"Κόλλησε" στο 0-0 η Κ17...

Για την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η Κ17 του ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 στο Πρόχωμα με την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα...

Ο ΠΑΟΚ, σε 7 ματς έχει πλέον 16 βαθμούς, μετρώντας ως τώρα μία ήττα και μία ισοπαλία, αμφότερες με τον ΠΑΣ Γιάννινα (εκτός και εντός)! Ο Δικέφαλος σήμερα ήταν καλύτερος της ομάδας της Ηπείρου, δημιούργησε φάσεις για γκολ όμως αυτό δεν ήρθε, είτε λόγω αστοχίας είτε λόγω ατυχίας...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Σιαμπάνης, Λιάπτσης, Δοδοντσάκης (78' Παναγιωτίδης), Αηδονίδης, Πασπαλάς (72' Χαραλαμπίδης), Κυριλλίδης, Μίσκοβιτς (62' Κλιγκόπουλος), Χατζηδίμπας (68' Καπρέτσος), Αργυρίου (46' Ευθυμίου), Κουτούσης και Κωνσταντίνου

..................................................

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους στη σέντρα...

3ο λεπτό: Ο Χατζηδίμπας κέρδισε φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΠΑΣ , το εκτέλεσε ο Κουτούσης άουτ...

14ο λεπτό: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Διαγώνιο σουτ του Αηδονίδη, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μόλις άουτ.

25ο λεπτό: Περάσαμε το μισό του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ ελέγχει το παιχνίδι, περιορίζοντας τον ΠΑΣ σε παθητικό ρόλο.

26ο λεπτό: Σουτ του Χατζηδίμπα, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

29ο λεπτό: Δυνατό ευθύβολο σουτ του Κυριλλίδη, έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το "Γ" του ΠΑΣ.

42ο λεπτό: Σουτ του Μίσκοβιτς, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια!

44ο λεπτό: Παράλληλη σέντρα του Κουτούση, κοντινή προβολή του Αργυρίου, μόλις άουτ!

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα και τον Ευθυμίου να περνάει στη θέση του Αργυρίου

54ο λεπτό: Κεφαλιά του Χατζηδίμπα μετά από σέντρα του Κουτούση, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

62ο λεπτό: Κλιγκόπουλος στη θέση του Μίσκοβιτς

68ο λεπτό: Καπρέτσος στη θέση του Χατζηδίμπα

69ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Δοδοντσάκη, μόλις άουτ

72ο λεπτό: Χαραλαμπίδης στη θέση του Πασπαλά

78ο λεπτό: Παναγιωτίδης στη θέση του Δοδοντσάκη, κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ

..............................................................

Το πρόγραμμα και τα χτεσινά αποτελέσματα:

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑSCOREΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΞΑΝΘΗΜΕΣΟΥΝΗΣ2014-11-11-1ΒΕΡΟΙΑ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥΣΤΑΥΡΟΥ2014-11-1 3-2Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΚΕΡΚΥΡΑΣ2014-11-2 -Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΠΡΟΧΩΜΑ2014-11-2 0-0