατάφεραν μάλιστα να σκοράρουν, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ σε μία πολύ οριακή φάση. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την ανάπαυλα.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στα δεύτερο μέρος πίεσε, ωστόσο δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα και κόντρα στην ροή του αγώνα ήρθε το δεύτερο γκολ για τους Κιτρινόμαυρους με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 63′. Η Ένωση μάλιστα δέκα λεπτά αργότερα κατάφερε να κλειδώσει το ματς όταν μετά από ωραίο συνδυασμό έγραψε το τελικό 3-0.

Ο ΠΑΟΚ έτσι γνώρισε την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα και έμεινε τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, ο οποίος κέρδισε την SKODA Ξάνθη με 4-1 και έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Σιαμπάνης, Τοπαλίδης, Δεληγιαννίδης , Τσελεπίδης, Δοδοντσάκης, Πατράλης, Παναγιωτίδης (70′ Συράκος), Δημητριάδης, Ραγκέλοφ (70′ Κτιστόπουλος), Κάκκο, Κούστα

............................................

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Τοπαλίδης, Δεληγιαννίδης, Τσελεπίδης, Δοδοντσάκης, Πατράλης, Παναγιωτίδης, Δημητριάδης, Κάκκο, Ραγκέλοφ, Κούστα

12:03 To παιχνίδι ξεκίνησε

7o λεπτό: Η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ στα Σπάτα...

10ο λεπτό: Ισορροπημένο το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται στο έπακρο τη μοναδική τους καλή στιγμή ως τώρα...

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου της, ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να βρει το δρόμο για τα δίχτυα

14:07 Ξεκίνησε η επανάληψη

Με γκολ που σημειώθηκαν στο 64' και στο 72' η ΑΕΚ προηγείται πλέον με 3-0

Κακός ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη και ιδιαίτερα ευάλωτος στην άμυνα...