Τρίποντο για την Κ20 στην Κέρκυρα!

Στιις αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ του νησιού των Φαιάκων, η Κ20 του ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 την αντίστοιχη της Κέρκυρας, για την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος...

Οι παίκτες του Βλάνταν Ίβιτς με 56 βαθμούς σε 26 παιχνίδια είναι στην 4η θέση, ενώ οι γηπεδούχοι με 18 βαθμούς σε 29 ματς βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας!

Ο Δικέφαλος μπήκε εξαιρετικά στο παιχνίδι, άνοιξε το σκορ στο 8o λεπτό με τον Παναγιωτίδη, που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην περιοχή της Κέρκυρας και με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή βρήκε δίχτυα. Δύο λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτι  ο ΠΑΟΚ (χέρι σε προσπάθεια του Τσελεπίδη) και ο Κτιστόπουλος έκανε το 0-2, ευστοχώντας στην εκτέλεση.

Από εκεί και μετά η ομάδα κατέβασε στροφές σταδιακά, χωρίς να απειληθεί από τους γηπεδοιύχους μέχρι το 57' όταν στην πρώτη τελική της Κέρκυρας στο ματς ο Σοϊλεμέζογλου απέκρουσε εντυπωσιακά στο τετ α τετ με τον Χανδρινό! Στο 75ο λεπτό, κέρδισε πέναλτιη Κέρκυρα (η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού μας) και ο Γρηγοράτος έκανε το 1-2, παρά την προσπάθεια του Σοϊλεμέζογλου που έπεσε καλά...

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κέρκυρα: Πισσιάνης, Καρβούνης, Ίσερης, Παϊπέτης, Μεντής, Κεχαγιάς, Γαστεράτος, Μαβίλης, Γρηγοράτος, Χανδρινός, Λούβρος

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου (c), Τοπαλίδης, Χατζηδίμπας, Τσελεπίδης, Τσιαμπάζης, Πατράλης Παναγιωτίδης, Τσολακίδης (62' Κούστα), Κτιστόπουλος, Κάκκο, Συρράκος (46' Πούφλης)

........................................................

Συνεχίζεται το ζέσταμα των ομάδων στο πλαστικό τερέν ...

13:29 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

8o λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο ΠΑΟΚ και 0-1 με τον Παναγιωτίδη, που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην περιοχή της Κέρκυρας και με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή

10ο λεπτό: Πέναλτι κερδίζει ο ΠΑΟΚ (χέρι σε προσπάθεια του Τσελεπίδη) και ο Κτιστόπουλος κάνει το 0-2

Πολύ καλό ξεκίνημα για τους παίκτες του Ίβιτς!

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ ελέγχει το παιχνίδι και είναι αυτός που απειλεί με 3ο γκολ τους γηπεδούχους

32ο λεπτό: Διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πέρασαν χωρίς συνέχεια...

33ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κτιστόπουλο να κάνει από κοντά το τακουνάκι, αλλά απέκρουσε ο Πισσιάνης

34ο λεπτό: Ο Τσολακίδης από πλεονεκτική θέση σούταρε, όμως ο Πισσιάνης και πάλι απέκρουσε

Χωρίς τελική οι γηπεδούχοι ως τώρα στο παιχνίδι ...

Ξεκίνησε η επανάληψη, με τον Πούφλη να μπαίνει στη θέση του Συρράκου

Νευρικό ξεκίνημα και για τις ομάδες στην επανάληψη...

57ο λεπτό: Πρώτη τελική της Κέρκυρας στο ματς! Ο Σοϊλεμέζογλου απέκρουσε εντυπωσιακά στο τετ α τετ με τον Χανδρινό!

62ο λεπτό: Κούστα στη θέση του Τσολακίδη

65ο λεπτό: Ευκαιρία η Κέρκυρα με τον Λελενιώτη (μπήκε αλλαγή νωρίτερα) να σουτάρει από καλή θέση άουτ

75ο λεπτό: Πέναλτι κέρδισε η Κέρκυρα (η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού μας) και 1-2 (Γρηγοράτος), παρά την προσπάθεια του Σοϊλεμέζογλου που έπεσε καλά

80ό λεπτό: Ο ΠΑΟΚ απειλεί  (μετά από ώρα) με τον Κούστα, το σουτ του όμως πέρασε άουτ

85ο λεπτό: Κίτρινη στον Κτιστόπουλο, ενώ στο επόμενο λεπτό κιτρινίστηκε παίκτης των γηπεδούχων

87ο λεπτό: Ο Πισσιάνης σταματάει το κοντινό σουτ του Κάκκο...