Χωρίς σταματημό η Κ15

Στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του 5ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η ήδη πρωταθλήτρια Κ15 του Δικεφάλου επικράτησε της Ξάνθης στο Πρόχωμα με 3-0.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Παπαθανασίου, Δημητρίου, Ευθυμιάδης (31' Πολύζος), Αηδονίδης, Μίσκοβιτς, Νουκάρης (54' Κοντοθανάσης), Χατζηδίμπας (61' Μακούσης), Μελετίδης (41' Δραγάνης), Ευθυμίου (54' Τσέλα), Υφαντίδης

-----------------------------------------------------------------------------

Θυμηθείτε την εξέλιξη του σκορ από το live του paokmania

Το παιχνίδι ξεκίνησε:

01': Η Ξάνθη στη σέντρα για το 1ο ημίχρονο

05': Με το καλημέρα ο Δικέφαλος έχει εγκατασταθεί στα καρέ των ακριτών

22': Σουτ του Νουκάρη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ξάνθης

30': Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή και ελέγχει πλήρως το παιχνίδι, χωρίς όμως τη μεγάλη φάση μέχρι στιγμής

31': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Πολύζο να αντικαθιστά τον Ευθυμιάδη

35': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Υφαντίδης με πλασέ νικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ύστερα από πολύ καλή σέντρα του Αηδονίδη

40': Λήξη πρώτου μέρους

41': Ξεκίνησε το 2ο μέρος, στη σέντρα ο ΠΑΟΚ

41': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μελετίδης έδωσε τη θέση του στο Δραγάνη

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ύστερα από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Παπαθανασίου, οι αμυντικοί της Ξάνθης στην προσπάθειά τους να απομακρύνουν την μπάλα ανεπιτυχώς με αυτή να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας τους για το 2-0

54': Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Νουκάρης και Ευθύμιου έδωσαν τη θέση τους στους  Κοντοθανάση και Τσέλα

61': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Χατζηδίμπας έδωσε τη θέση του στο Μακούση

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κοντοθανάσης με σουτ ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0!

80': Τέλος αγώνα

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής:

ΑγώναςΓήπεδοΗμερομηνίαScoreΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΙΓΕΙΡΟΥ22.03.14 10:30-Π.Α.Ο.Κ. - SKODA ΞΑΝΘΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ22.03.14 16:003-0ΡΕΠΟ: ΑΡΗΣ