Αγχωτική νίκη για την Κ17

Για την 6η αγωνιστική του 2ου γύρου του Β. Ομίλου, του πρωταθλήματος υποδομών (Κ17), ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ κέρδισε στο γήπεδο της Νίκης Μεσημερίου την Βέροια με 2-1...

Ο ΠΑΟΚ πήρε το τρίποντο και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς να ικανοποιήσει με την απόδοσή του, απέναντι σε μια ομάδα που έπαιξε σφιχτά και έβαλε τα δύσκολα στον Δικέφαλο σε μεγάλο μέρος της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε στο 43' ο Κουτούσης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι δύο λεπτά αργότερα με κοντινό σουτ, μετά από εκτέλεση φάουλ και σύγχυση στην περιοχή μας, καθώς η άμυνα δεν μπόρεσε να απομακρύνει...

Στην επανάληψη οι αλλαγές που έγιναν στην αρχική 11άδα του ΠΑΟΚ, βοήθησαν να βελτιωθεί η εικόνα της ομάδας και στο 72ο λεπτό ήρθε το 2-1 με τον Καπρέτσο, που εκμεταλλεύτηκε ιδανικά σέντρα του Χαραλαμπίδη από τα αριστερά και με κοντινή προβολή έκανε το 2-1, σκορ που έμελε να είναι το τελικό!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Σιαμπάνης, Χαραλαμπίδης, Δοδοντσάκης, Λιάπτσης, Αηδονίδης (69' Μακούσης), Μίσκοβιτς (46' Χατζηδίμπας), Κυριλλίδης, Ματθαίου, Αργυρίου (57' Καπρέτσος), Κουτούσης (77' Κλιγκόπουλος), Κωνσταντίνου (87' Νεστοράς)

Τα ως τώρα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

6η Αγωνιστική - 2ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ SCORESKODA ΞΑΝΘΗ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΠΗΓΑΔΙΑ13/120 - 2Π.Α.Ο.Κ.-ΒΕΡΟΙΑΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ 13/122 - 1ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΜΕΣΟΥΝΗΣ2014-12-14 10:30:00-Α.Ο.Κ.-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥΚΕΡΚΥΡΑΣ2014-12-14 11:00:00-

Και η βαθμολογία όπως διαμορφώθηκε...

Βαθμολογία Όμιλος B'#ΟΜΑΔΑΑΓΩΝΕΣΒΑΘ.1Π.Α.Ο.Κ.12282ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ11263SKODA ΞΑΝΘΗ11214ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ11185ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ11146Α.Ο.Κ.1097ΒΕΡΟΙΑ1268ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ103

..................................................

Hλιοφάνεια, αλλά και κρύο στο γήπεδο, με τον Βρύζα να είναι μέσα στους θεατές του παιχνιδιού

12:00 Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

Χωρίς κάτι το αξιόλογο στο πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού, με τον ΠΑΟΚ να ψάχνει τα πατήματά του και να μην έχει απειλήσει ως τώρα

Φτάσαμε στο 30', ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, αλλά δεν έχει απειλήσει τους φιλοξενούμενους...

43ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουτούση

45ο λεπτό: Η Βέροια ισοφαρίζει με κοντινό σουτ, μετά από εκτέλεση φάουλ και σύγχυση στην περιοχή μας, καθώς η άμυνα δεν μπόρεσε να απομακρύνει

13:04 Ξεκίνησε η επανάληψη με μια αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Χατζηδίμπας στη θέση του Μίσκοβιτς

55ο λεπτό: Κόρνερ ο Κουτούσης, κεφαλιά ο Χατζηδίμπας, δύσκολα απέκρουσε σε νέο κόρνερ ο τερματοφύλακας

57ο λεπτό: Καπρέτσος στη θέση του Αργυρίου

Σε παιχνίδι που ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ, ο ΠΑΣ Γιάννινα πέρασε από τα Πηγάδια επικρατώντας της Ξάνθης με 0-2!

69ο λεπτό: Μακούσης στη θέση του Αηδονίδη

72ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με τον Καπρέτσο, που εκμεταλλεύτηκε ιδανικά σέντρα του Χαραλαμπίδη από τα αριστερά και με κοντινή προβολή έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ

77o λεπτό: Κλιγκόπουλος στη θέση του Κουτούση

80ό λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να τελειώσει το ματς με τον Χατζηδίμπα, που πήρε την μπάλα στα δεξιά σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ!

87o λεπτό: Νεστοράς στη θέση του Κωνσταντίνου