Χωρίς νικητή το ματς στη Νέα Μεσήμβρια

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλη με 3-3 στη Νέα Μεσήμβρια με την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού...

Με τη σημερινή ισοπαλία ο Δικέφαλος έφτασε τους 57 βαθμούς και τερμάτισε τις φετινές αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην 4η θέση του πρωταθλήματος...

Ο Δικέφαλος προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο 20λεπτο, χάρη σε γκολ του Eυθύμη Κουλούρη, αλλά δέχτηκε σε διάστημα δύο λεπτών (53' - 54') την ισοφάριση, σε μια αναμέτρηση που παρά τη ζέστη που επικρατούσε πρόσφερε πολλές συγκινήσεις σε όσους την παρακολούθησαν. Τα γκολ του Παναθηναϊκού σημείωσαν οι Αναστασόπουλος και Μουζακίτης.

Το παιχνίδι, μετά το 2-2 είχε μια άγρια ομορφιά, με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη και να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν. Ο Παναθηναϊκός στο 90' έκανε το 2-3 με τον Υμεράι, όμως ο ΠΑΟΚ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Δεμηρτζόγλου εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Τουμανίδης και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στον Δικέφαλο..

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Στρέζος, Καραμπάς, Τσελεπίδης, Χατζόπουλος, Παζατζίδης, Τουμανίδης, Πολύζος, Πόζογλου (59' Δεληγιαννίδης), Δεμηρτζόγλου, Κουλούρης (84' Παπαδόπουλος Δ.), Παπαδόπουλος Β. (59' Τζεβελέκης)

Παναθηναίκός: Γκέκας, Βόσδου, Σκούφος, Μαρινάκης, Κατράτι, Γιαννίτσανης (67' Κασαπάκης), Μουζακίτης, Αναστασόπουλος, Μαραθιανός (67' Θαναηλάκης), Σταματάκης, Κουσίδης (62' Υμεράι)

.....................................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού

Το παιχνίδι ξεκίνησε ...

7ο λεπτό: Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Στρέζος βγαίνει από την περιοχή του και με τα πόδια απομακρύνει σε πλάγιο

8ο λεπτό: Κεφαλιά των φιλοξενούμενων από καλή θέση περνάει άουτ

10ο λεπτό: Ο Κουλούρης επιχείρησε ανάποδο ψαλίδι, δεν το έπιασε καλά και η μπάλα πέρασε άουτ

18ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Πόζογλου με μπαλιά 30 μέτρων βρίσκει τον Κουλούρη και αυτός με άψογη εκτέλεση ανοίγει το σκορ

19ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πόζογλου και πάλι με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Δεμητρζόγλου που πλάσαρε τον τερματοφύλακα, αυτός απέκρουσε, η μπάλα πήγε στον Κουλούρη και έγινε το 2-0. Υπήρξαν διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για οφ σάιτ

28ο λεπτό: Ο Στρέζος μπλοκάρει σουτ παίκτη του Παναθηναϊκού μέσα από την μεγάλη περιοχή

29ο λεπτό: Και πάλι ο Στρέζος απομακρύνει προσπάθεια της αθηναϊκής ομάδας, διώχνοντας με τα πόδια σουτ που έγινε από κοντική πλάγια θέση

Πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, παρά τη ζέστη που επικρατεί

36ο λεπτό: Και πάλι ο Στρέζος θα αποκρούσει σε κόρνερ καλοτραβηγμένο φάουλ των φιλοξενούμενων

Ξεκίνησε η επανάληψη με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα

53ο λεπτό: Ο Παναθηναϊκός μειώνει με δυνατό μακρινό σουτ του Αναστασόπουλου, η μπάλα πήγε στο παραθυράκι του Στρέζου

54ο λεπτό: Μετά τη σέντρα οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν την μπάλα και με διαγώνιο σουτ του Μουζακίτη ισοφάρισαν σε 2-2

56ο λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη

59ο λεπτό: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Βγήκαν Πόζογλου και Παπαδόπουλος Β. και στις θέσεις τους πέρασαν οι Δεληγιαννίδης και Τζεβελέκης

67o λεπτό: Ο Δεμηρτζόγλου βγήκε τετ α τετ, πήγε να το σιγουρέψει σπάζοντας την μπάλα στον Κουλούρη, αλλά πρόλαβε αμυντικός και απομάκρυνε σε κόρνερ

Μετά το δυνατό ξεκίνημα του Παναθηναϊκού στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ έχει ισορροπήσει το παιχνίδι

70ό λεπτό: Κίτρινη στον Χατζόπουλο

77o λεπτό: Κίτρινη στον Βόσδου του Παναθηναϊκού για μαρκάρισμα στον Δεμηρτζόγλου

78ο λεπτό: Σουτ του Δεμηρτζόγλου, άουτ

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο του παιχνιδιού με τις δύο ομάδες να πιέζουν για ένα τρίτο γκολ

84ο λεπτό: Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ, με τον Παπαδόπουλο Δ. στη θέση του Κουλούρη

87ο λεπτό: Ο Δεληγιαννίδης επιχείρησε και πάλι σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ

89ο λεπτό: Σουτ του Τζεβελέκη έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού Γκέκας

90ό λεπτό: Ο Στρέζος απομάκρυνε σε κόρνερ μακρινό σουτ και στη συνέχεια της φάσης ο Υμεράι με κοντινό σουτ έκανε το 2-3

91ο λεπτό: Κίτρινη στον Υμενάι

92ο λεπτό: Πέναλτι κερδίζει ο Τουμανίδης (ανατροπή από τον τερματοφύλακα) και ο Δεμηρτζόγλου σκοράρει ισοφαρίζοντας σε 3-3

92 λεπτό: Κίτρινη σε Γκέκα και Κασαπάκη