Επιστροφή στις νίκες για την Κ17

Για την 4η αγωνιστική του 1ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε στο γήπεδο των Νέων Επιβατών την αντίστοιχη της Βέροιας με 3-0.

Ο Δικέφαλος, σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο, είχε από τον έλεγχο της αναμέτρησης και έφτασε σε δίκαιη νίκη χάρη σε γκολ που σημείωσαν ο Υφαντίδης (80' και 87') και ο  Μίσκοβιτς στο 2'.

Η υπεροχή του ΠΑΟΚ ήταν καθολική περιορίζοντας τους φιλοξενούμενους σε παθητικό παιχνίδι και έτσι ήρθε το τρίποντο, μετά την γκέλα της περασμένης αγωνιστικής στα Γιάννινα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Σιαμπάνης, Παπαθανασίου, Βουτσάς, Τσέλα (65' Εφραιμίδης), Τσαούσης, Μίσκοβιτς (85' Χατζηστραβός), Αηδονίδης, Μελετίδης (85' Δούμτσης), Λύρατζης (57' Υφαντίδης), Τζοβάρας (68' Νουκάρης), Χατζηδίμπας

...........................................................

Βαρύς ο αγωνιστικός χώρος εξαιτίας της βροχής που προηγήθηκε

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Βέροια στη σέντρα

2ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 1-0 με προβολή του Μίσκοβιτς, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χατζηδίμπα

17ο λεπτό: Μονόλογος του ΠΑΟΚ η αναμέτρηση, που πιέζει για το δεύτερο γκολ.

25ο λεπτό: Kαλή προσπάθεια του Λύρατζη,αποκρούει ο τερματοφύλακας της Βέροιας.

35ο λεπτό: Nέο σουτ του Λύρατζη μπλοκάρει ο πορτιέρο της Βέροιας.

40ο λεπτό: Σέντρα του Παπαθανασίου από δεξιά επεμβαίνει εκ νέου σωτήρια ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

44ο λεπτό: Kαθολική η υπεροχή του Δικεφάλου, θέμα χρόνου το δεύτερο γκολ.

Λήξη του πρώτου μέρους, με τη Βέροια να συνεχίζει την αμυντική τακτική, παρά το γεγονός ότι είναι πίσω στο σκορ

57ο λεπτό: Υφαντίδης στη θέση του Λύρατζη

65ο λεπτό: Εφραιμίδης στη θέση του Τσέλα

Η εικόνα του ματς είναι ίδια με συτήν του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να επιτίθεται και τη Βέροια να αμύνεται...

68ο λεπτό: Νουκάρης στη θέση του Τζοβάρα

80ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 2-0 για τον ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Υφαντίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Αηδονίδη

85ο λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ. Χατζηστραβός και Δούμτσης στις θέσεις των Μίσκοβιτς και Μελετίδη

87ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ και 3-0 με τον Υφαντίδη, μετά από ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ και σέντρα του Τσαούση στον σκόρερ

.....................................................