Ήττα από την CSKA για την Κ20 του ΠΑΟΚ (ενημερωμένο)

Η Κ20 του Δικεφάλου έχασε στη Μόσχα στα πλαίσια του τουρνουά Lev Yashin από την CSKA (U21) με 2-1...

Ο ΠΑΟΚ με νίκη ή ισοπαλία θα έπαιρνε τη 2η θέση στον όμιλό του και θα έπαιζε αύριο (24/7) με την 2η του άλλου ομίλου για την 3η θέση του τουρνουά.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο οι Ρώσοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 72' με κοντινή προβολή μετά από συρτή παράλληλη σέντρα, ο Δικέφαλος ισοφάρισε στο 77' με τον Δημητριάδη που βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα δέχτηκε δεύτερο γκολ (αυτογκόλ του Τουμανίδη) και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 2-1.

Χαρακτηριστικά του παιχνιδιού ήταν τα επιθετικά προβλήματα της ομάδας του Βλάνταν Ίβιτς, αλλά και η κακή διαιτησία που βρήκε για μια ακόμη φορά απέναντί του ο ΠΑΟΚ, κάτι που συμβαίνει στα περισσότερα από τα μεγάλα τουρνουά στα οποία συμμετέχουν ομάδες μας στο εξωτερικό.

Η σύνθεση του Δικεφάλου: Κουτογλίδης, Τοπαλίδης, Βασαΐτης, Χατζηδίμπας, Πούγγουρας, Πιαστόπουλος, Παναγιωτίδης, Δημητριάδης, Κάκκο, Τσολακίδης, Κούστα. Έπαιξαν ακόμη: Τουμανίδης, Πούφλης, Τσελεπίδης, Σιράκος