Περίπατος της Κ17 με εξάρα επί του ΠΑΣ!

Για την 3η αγωνιστική του 2ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η Κ17 διέλυσε στο γήπεδο των Νέων Επιβατών την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα με 6-0...

Ο ΠΑΟΚ με 21 βαθμούς σε 8 παιχνίδια πλέον, βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα της Ηπείρου έχει 13 σε 9 όμως παιχνίδια.Αξίζει να σημειωθεί πάντως πως, στο παιχνίδι που έγινε στα Γιάννινα στις 4/10/2015, ο Δικέφαλος γνώρισε τη μοναδική φετινή του ήττα, χάνοντας με 2-0!

Το σκορ για τον ΠΑΟΚ άνοιξε ο Υφαντίδης με σουτ στο 23′ και στο 28′ ο Αηδονίδης πλάσαρε για το 2-0. Ακόμα πιο αποφασισμένος στο δεύτερο ημίχρονο ο Δικέφαλος, συνέχισε στο 49′ με το πλασέ του Χατζηστραβού για το 3-0 και στο 52′ με το εντυπωσιακό εναέριο σουτ του Λύρατζη.

Στο 73′ ο Τσέλα εκτέλεσε φάουλ κάνοντας το 5-0 και τέλος, στο 86′ με σουτ ο Νουκάρης διαμόρφωσε το 6-0.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Λύρατζης (61' Νουκάρης), Παπαθανασίου, Δημητρίου, Βουτσάς, Μελετίδης (72' Τσιγγάρας), Αηδονίδης, Χατζηστραβός (72' Τσέλα), Τζοβάρας (61' Χατζηδίμπας), Ευθυμίου (61' Γκαργκαλατζίδης), Υφαντίδης

.....................................................

14:30 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

5ο λεπτό: Καλό σουτ του Υφαντίδη πέρασε μόλις άουτ!

17o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Υφαντίδη που σούταρε από το ύψος του πέναλτι και άνοιξε το σκορ!

26ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Αηδονίδης με πλασέ μετά από πάσα του Χατζηστραβού

Ξεκίνησε η επανάληψη

49ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Χατζηστραβός με κοντινή προβολή

56ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Λύρατζης με πλασέ μετά από μπαλιά του Χατζηστραβού

61ο λεπτό: Μπήκαν Χατζηδίμπας, Νουκάρης, Γκαργκαλατζίδης και βγήκαν Τζοβάρας, Ευθυμίου και Λύρατζης

72ο λεπτό: Τσέλα και Τσιγγάρας στις θέσεις των Χατζηστραβού και Μελετίδη

80ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τσέλα με απευθείας εκτέλεση φάουλ

87ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Νουκάρης με διαγώνιο σουτ και 6-0!!!