Επιστρέφει πλούσια σε εμπειρία η Κ20

Ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά "Lev Yashin" η Κ20 με ήττα από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 2-1, πάλι στην εκπνοή του ματς και πάλι δύσκολα.

Οι παίκτες του Βλανταν Ίβιτς έδειξαν απρόσμενα για την εποχή επίπεδα ομοιογένειας και αγωνιστικότητας, αφήνοντας άριστες εντυπώσεις σε ένα υψηλού επιπέδου τουρνουά.

Το γκολ του ΠΑΟΚ πέτυχε με εξαιρετική προσωπική ενέργεια ο Δημητριάδης στο 75ο ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1, πριν οι Ρώσοι πάρουν τη νίκη στο 85ο λεπτό (είχαν προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο).

Η αποστολή του ΠΑΟΚ θα επιστρέψει αύριο στη Θεσσαλονίκη και όλοι μιλούν για μια εξαιρετική εμπειρία, για υψηλού επιπέδου διοργάνωση και για το ενδιαφέρον με το οποίο αντιμετώπισαν οι αντίπαλοι το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κουτογλίδης, Τοπαλίδης, Πούγγουρας, Χατζηδίμπας, Βασαΐτης, Παναγιωτίδης, Πιαστόπουλος, Δημητριάδης, Τσολακίδης, Κάκκος, Κούστα

Συμμετείχαν και οι: Σοϊλεμεζογλου, Αναστασίου, Συρράκος, Κασαπίδης, Τουμανίδης, Πούφλης, Τσελεπίδης.