Νίκη με μισή ντουζίνα γκολ για την Κ20!

Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ, κέρδισε στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Νέας Μεσήμβριας την αντίστοιχη του Πλατανιά με 6-0...

Ο Δικέφαλος μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, πίεσε τους φιλοξενούμενους βγάζοντας πολύ μεγάλη ενέργεια και μόλις στο 8ο λεπτό, ο Τουμανίδης κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή του Πλατανιά, το εκτέλεσε συρτά ο Πόζογλου και άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ.

Στο 17ο λεπτό, μετά από ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ από τα αριστερά με συνεργασία Κουλούρη - Πούγγουρα, ο τελευταίος σέντραρε, η άμυνα δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Κτιστόπουλος έκανε από κοντά το 2-0...

Λίγο πριν συμπληρωθεί το μισάωρο,  ο Τουμανίδης με γυριστή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Πόζογλου έκανε το 3-0, σκορ με το οποίο οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Με την έναρξη της επανάληψης  ο Κούστα χρίστηκε σκόρερ και στο 60'  ο Συρράκος μετά από ωραίο σπάσιμο της μπάλας του Κτιστόπουλου, έγραψε το 5-0. Ο χορός των γκολ έκλεισε στο 63' όταν ο Κουλούρης με ατομική προσπάθεια και υποδειγματικό πλασέ  νίκησε και πάλι τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Δεν υπάρχουν υστερήσαντες από πλευράς ΠΑΟΚ... Πόζογλου, Κουλούρης, Βασαΐτης και Χατζηδίμπας βοήθησαν ένα κλικ παραπάνω.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Κουτογλίδης, Τοπαλίδης, Βασαΐτης (62' Τσελεπίδης), Χατζηδίμπας, Πούγγουρας, Πατράλης, Κτιστόπουλος (68' Κτιστόπουλος), Τουμανίδης, Πόζογλου, Κουλούρης και Κούστα (53' Συρράκος)

............................................................

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

4ο λεπτό: Ο Πόζογλου εκτέλεσε φάουλ από πλάγια θέση, ο Κουλούρης έκανε την προβολή άουτ

8ο λεπτό: Ο Τουμανίδης κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή του Πλατανιά, το εκτέλεσε συρτά ο Πόζογλου και άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ

Ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με συνδυασμούς Πόζογλου- Κουλούρη, αναστατώνει τους φιλοξενούμενους

17ο λεπτό: Ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ από τα αριστερά με συνεργασία Κουλούρη - Πούγγουρα, ο τελευταίος σέντραρε, η άμυνα δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Κτιστόπουλος έκανε από κοντά το 2-0

28o λεπτό: Ο Πόζογλου πέρασε την μπάλα εξαιρετικά στον Κούστα που πλάσαρε, ο τερματοφύλακας απέκρουσε, η μπάλα πήγε στον Κουλούρη που σκόραρε αλλά από θέση οφ σάιτ

29ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Τουμανίδης με γυριστή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Πόζογλου και 3-0

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον Πλατανιά στη σέντρα

47ο λεπτό: 4-0 ο ΠΑΟΚ με τον Κούστα, μετά προσπάθεια του Τουμανίδη και κακή αντίδραση της άμυνας των φιλοξενούμενων

53ο λεπτό: Συρράκος στη θέση του Κούστα

59ο λεπτό: Ο Κουλούρης έκανε εξαιρετική παράλληλη σέντρα, δεν βρήκε την μπάλα ο Συρράκος και πέρασε άουτ

60ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ ο Συρράκος μετά από ωραίο σπάσιμο της μπάλας του Κτιστόπουλου. Νωρίτερα ο Πόζογλου χόρεψε την άμυνα των φιλοξενούμενων!

62ο λεπτό: Στη θέση του πολύ καλού Βασαΐτη (επανήλθε από τραυματισμό) μπήκε ο Τσελεπίδης

63ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κουλούρης με ατομική προσπάθεια και υποδειγματικό πλασέ

68o λεπτό: Πούφλης στη θέση του Κτιστόπουλου

70ό λεπτό: Δοκάρι για τον Πλατανιά μετά από εκτέλεση φάουλ