Καταιγιστική η Κ17 στους Νέους Επιβάτες...

Για την 5η αγωνιστική του 2ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στο γήπεδο των Νέων Επιβατών, τον Παναιτωλικό με 5-2... Τέσσερα γκολ σημείωσε ο Κώστας Χατζηδίμπας!!!

Ο ΠΑΟΚ μπήκε απο την αρχή φουριόζος στο παιχνίδι και μόλις στο 4' άνοιξε λογαριασμό με τον Χατζηδίμπα μετά από ασίστ του Ευθυμίου. Στπ 20' ο Γκαργκαλατζίδης έκανε το 2-0 και στο  40' ο Χατζηδίμπας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γκαργκαλατζίδη διαμόρφωσε το 3-0...

Με την υπόθεση νίκη να έχει κριθεί, όπως αναμενόταν άλλωστε, στο 73ο λεπτό, έγινε το 3-0 από το εξαιρετικό και σήμερα Χατζηδίμπα, που πήρε την πάσα του Λύρατζη και έστειλε την μπάλα στο πλεκτό!

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία και μάλιστα δις και σημείωσαν τα δύο γκολ τους βγαίνοντας στην αντεπίθεση! Ενδιάμεσα πάντως ο συνήθης ύποπτος (Χατζηδίμπας!!!), στο 86ο λεπτό, μετά παλιά του Δούμτση στον χώρο, πλάσαρε τον τερματοφύλακα σημειώνοντας το 4ο δικό του γκολ στο ματς!

Ο Δικέφαλος με 27 βαθμούς σε 10 παιχνίδια βρίσκεται στην 1η θέση του ομίλου και ακολουθείται από την Ξάνθη που έχει 18!!!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Παπαθανασίου (65' Λύρατζης), Τσαούσης, Πολύζος, Δημητρίου (72' Ευφραιμίδης), Τσιγγάρας, Αηδονίδης (65' Σαλαμούρας), Χατζηστραβός, Ευθυμίου (72' Τζοβάρας), Χατζηδίμπας, Γκαργκαλατζίδης (65' Δούμτσης)

.........................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα:

4ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με το καλημέρα! Σκόρερ ο Χατζηδίμπας μετά από ασίστ του Ευθυμίου

17ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκαργκαλατζίδη που σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και πέρασε κόρνερ. Χωρίς συνέχεια η φάση

20ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Γκαργκαλατζίδης και 2-0 ο ΠΑΟΚ

30ό λεπτό: Ο Χατζηδίμπας από πολύ καλή θέση πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα

Η υπεροχή του ΠΑΟΚ είναι καθολική και το 3ο γκολ μοιάζει να είναι θέμα χρόνου ...

40ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Χατζηδίμπας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γκαργκαλατζίδη!

12:02 Ξεκίνησε η επανάληψη στους Νέους Επιβάτες

55ο λεπτό: Δείχνει να έχει καταβέσει στροφές ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη

65ο λεπτό: Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Βγήκαν Παπαθανασίου, Γκαργκαλατζίδης, Αηδονίδης και μπήκαν Δούμτσης, Λύρατζης και Σαλαμούρας

Σε παιχνίδι που ολοκληρώθηκε,  η Κ15 επιβλήθηκε του Παναιτωλικού με 6-3!

72ο λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ με διπλή μάλιστα αλλαγή. Τζοβάρας και Ευφραιμίδης στις θέσεις των Δημητρίου και Ευθυμίου

73ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ από το εξαιρετικό και σήμερα Χατζηδίμπα, που πήρε την πάσα του Λύρατζε και έστειλε την μπάλα στο πλεκτό! 4-0 ο ΠΑΟΚ. Αυτό ήταν το 3ο σημερινό γκολ του νεαρού Κατερινιώτη μεσοεπιθετικού!!!

82ο λεπτό: Ο Παναιτωλικός μειώνει στην κόντρα

86ο λεπτό: Μπαλιά του Δούμτση στον χώρο, πετάχτηκε ο Χατζηδίμπας και πάλι πλασάροντας τον τερματοφύλακα, γράφοντας το 5-1

92ο λεπτό: Και πάλι στην κόντρα ο Παναιτωλικός σκοράρει!!!

....................................................

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΞΑΝΘΗΜΙΚΡΑ5/122 - 1ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΒΕΡΟΙΑΚΟΣΜΙΟΥ5/121 - 3ΠΑΟΚ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΝ. ΕΠΙΒΑΤΩΝ 6/12 5 - 2ΡΕΠΟ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ