Δι-κέφαλος, πήρε τη νίκη...

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στη Νέα Μεσήμβρια τον Παναιτωλικό, τον οποίο νίκησε με 2-1...

Ο αγώνας διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσήμβριας, όπου παρά το ψιλόβροχο ο κόσμος ήταν αρκετός. Η ομάδα νέων του Δικεφάλου, παρότι ισοφαρίστηκε προσωρινά, εν τέλει πήρε το τρίποντο με δύο κεφαλιές που κατέληξαν στα δίχτυα, μια σε κάθε ημίχρονο...

Συγκεκριμένα, παρά την υπεροχή του, ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου. Μέχρι και το 43ο λεπτό, όταν ο Πούγγουρας έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, στέλνοντας τον ΠΑΟΚ προηγούμενο στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν απο νωρίς, καθώς στο 48ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής αιφνιδίασαν τον τερματοφύλακα του Δικεφάλου.

Η ομάδα ανέβασε την απόδοσή της και πίεσε με στόχο την ισοφάριση, κάτι που κατάφερε στο 75ο λεπτό, μετά απο φάση διαρκείας, πρώτη κεφαλιά του Κούστα και δεύτερη του Σαββίδη, που απο το δεύτερο δοκάρι έγραψε το 2-1.

Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ διατήρησε την κατοχή και την υπεροχή στο παιχνίδι, κρατώντας μάλλον άνετα αυτή τη νίκη.