Εύκολο τρίποντο για την Κ17!

Για την 7η αγωνιστική του 3ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε στο γήπεδο της Νίκης Μεσημερίου την αντίστοιχη του Παναιτωλικού με 2-0...

Έτσι μετά τη χτεσινή ήττα του ΠΑΣ από τον Πανθρακικό με 1-0, ο ΠΑΟΚ ξέφυγε με 6 βαθμούς από την ομάδα της Ηπείρου, έχει ένα ματς λιγότερο (ευνοείται και στην ισοβαθμία), ενώ απομένουν τα παιχνίδια του 4ου γύρου!

Ο Δικέφαλος πίεσε τους φιλοξενούμενους από το 1ο λεπτό και πέτυχε τα γκολ της νίκης με τους: Κωνσταντίνου στο 12' (εύστοχο πέναλτι που κέρδισε ο Αηδονίδης) και Ματθαίου στο 20'. Το δεύτερο γκολ ήταν ποίημα, καθώς προηγήθηκε εξαιρετικός συνδυασμός Ευθυμίου - Χατζηδίμπα, εκπληκτική μπαλιά του τελευταίου στον Ματθαίου που έκανε με όμορφη εκτέλεση το 2-0...

Η ομάδα ήταν πολύ καλή και σήμερα και δείχνει πως δεν χάνει με τίποτε την πρωτά στον Βόρειο Όμιλο.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Σιαμπάνης, Αηδονίδης (85' Μακούσης), Χαραλαμπίδης, Δημητρίου (73' Παναγιωτίδης), Λιάπτσης, Κλιγκόπουλος (66' Αργυρίου), Κυριλλίδης, Χατζηδίμπας, Ευθυμίου (82' Νουκάρης), Ματθαίου (82' Κουτούσης), Κωνσταντίνου

Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο...

11:02 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό στη σέντρα

Συμπληρώθηκε το 10 λεπτο, πλήρης η υπεροχή του ΠΑΟΚ που πιέζει για να ανοίξει το σκορ

12ο λεπτό: Πέναλτι κέρδισε ο Αηδονίδης, το εκτέλεσε ο Κωντσντίνου και 1-0 για τον Δικέφαλο

20ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ που δείχνει να καθαρίζει από νωρίς το ματς. Εξαιρετικός συνδυασμός Ευθυμίου - Χατζηδίμπα, εκπληκτική μπαλιά του τελευταίου στον Ματθαίου που έκανε με όμορφη εκτέλεση το 2-0

Ημίχρονο στο Μεσημέρι, με τον ΠΑΟΚ να διαχειρίζεται το σκορ και να υπερέχει της ομάδας του Αγρινίου που δεν απείλησε

12:08 Ξεκίνησε η επανάληψη

65ο λεπτό: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ σε κοντινή προβολή του Κωνσταντίνου

66ο λεπτό: Αργυρίου στη θέση του Κλιγκόπουλου

73ο λεπτό: Παναγιωτίδης στη θέση του Δημητρίου

82ο λεπτό: Ευθυμίου και Ματθαίου παραχωρούν τις θέσεις τους στους Νουκάρη και Κουτούση

85ο λεπτό: Μακούσης στη θέση του Αηδονίδη, κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ

92ο λεπτό: Ο Κουτούσης από εξαιρετική θέση σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού έσωσε το 3-0!

.........................................................................................

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΑ.Ο.Κ.-ΒΕΡΟΙΑΚΕΡΚΥΡΑ21/2 2015 11:001 - 2ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΜΕΣΟΥΝΗ21/2 2015 11:001 - 0Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣMEΣHMEΡI22/2  2015 11:002 - 0ΞΑΝΘΗ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ...3 - 0Σε συνέχεια απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της Super League Ελλάδα, ο αγώνας «SKODA ΞΑΝΘΗ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ» κατακυρώνεται με σκορ 3-0 υπέρ της Π.Α.Ε. SKODA ΞΑΝΘΗ