Ήττα για την Κ17 στα Γιάννινα...

Για την 3η αγωνιστική του 1ου γύρου Βορείου Ομίλου του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ17 του ΠΑΟΚ έχασε στο Π.Ε.Α.Κ.Ι. Ανατολής από την αντίστοιχη του ΠΑΣ με 2-0.

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα στα Γιάννινα από τον ΠΑΣ, δεχόμενος δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, πραγματοποιώντας μια εμφάνιση προβληματική σε σχέση με αυτές που μας είχε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια. Η ομάδα παρέμεινε στους τρεις βαθμούς και ακολουθεί στη βαθμολογία την Ξάνθη και τη Βέροια που έχουν από τέσσερις βαθμούς.

Να σημειωθεί πως ο Δικέφαλος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Δημητρίου στο 88' με δεύτερη κίτρινη, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στις καθυστερήσεις.

Ο ΠΑΟΚ είχε λίγες καλές στιγμές στο παιχνίδι του και πέραν από μια φλύαρη υπεροχή δεν απείλησε ουσιαστικά την εστία των γηπεδούχων... Αντίθετα ο διαβασμένος ΠΑΣ έψαξε τις αντεπιθέσεις και σε δύο από αυτές σκόραρε!

Την επόμενη αγωνιστική (4η του 1ου γύρου) η ομάδα του Ζαζόπουλου υποδέχεται τη Βέροια.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μαβίδης, Παπαθανασίου, Τσέλα, Δημητρίου, Βουτσάς, Μελετίδης (75′ Δούμτσης), Νουκάρης (46′ Χατζηστραβός), Χατζηδίμπας, Τζοβάρας, Γκαργκαλατζίδης (64′ Λύρατζης), Αηδονίδης (λ.τ. 75′ Υφαντίδης).

.....................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΣ στη σέντρα

1ο λεπτό: Κλέψιμο του Χατζηδίμπα, ωραία σέντρα στον Γκαργκαταζαλίδη, που πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει μόλις άουτ

10ο λεπτό: Καλύτερα πατάει ο ΠΑΟΚ στο γήπεδο και προσπαθεί να επιβάλλει το παιχνίδι του.

20ό λεπτό: Αμυντική διάθεση από τους γηπεδούχους που παίζουν με αντιπεθέσεις.

28ο λεπτό: Κοντινή προβολή του Δημητρίου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας πάνω στη γραμμή

30ό λεπτό: Ο ΠΑΣ ανοίγει το σκορ με γκολ από το πουθενά

44ο λεπτό: 2-0 ο ΠΑΣ!

45ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Τζουβάρα να πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα να περμνάει πάνω από το οριζόντιο

Ημίχρονο στα Γιάννινα

46ο λεπτό: Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Τσαούσης στη θέση του Τσέλα και Λύρατζης αντί του Νουκάρη

55ο λεπτό: Χατζηστραβός στη θέση του Γκαργκαλατζίδη

65o λεπτό: Υφαντίδης στη θέση του Μελετίδη

75ο λεπτό: Χατζής στη θέση του Αηδονίδη, κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ, που προσπαθεί να σκοράρει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι!

88ο λεπτό: 2η κίτρινη για τον Δημητρίου που αποβάλλεται... Με 10 συνεχίζει ο ΠΑΟΚ

...................................

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η ως τώρα βαθμολογία

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΩΡΑSCOREΒΕΡΟΙΑ-ΗΡΑΚΛΗΣΔΙΑΒΑΤΟΥτελικό2 - 1ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΞΑΝΘΗΕMILEONτελικό0 - 3ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Π.Α.Ο.Κ.Π.Ε.Α.Κ.Ι.  13:002 - 0ΡΕΠΟ: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ#ΟΜΑΔΑΑΓΩΝΕΣΒΑΘ.1SKODA ΞΑΝΘΗ242ΒΕΡΟΙΑ243Π.Α.Ο.Κ.134ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ105ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ006ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ107ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ10