Ξεγυρισμένο τετράμπαλο η Κ20!

Για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του Δικεφάλου, κέρδισε στο ΠΑΟΚ Sports Center, στη Νέα Μεσήμβρια, τη Βέροια με 4-1.

Ένα επτάλεπτο (14' - 21') ήταν αρκετό για την ομάδα του Ίβιτς να καθαρίσει την υπόθεση νίκη! Ο Δικέφαλος με γκολ των Δημητριάδη (14' & 16') -και τα δύο μετά από ασίστ του Κούστα- και του Κούστα με κεφαλιά στο 21' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δημητριάδη, έβαλε από νωρίς βάσεις για μια εύκολη νίκη!

Ο ΠΑΟΚ είχε στη συνέχεια αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ, κάτι που τελικά έγινε στο 50', όταν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Δεληγιαννίδης σημείωσε το 4-0!

Το μόνο που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ στο 65'. Ο Δικέφαλος με 41 βαθμούς βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς αύριο διεξάγεται η αναμέτρηση του γάβρου στα Χανιά με τον Πλατανιά...

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Σιαμπάνης, Τοπαλίδης (46' Δεληγιαννίδης), Παντεκίδης, Τσελεπίδης, Δημητρίου, Παναγιωτίδης, Δημητριάδης, Πατράλης, Κάκκο, Ραγκέλοφ (75' Συράκος), Κούστα (52' Μπατάεφ)

Σε άλλα παιχνίδια που ολοκληρώθηκαν:

Πανθρακικός - Παναιτωλικός 1-3

Ξάνθη - Ατρόμητος 0-0

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 1-0

................................................

Bροχερός ο καιρός στην Νέα Μεσημβρία.

Ξεκίνησε το παιχνίδι

14ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ o Δημητριάδης μετά από ασίστ του Κούστα ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ

16ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Mε φάση καρμπόν ο Δημητριάδης με πάσα του Κούστα διπλαζιάζει τα γκολ του Δικεφάλου.

21ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Κόρνερ του Δημητριάδη, κεφαλιά του Κούστα και 3-0. Εκπληκτικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ

Δικεφάλου

Τέλος για το πρώτο ημίχρονο, 3-0 το σκορ υπέρ του ΠΑΟΚ.

13:05: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

46o λεπτό:  Στην θέση του Τοπαλίδη μπήκε ο Δεληγιαννίδης

50ο λεπτό: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Δεληγιαννίδης κάνει το 4-0

52o λεπτό: Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ ο Μπατάεφ μπαίνει στην θέση του διακριθέντος Κούστα

60o λεπτό: Παραμένει το 4-0 υπέρ του Δικεφάλου χωρίς κάτι αξιόλογο στα τελευταία λεπτά του αγώνα

65o λεπτό: H Βέροια μειώνει το σκορ σε 4-1

75o λεπτό: Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ,  στην θέση του Ραγκέλοφ μπαίνει ο Συράκος