Τρίποντο με ... τρίμπαλο!

Για την 5η αγωνιστική του 2ου γύρου του Βορείου Ομίλου, η πρωτοπόρος Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε -όπως αναμενόταν- στο Πρόχωμα τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0...

Οι παίκτες του Αλέκου Θεοδωρίδη, σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο, κυριάρχησαν και πήραν μια ακόμη νίκη φτάνοντας τους 26 βαθμούς σε 10 παιχνίδια. Τα γκολ της ασπρόμαυρης νίκης τα πέτυχαν οι Κουτούσης (6' και 55) και ο Κάκος στο 60'.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον συμπολίτη ...

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Κουτογλίδης, Ξεπαπαδέας, Βαρλάμης, Παντεκίδης, Γιαννακόπουλος (78' Παπανικολάου), Παναγιωτίδης Αρ. (67' Χατζηδίμπας), Κώστας (76' Καπρέτσος), Δημητριάδης, Κάκος (74' Αργυρίου), Κουτούσης, Συράκος (67' Κούστα)

Τα παιχνίδια της αγωνιστικής ...

ΑγώναςΓήπεδοScoreΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EMILEON1-2ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΡΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΙΓΕΙΡΟΥ0-1Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ3-0ΡΕΠΟ: ΒΕΡΟΙΑ

•   7 . ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ / 4 / 10

......................................................................

Καμιά 50αριά οι θεατές που δίνουν το παρόν στο γήπεδο...

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα ...

6ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Κουτούση. Προηγήθηκε σέντρα του Κάκου και διπλή προσπάθεια του σκόρερ!

25ο λεπτό: Ο ΠΑΟΚ ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι, αλλά εκτός από την ομάδα του ΠΑΣ έχει να ξεπεράσει και το βαρύ τερέν...

44ο λεπτό: Φοβερό σουτ του Κώστα, τραντάζει τη συμβολή των δοκαριών της εστίας του ΠΑΣ.

45ο λεπτό: Σουτ του Δημητριάδη άουτ.

Ημίχρονο.

Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

55ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με τον Κουτούση και πάλι που με έξυπνο πλασέ διπλασίασε τα γκολ του Δικεφάλου.

60ό λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ με τον Κάκο αυτήν τη φορά. Προηγήθηκε πλασέ του Συράκου, απόκρουση σε κόρνερ από τον τερματοφύλακα και στην εξέλιξη της φάσης, μετά το κόρνερ, ο Κάκος με πλασέ έκανε το 3-0.

67ο λεπτό: Χατζηδίμπας και Κούστα στις θέσεις των Παναγιωτίδη και Συράκου

74o λεπτό: Αργυρίου στη θέση του Κάκου

76ο λεπτό: Καπρέτσος στη θέση του Κώστα

78ο λεπτό: Παπανικολάου στη θέση του Γιαννακόπουλου, κλείνει τις αλλαγές ο Αλέκος Θεοδωρίδης