ΠΑΣάς στα Γιάννινα η Κ20 του ΠΑΟΚ!

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0...

Το παιχνίδι έγινε στο Π.Ε.Α.Κ.Ι. Ανατολής και ο Δικέφαλος πήρε το τρίποντο χάρη σε γκολ του Κούστα στο 34ο λεπτό. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς ήταν πολύ καλύτερη των γηπεδούχων και πήρε μια δίκαια νίκη, έχοντας τον έλεγχο της αναμέτρησης σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο ΠΑΟΚ είχε μια πολύ καλή στιγμή στην επανάληψη όταν στο 58' ο Δημητριάδης μπήκε από δεξιά στην περιοχή, σούταρε και σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παππά.

Η ομάδα μας με το σημερινό τρίποντο έφτασε τους 4 βαθμούς σε δύο παιχνίδια και έδειξε πως είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση... Σημειώνουμε πως από το παιχνίδι απουσίαζαν οι Πατράλης, Τοπαλίδης λόγω της συμμετοχής τους στην αποστολή της Εθνικής Νέων.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα: Παππάς, Τσιέπας, Κόκκας Ανδρέας Καλύβας, Μυρσινιάς, Μασούρας, Μούτσιος (78' Ψαρράς), Γιάκος, Μπισέλας (54' Ζιώγας), Αλεξίου, Κόκκας Δημοσθένης (69' Μαλάμος)

ΠΑΟΚ: Κουτογλίδης, Ράτζα, Τσελεπίδης, Τσιαμπάζης, Χατζηδίμπας, Κτιστόπουλος, Παναγιωτίδης, Δημητριάδης (71' Μίσκοβιτς), Κάκκο (59' Συράκος), Δεληγιαννίδης (92' Παντεκίδης), Κούστα

Και κάτι τελευταίο: Επειδή το paokmania ήταν στο γήπεδο, εσείς εκεί στα Γιάννινα τι πίνετε και δεν μας δίνετε; Οι ανταποκριτές τοπικών sites άλλο ματς έβλεπαν;

...............................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού

11:00 Το παιχνίδι ξεκίνησε

10ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Συνεργασία Κούστα - Δημητριάδη, σουτ του τελευταίου λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

25ο λεπτό: Υπερέχει ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν μπορεί να βρει διαδρόμου προς την εστία των γηπεδούχων που έχουν ταμπουρωθεί στο μισό γήπεδο και προσπαθούν με καμιά αντεπίθεση να απειλήσουν, εκμεταλλευόμενοι το ανέβασμα των παικτών του Ίβιτς στο γήπεδο...

34ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ με καρφωτή κεφαλιά του Κούστα! Προηγήθηκε συνεργασία Δεληγιαννίδη - Κτιστόπουλου και σέντρα του τελευταίου στην περιοχή του ΠΑΣ

Ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή της μπάλας σε συντριπτικό ποσοστό και να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό της αναμέτρησης

58o λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Δημητριάδη...

59ο λεπτό: Συράκος στη θέση του Κάκκο η πρώτη κίνηση του Ίβιτς από τον πάγκο

70ό λεπτό: Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του παιχνιδιού, ξεκάθαρη η υπεροχή του Δικεφάλου

71ο λεπτό: Μίσκοβιτς στη θέση του Δημητριάδη

88ο λεπτό: Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι έχουν βγει από το καβούκι τους και προσπαθούν με σέντρες να απειλήσουν

90+2': Παντεκίδης στη θέση του Δεληγιαννίδη