"Πέταξε" βαθμούς η Κ20 στο Μεσημέρι...

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ αναδείχτηκε στο γήπεδο της Νίκης Μεσημερίου ισόπαλη 2-2 με τον Παναιτωλικό...

Ο ΠΑΟΚ μετά από ένα μετριότατο πρώτο 40λεπτο, άνοιξε το σκορ  στο 42ο λεπτό με τον Δημητριάδη. Ο σκόρερ συνδυάστηκε με τον Ραγκέλοφ, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ. Αυτή ήταν η πρώτη φορά που οι παίκτες του Δικεφάλου πάτησαν την αντίπαλη περιοχή ως εκείνο το χρονικό σημείο! Ο Παναιτωλικός αντίθετα ήταν αη ομάδα που είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί και γενικά έδειξε πολύ δεμένο σύνολο.

Να σημειωθεί πως η ομάδα του Αγρινίου κάνει φέτος πολύ καλό πρωτάθλημα και με 17 βαθμούς βρίσκεται στην 4η θέση, έχοντας 6 βαθμούς λιγότερους από τον ΠΑΟΚ. Στις τάξεις της βρίσκονται 5-6 καλοί παίκτες που σήμερα δημιούργησαν προβλήματα κυρίως στις πτέρυγες της άμυνάς μας...

Με την έναρξη της επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μέσα σε 18 λεπτά ανέτρεψαν το σκηνικό. Αρχικά ισοφάρισαν στο 48' με αυτογκόλ του Τοπαλίδη. Προηγήθηκε σέντρα από τα δεξιά και λάθος προσπάθεια του αμυντικού μας να απομακρύνει την μπάλα.  Στο 63ο λεπτό ο Παναιτωλικός γύρισε το ματς με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια και από σχετικά μακρινή απόσταση!

Ο Ίβιτς έκανε τις αλλαγές του και μία από αυτές ο Κάκκο, στο 82ο λεπτό ισοφάρισε. Μετά από σέντρα του Πατράλη, σουτ αρχικά από τον Τοπαλίδη, αδυναμία της άμυνας του Παναιτωλικού να απομακρύνει και ο Κάκκο από κοντά σημείωσε το 2-2, που ήταν και το τελικό σκορ στο παιχνίδι.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μούτσα, Τοπαλίδης, Δεληγιαννίδης, Δοδοντσάκης, Τσελεπίδης, Κτιστόπουλος (57' Παναγιωτίδης ), Δημητριάδης, Πατράλης, Ραγκέλοφ, Συράκος (67' Κάκκο) και Κούστα (75' Πούφλης)

.............................................

Συννεφιά και λίγις κόσμος στο Μεσημέρι λίγο πριν την έναρξη

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

10ο λεπτό: Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με το επιθετικό που βγήκε τετ α τετ με τον Μούτσα να πλασάρει άουτ

20ό λεπτό: Λίγα πράγματα ως τώρα στο ματς, με τον ΠΑΟΚ να ψάχνει να βρει ρυθμό

30ό λεπτό: Συμπληρώθηκε μισή ώρα παιχνιδιού με τον ΠΑΟΚ να μην έχει απειλήσει τον Παναιτωλικό ως τώρα!

42ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Δημητριάδη. Ο σκόρερ συνδυάστηκε με τον Ραγκέλοφ, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ. Αυτή ήταν η πρώτη φορά που οι παίκτες του Δικεφάλου πάτησαν την αντίπαλη περιοχή!

Ξεκίνησε η επανάληψη

48ο λεπτό: Ισοφαρίζει ο Παναιτωλικός με αυτογκόλ του Τοπαλίδη. Προηγήθηκε σέντρα από τα δεξιά και λάθος προσπάθεια να απομακρύνει την μπάλα ο αμυντικός μας

57ο λεπτό: Παναγιωτίδης στη θέση του Κτιστόπουλου

63ο λεπτό: Ο Παναιτωλικός γυρίζει το ματς με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια και από σχετικά μακρινή απόσταση!!!

67ο λεπτό: Κάκκο στη θέση του Συράκου

72ο λεπτό: Υποτονική η αντίδραση του ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής, με την ομάδα να μην μπορεί να απειλήσει, κάτι που συμβαίνει από την αρχή της αναμέτρησης

74ο λεπτό: Ο Κάκκο έκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή αλλά πλάσαρε άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για το 2-2

75ο λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ με τον Πούφλη να περνάει στη θέση του Κούστα

Φτάξαμε στο 80', στενεύουν τα περιθώρια για τον ΠΑΟΚ

82ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με τον Κάκκο, μετά από σέντρα του Πατράλη, σουτ αρχικά από τον Τοπαλίδη, αδυναμία της άμυνας του Παναιτωλικού να απομακρύνει και ο Κάκκο από κοντά ισοφάρισε

To πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-A.E.K. ΜΕΣΟΥΝΗΣ21/11 2-4SKODA -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΠΗΓΑΔΙΩΝ21/11
1-0Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ 21/11
2-2ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΚΑΛΛΟΝΗΑΝΑΤΟΛΗΣ21/11
1-0ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΓ.ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ21/11
0-4ΒΕΡΟΙΑ-ΗΡΑΚΛΗΣΠΑΛΑΤΙΤΣΙΩΝ21/11
2-3ΑΣΤΕΡΑΣ -ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ22/11 11:00-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΜΟΥΡΝΙΩΝ 22/11  11:00-