Στην κορυφή με τετράμπαλο!

Για την 5η αγωνιστική του 4ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε στο Πρόχωμα την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα με 4-0...

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλύτερος του ΠΑΣ και με γκολ τα οποία σημείωσαν οι: Πούφλης (1'), Κώστας (11'), Συράκος (30' και 62'), πήρε εύκολο τρίποντο. Ο Δικέφαλος με τη σημερινή του νίκη ανέβηκε στην 1η θέση του Βορείου Ομίλου, με διαφορά τριών βαθμών από την 2η Ξάνθη.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Δεληγιάννης, Κασαπίδης (55' Παπανικολάου), Χατζηδίμπας, Ξεπαπαδέας, Δοδοντσάκης, Παναγιωτίδης (67' Κυριλίδης), Καρολίδης, Κώστας, Πούφλης (79' Αργυρίου), Κουτούσης (77' Γιαννακόπουλος), Συράκος (85' Κωνσταντίνου).

..........................................................

Περίπου 50 οι θεατές στο Πρόχωμα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΣ Γιάννινα στη σέντρα...

1ο λεπτό: Χρειάστηκαν 15 μόλις δευτερόλεπτα για να ανοίξει το σκορ ο Δικέφαλος! Σέντρα του Συράκου και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ από τον Πούφλη!

10ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Δοδοντσάκη να πιάνει την κεφαλιά και ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ να απομακρύνει δύσκολα σε κόρνερ.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ καλά στο παιχνίδι και κυριαρχει στο γήπεδο, παίζοντας μονότερμα τους φιλοξενούμενους.

11ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με τον μονοκόμματο σουτ του Κώστα στην κίνηση, μετά από πολύ καλή πάσα του Πούφλη. Προηγήθηκε εξαιρετική ανάπτυξη της ομάδας στην κόντρα.

15ο λεπτό: Ωραία προσωπική ενέργεια του Πούφλη, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά πλάσαρε μόλις άουτ!

23ο λεπτό: Σουτ του Συράκου, δύσκολα σε κόρνερ ο πορτιέρο του ΠΑΣ

30ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με τον Συράκο. Ωραία ανάπτυξη από τα δεξιά σέντρα του Πούφλη πλασέ του Κουτούση που το απέκρουσε ο τερματοφύλακας, για να κερδίσει το ριμπάουντ ο Συράκος και να γράψει το 3-0

Ξεκίνησε η επανάληψη...

55ο λεπτό: Παπανικολάου στη θέση του Κασαπίδη

62ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Συράκος και 4-0. Πολύ καλή η μπαλιά του Καρολίδη στην πλάτη της άμυνας και ο Συράκος αφού απέφυγε τον τερματοφύλακα, την έστειλε να αναπαυτεί στο πλεκτό...

67ο λεπτό: Κυριλίδης στη θέση του Παναγιωτίδη.

73ο λεπτό: Καλή προσπάθεια του Χατζηδίμπα, μετά από μπαλιά του Πούφλη απομακρύνεται στη γραμμή από αμυντικό!

77ο λεπτό: Γιαννακόπουλος στη θέση του Κουτούση

Στο 79' Αργυρίου στη θέση του Πούφλη

85ο λεπτό: Κωνσταντίνου στη θέση του Συράκου

...........................................................

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα:

ΑγώναςΓήπεδοΗμερομηνίαScoreΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON29.03.141-3ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΡΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΙΓΕΙΡΟΥ30.03.14 13:00-Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ30.03.144-0ΡΕΠΟ: ΒΕΡΟΙΑ